Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Operacija želodca

Operacija želodca

Josipa,
ne obupat, ker potem nisi nič naredila. Tudi jaz sem bila razočarana ko sem bila prvič pri dr. Breznikarju v SG, ker mi je rekel, da moram najprej shujšat, takrat bi ga najraje poslala nekam. Ta jeza in žalost me je držala nekaj dni in potem sem si rekla, tako, se mi ne mudi, bom probala hujšat in na OP pozabila, saj moram vsaj 20kg shujšat. Tako, da do zdej sem shujšala 8kg in hujšam počasi naprej in zdej aprila imam kontrolo pa me prav zanima kaj mi bo rekel.
Tu imaš telefonsko številko za naročanje: 02 882 35 32 od 7:30 do 9:30 in od 12:30 do 14:30
Tako, da zdej lahko greš k osebni zdravnici po napotnico lahko pa greš k njemu privat na prvi pregled, ki te bodo hitro naročili v roku 2 tednov in pregled stane 50€. Telefonsko pa poišči na informacijah in vprašaš za zdravstveni dom na ravnah na Koroškem in potem pokličeš v zdravstveni in se kr tam naročiš za privat.
Samo pozitivno naprej, če si nekaj močno želiš boš to dosegla.
Upam da sem ti kaj pomagala, če te še kaj zanima pa vprašaj.

Josipa,evo danes delajo od 18hdo 21h na Ravnah ,ambulanta dr.B,privat,plačaš sicer 50e,vendar se ti splača,tel.028705200,poklič,pa boš sigurno drug ponedeljek že navrst.Drugač,pa jutr poklič v SG.,od7h-9h in 13h-15h,tam je sicer malo za čakat ,tel 028823532.Splača se, meni je danes 14.dan od operacije,ravnokar imam že cirka 30min.hude bolečine v želodcu,ampak to se mi je naredlo prvič,ker sem nardila velik kiks in sem prehitro jedla ,verjemite ni lahko po operaciji,kajti oči,oči so lačne,pa usta,bi ble rade polne dobrega okusa,želodec,pa je večno sit.Samo vse se da!Mene je že 8kg manj.In draga Ljubljančanka Lenka,verjemi,vsi,ki se odločate(smo se )za ta korak nas je trgalo,vsak pomisli na isto,kot si ti,jaz sem celo pomislila na to,kaj ,če pride kaka katastrofa in ne bomo mogle dobit vitaminov….,ampak,na to se ne splača misliti.Pomisli samo na to ,da si boš lahko narmalno zavezala čevlje,pa je že to dovolj, pa kaj vse boš lahko,ko zdaj ne moreš.Mene je bilo strah tako,da sem zadnji teden,kar družino ignorirala,živela sem čist v svojem svetu,pa tudi mož je bil živčen,a ni hotel pokazati,pokazal je šele v nedeljo,predno smo krenili v SG,kar na enkrat se je odločil in ni hotel peljat,sicer se je po pol ure premislil,samo s tem je hotel povedati,da če se mi kaj zgodi,da ne bodo otroc njega kleli…K nam domov sta dan pred odhodom v SG prišla dolgoletna družinska prijatelja,ki bi tudi sama lh kaj storila za svoje zdravje ,saj sta tudi oba močna ,skor bolj kot jaz in sta tako govorila proti operaciji,sedaj,ko pa sem iz bolnice,se pa sploh ne upata blizu priti.Verjemite,da bo tud pri vas dosti zavisti in fovšarij,pa tudi pravih prijateljev,ki ti,prvoščjo,da ti uspe,ta tvoj življenjski projekt.Srečno!

Dolenjčica hvala ti za res hitre inormacije. Sem ravnokar klicala na Ravne a danes ne delajo, bom jutri poklicala. Prosila bi te če lahko malo več poveš kaj vse so zahtevali, ali je tud tam pogoj ta Cindi program, ker so mene ravno zaradi neobiskovanja tega zavrnili.
Ali mi lahko napišeš tudi kolko časa je poteklo od prvega pregleda do operacije in kje si delala zahtevane preglede, jaz sem namreč že imela endokrinologa v Ljubljani, pa tudi na kardiologa sem naročena v Ljubljani. Zanima me vse okrog pregledov in operacije, sem pa danes kar znervirana ker nisem pričakovala da mi že kar danes rekla da nimam šans.
Prosim čimveč mi napiši ,
Jožica

Josipa mislim da cindi ni pogojv SG-ju,saj jaz nisem preko njih hujšala.Res pa je da sem hujšala s pomočjo dietičarke.
Drugače pa moraš imeti gastroskopijo,spirometrijo,psihologinjo(dr.Breznikarjeva v Ravnah)endokrinologa in dietičarko.Če že imašendokrinologa je super,ker so tam kr dolge čakalne vrste,vse ostalo pa mislim da kr hitro opraviš(v mesecu dni).
Glede na to kot si napisala,da imaš ITM 46 ti bo rekel,da je fajn če še malo shujšaš,kolkor gre,ni nič slabo mišljeno (tud jaz sem mogla,ker sem imela isti ITM)Naročil te bo še na kakšno kontrolo.In to je to.Sem pa imela baypas in ni mi žal.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

A jaz prav razumem. Na prvi pregled lahko grem samoplačniško in če sem upoštevana za operacijo mi jo potem krije zdravstvo? Kljub temu da imam ITM 38, ampak so posredi zdravstveni razlogi.

Prav razumeš 🙂)

Sem danes zelo slabo spala me je celo noč preganjala misel na včeraj. Sem pa že danes poklicala na Ravne in imam prvi pregled že v ponedeljek. Ampak mi vseeno ne da miru ta zavrnitev v Ljubljani in bom še enkrat poklicala v KC in kar direkt vprašala če je res ta Cindi odločilen glede operacije. Sporočim kaj mi bodo odgovoril.

Glej josipa,mislim da Cindi ni prav nič odločilen,ker tudi jaz nisem hujšala na ta način in še katera druga,pa smo vseeno prišle na vrsto za operacijo v Lj.Po moje gospa psihologinja malce preverja vztrajnost kandidatov.Če se ne boš dala in hodila naprej ,ti bo pač mogla po treh obiskih napisat mnenje in na drugem pregledu pač z vsemi izvidi ne zavrnejo nikogar.Je pa res da je verjetno kandidatov čedalje več in se poskušajo na ta način verjetno otresti nakaj ljudi. Lahko greš jutri na skupino ob 14h in se pozanimaš pri operirankah kako je s tem.Lp.

Meni je že včeraj na prvem pregledu rekla da nimam skoraj nobene možnosti da bi me konzilij potrdil za operacijo in me tud ni naročila na nov pregled. Mi je pa rekla da so zelo poostril pogoje in da jih sedaj zelo malo operirajo. Sicer je rekla da se naj probam vključit v Cindi program al pa k Sentočnikovi in naj jo obvestim in da potem mogoče, mogoče. Ti rečem mi je vse dol padlo, sem ful razočarana in žalostna. Kdaj si pa ti začela z pregledi in kdaj si bila operirana? Kolk časa pa traja sestanek skupine in kje je? Za vse nasvete bom zelo hvaležna.

V Ljubljani nisem zvedla nič novega, mi je v ambulanti rekla da se naj pač vpišem v program cindi in naj potem še enkrat probam pri psihologinji in mi mogoče potem rata. Kot sem že prej napisala sem se prijavla na prvi pregled na Ravne sem pa pozabla vprašat kako je potem z napotnicami za potrebne preglede, a jih napišejo oni al moram it k moji os. zdravnici. Dejte punce katere imate izkušnje glede tega mal napisat . ne mi zamert če sem mal sitna ampak sem dans čist na dnu in rabim spodbudne besede in nasvete.
Dolenjčiča tebi pa čestitam za izgubljene kg in poročaj še naprej.
Dolenčica,Julči, Elika in vse ostale hvala za nasvete in se vam toplo priporočam.

Josipa zraven imej vse dosedanje izvide,potem pa ti bo še napisal katere rabiš.Ostale napotnice ti bo potem napisala tvoja zdravnica.Glede na to da imaš endokrinologa že narejenega boš krhitro imela tudi vse izvide.Boš pa mogla še k dietičarki v sg,se tudi lahko kr naročiš.Če te še kaj zanima,pa lahko napišeš svoj mail ali tel,pa se slišiva(meni ne gre poslat zasebnega sporočila).Sem pa s tega konca doma.

Julči, sem ti poslala zs, upam da si ga dobila.
Jožica

A bi mi lahko katera posredovala telefon, na katerega se lahko naročam Dr. Breznikarju v SG? Ampak ne samoplačniško. In kdaj naročujejo? Vem, da je to že bilo napisano, ampak je veeeliiikooo strani in res nebi brskala za nazaj. Naročila bi se pa že danes. Sem ravnokar dobila napotnico od svojega osebnega zdravnika. In tako se moja pot začenja. 🙂

telefonska za Sg je 02 882 35 532, ampak je dolg za čakat. Jaz sem ravnokar klicala in bi imela pregled šele 19.7, kar pa mi je predolgo za čakat.

uff..to pa je res kar dosti časa. Ja nič, bom pa poklicala in šla samoplačniško. To si pa, kolikor sem prebrala v prejšnjih postih, že v enem tednu na vrsti.
Še eno vprašanje. Ali ti Dr. Breznikar že na prvem pregledu pove, ali si primerna za operacijo ali ne, če imaš ITM pod 40?

dobila in odgovorila 🙂)

Josipa,dr.B,vpraša,kolkokrat si probala shujšat,vendar to ni noben pogoj,važn,da je ITM 40,nimaš se kaj bat,pojdi!Po mojih izkušnjah,bi rajše šla prvič samoplačniško,da potem daš hitro željene preglede čez,gastroskopijo,spirometrijo,endokrinologa(kar bi tudi svetovala samoplačniško),potlej pa datum tudi v SG.dvigen in ta čas,ko boš vse preglede opravla,še dijetologinjo in psihologinjo,bo ravno nekje poletje,da greš na drugi pregled kar v SG,datum pa kar zdaj vzem in si tam …..skoraj na cilju,tako bi jaz nardila,k se splača.Sm volje ne zgubit!

Eva,če imaš ITM pod 40,se da tud kej zment.Namreč jz sem bila prvič pri dr.B leta 2008maja mesca,takrat sem še dojila in nisem imela ITM40,ker me je blo besede “operacija”strah,sem odnehal.Tavečja otroka sta me prjavla za hujšanje v oddajo sobotno popoldne in tam sem pod vodstvom dr.Sentočnik shujšala kar lepo 34kg v,potem to kilažo 9mescev vzdrževala,a se kasneje zredila nazaj in še kako kilco več.Ko sem bila prvič pri dr.B,mi je predlagal trak in kolikor vem ga rajši da osebam z nižjim ITM,tako,da bi po mojem ti bila za trak,vendar,o tem odloča predvsem psihologinja,ja pa tud on normalno,tako ,da pejt,nebo ti žal,meni je žal samo to ,k oči bi še zmer jedle,to se moram še naučit,če me včerajšnja šola ni to že izučila,saj sem prehitro jedla pol pa da vidiš posledice….Sm zato danes ful pridna in v bodoče,skratka,sprot se učiš.Najvažnejše je pa,to,da si sam seb všeč,pa čeprav do idealne teže je še viška okol 40kg.

Dolenjčica,
samoplačniški pregled imam že v ponedeljek na Ravnag,od endokrinologa čakam sam še izvid. Te pa nisem razumela kaj si s tem mislila da vzamem že zdej datum za drug pregled.drugač pa te berem na forumu in vidm da si ful pridna. Upam da tud jest uspem pridt na operacijo in da bom uspešna kot vse ve operiranke.

Josipa,tole sem ti hotela razložit.Jaz sem se za prvi pregled naročila v SG 28.1.2011 in isti dan tudi v Ravnah 15.10.2010.Potem sem v miru opravla vse preglede(jaz sem samoplačniško naredila še endokrinologa in psihologa),vse izvide sem imela v rokah nekje 15.1.2011,tako ,da je bil 28.1 2011 pred vrati.Upam,da sedaj razumeš.Samo meni so ta datum potem itak prestavili,ampak to je druga zgodba,kajti datuma za operacijo ti v Ravnah,če prav prideš na drugi pregled ne da.Knjigo z operacijami ima vSG.

New Report

Close