Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Hujšanje Operacija želodca

Operacija želodca

Klub je ob 14 uri ja, traja pa …jaz sem bila samo 1X, in takrat je trajalo uro in pol…spoznala me boš po kratkem pažu, rdeči in oranžni prameni, ob strani pobrita…kr izstopam 🙂))) …tak da ni panike 😉
upam samo da bom uspela , sem te dni bolj malo v pisarni, kr sta oba moja otrokeca bolana…

Naslednji klub 31.5., aprilski termin 26.4. ODPADE.

LP

punce-eno vprašanje-na katero tel.št. se naročate za preglede?Jaz sem jih klicala v ponedeljek in torek na 051458530 pa je bila št. nedosegljiva.Ne vem če je kaka sprememba,zato vas prosim za informacijo.Poslala sem tudi mail,pa ni odgovora.
lp

Imejte se rade! paper

Morda je problem to, ker je sestra Petra na bolniški, pa porodniško bo tudi imela.

Njeno delo bo prevzela sestra Mira, za naročanje pa kliči 02 88 23 532

Pozdravljeni vsi operiranci in tudi tisti, ki še čakate…
Sem nova na forumu, vendar “stara” operiranka (trakec) – 22.5.2008. Paper me bo prepoznala… Skupaj smo bile v sobi. Berem tale forum od začetka, sem tam nekje na polovici. Pa sem skočila na zadnjo stran in vidim tole vprašanje od Paper. Jaz sem prejela tale meil od Petre lansko leto, pa če bo kaj pomagal, je ok. Lansko leto sem bila maja na praznenju, pa potem filanje.
Lep dan vsem…

KER STE IMELI PROBLEME S KLICANJEM IN NAROČANJEM V NAŠO AMBULANTO,ZARADI NAŠE NEDOSEGLJIVOSTI , SMO POSKRBELI ZA NOV ČAS NAROČANJA. IN SICER V AMBULANTO DR.BREZNIKARJA SE LAHKO NAROČITE:
OD PONEDELJKA DO PETKA OD 7-9 URE IN OD 13-15 URE NA TELEFONSKO ŠTEVILKO 02-88-23-532.
PROSIMO VAS,DA POVESTE ŠE OSTALIM,KI JIH POZNATE PA MI NIMAMO NJIHOVIH MAILOV.

ZA VSE NEVŠEČNOSTI,KI STE JIH IMELI ZARADI TEŽKEGA KONTAKTA SE VAM ISKRENO OPRAVIČUJENMO.

LEP POZDRAV SR.PETRA FUŽIR

hvala tanja-bom probala.

o,macica pozdravljena-nisem sigurna katera si-ali M ali N.Daj napiši začetnico in te pokličem kaj po telefonu,ker mislim da si M.Bila bi zelo vesela če si to ti.
lp

Imejte se rade! paper

evo ravnokar klicala na zgoraj omenjeno št.
naročajo od pon. do petka od 7.30-9.30 in 12.00-14.00

Imejte se rade! paper

ja, ja M sem. Kako si ti Paper? Kar pokliči me kaj, bom zelo vesela.
Drugače pa sem še malo nerodna tukaj na forumu, ker do zdaj nisem nikoli odgovarjala, ampak samo berem, pa še to redko. Vidim, da si ti kar aktivna na forumu. Lepo, saj s tem pomagaš marsikomu. Se bom tudi jaz potrudila, če bom le znala s čim svetovati. Operirana sem bila maja 2008.
Ne vem, kako je s tem praznenjem in filanjem… Dr. Breznikar je enkrat omenil, da naj bi to počele enkrat na leto… Jaz sem to naredila lani prvič, letos pa ne bi. Kako ostale to počnete? In kako hodite na kontrole?

Lep dan želim vsem, Macica

se mi je zdelo da si ti.No,jaz sem se ravno danes naročila in sem dobila datum 28.6.Hodim vsake tri mesece na kontrole.Naslednjič bom rekla da mi vzame polovičko ven,ker me kar tišči.Praznil me je lani januarja in se sedaj še sigurno kar nekaj časa ne bom,ker se mi potem vse poruši.Edino v primeru da je kaj narobe s trakom.

te kaj pokličem-mogče se pa v nedeljo še kaj vidimo!
lp

Imejte se rade! paper

ojla,

tiste,ki ste že dale to skozi….
imam narejene vse preiskave razen spirometrije,pa me zanima ali me mora še pregledati zdravnik-internist???ali je dovolj spirometrija…..za internista je kar dolga čakalna doba…

Eva27,tudi jaz sem nova tukaj….tak,da se še privajam,sem pa trdno odločena,da naredim nekaj za sebe in svoje zdravje….vsakršne informacije glede operacije bom zelo vesela….

p.s.kako se piše na zasebca??

Dragi moji,
pa vas bom spet zasipala z vprašanji.
Danes je deseti dan po operaciji.
Rabim nasvet,kaj in kako bi kaj jedla,namreč, sem mislila,da lahko že hrano(normalno) samo,da je pasirana,pa sem danes slišala,da samo sadne in zelenjavne sokove,jogurt,mleko,…Prosim vaš odgovor!?
Zanima me po kolk časa po operaciji naj nebi vozili avta,namreč,drugi teden bom jaz že kar morala sest za volan.Ter koliko časa si vsako jutro moram obleč štunfe,ki sm jih dobila pred operacijo,ter dajat inekcije?
Vse kar napišete mi bo prišlo prav.Hvala!!!

Dolenčica če hodiš ne rabiš nogavic,tako je meni rekel B.Za injekcije ti pa piše v odpustnici,jaz sem si jih dajala 20 dni.Kar se hrane tiče ,jaz sem si skuhala po 14 dneh redko čežano,zelenjavno juho,gobavo.Ampak redko.kar se avta tiče se jaz že vozim(1Mesec po op) 14 dni,je pa vse odvisno od tvojga počutja,jaz sem bla prvih 14 dni še kar omotična.Drugače pa sem včeraj začela pešačit na daljšo turo (7-8 km) in sem prav fajn.V mesecu dni mi je šlo 10kg v – in sem ful vesela.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Paper, kako to misliš, da se v nedeljo vidimo? Pa ne da imaš tudi ti maturantski ples?!!?
Ta je pa dobra.

Lep pozdrav, Macica

ja,res ga imamo-zato sem tako napisala.Ha-ha

Imejte se rade! paper

živjo vsem….

moja operacija se bliža… še dobrih 14 dni… in mene po malem grabi tesnoba -po glavi se mi motajo vprašanja kot – ali sem se odločila prav, kaj bo z mano čez 10, 20 let, kaj če……..bla bla bla

vseskozi sem bila odločena za ta korak, za shujšati imam cca 60 kg in se zavedam, da sama ne bom zmogla. po tej poti hodim že od lani jeseni, zdaj pa… sama ne vem, ali me je morda strah, ali pa se mi prižigajo varovalke, ki se mi ponavadi zbudijo le takrat, ko je res nujno potrebno, da jih poslušam….
je katera od vas doživljala kaj podobnega pred operacijo?

Da se ti to dogaja je čisto normalno-mislim da skoraj vsaka pomisli na najslabše!
Kar pogumno,življenje z 60kg bo čudovito-verjemi -vem iz svojih izkušenj!
Kar pogumno naprej po začrtani poti!
lp

Imejte se rade! paper

Da se ti to dogaja je čisto normalno-mislim da skoraj vsaka pomisli na najslabše!
Kar pogumno,življenje z 60kg bo čudovito-verjemi -vem iz svojih izkušenj!
Kar pogumno naprej po začrtani poti!
lp[/quote]

kot pravi že paper kar pogumno naprej…to ni bila lahka odločitev in gotovo si imela veliko časa za razmislek in ni bila to odločitev čez noč…
srečno pa poročaj kako si odpravila…
kam pa greš na operacijo v slovenj gradec al v ljubljano?

Ne ga hecat! Jaz računam nate, saj bova druga drugi v pomoč!:) Če si boš premislila, bo po mojem še mene zvilo. Predstavljaj si, kako bo fajn, ko boš lahko normalno migala in… Pokliči me kaj, mobi se mi je pokvaru pa je šla tud tvoja številka. V soboto pozno popoldan se lahko dobiva, pridem z Lili tudi do tebe, če nimaš kakšnih drugih planov.

ne, sej si ne bom premislila…nič bat…samo me pa res malo stiska

jutri me žal ne bo doma, prvo soboto okrog mlaja imamo vsak mesec “ženski” zbor – se dobimo prijateljice na babjem čveku, večerji itd…. same, brez naših moških. bi te pa bila zelo vesela naslednjo soboto, če imaš čas….
sicer pa – te pokličem, se zmeniva, ok?
lp, pa lepo sončno soboto, tako tebi, kot tudi vsem forumašicam 🙂)))

Danes sem pa ful razočarana. Sem imela v KC Ljubljana prvi pregled pri psihologinji in mi je kar takoj rekla da ne pridem v poštev za operacijo ker nisem imela 3 x vodenga hujšanja. Sama sem sicer že pred leti hujšala pod nadzorom osebne zdravnice, pa še stokrat sama kot verjetno še marsikatera. Drugače izpolnjujem vse kriterije, itm imam 46, pa visok pritisk, pa težave s koleni a vse to ni dost. Vam povem mi je šlo prav na jok. Mi je rekla da so pred 2 mescema imela kandidatko z enakimi težavami kot jaz pa jo je konzilij zavrnil ker ni imela 3 vodenih hujšanj. Ker sem iz Ljubljane sem si želela na operacijo tukaj, mi je SG daleč, ampak sedaj bom verjetno plobala tud tam. Zato vas vse ki ste bile ali pa boste operirane v SG prosim za pomoč in nasvet. Res bi rada šla na operacijo zato mi je sedaj ostal edino še SG. Prosila bi tud za telefonske št. da jih pokličem.
Res prosim za vašo pomoč.

New Report

Close