Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Operacija hemoroidov

Operacija hemoroidov

Pozdravljeni

danes so mi na urgenci prerezali zunanji hemoroid. Rano so mi oblozili z gazo in plenico. Dobila sem navodila da se moram doma stusirati, plenico z gazo pa lahko odstranim. Jutri sem spet narocena za prevezo. Po tusiraju sem opazila da so se mi zmocile hlace, katere sem zamenjala in se spet stusirala. To se je ponovilo kaksnih 3x. Sklepam da imam na rani se neko gazo ki se vsakic zmoci in ne vem ali jo lahko/moram odstraniti. Prejsnja gaza s plenico je bila namrec bolj kot nek damski vlozek in si ne upam stikati okoli rane prav tako ne vem ce imam lahko mokro gazo na sebi oz kako se to obnese ce grem na potrebo.

Hvala za nasvet

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna188, 19.08.2022 ob 16:59

Pozdravljeni

danes so mi na urgenci prerezali zunanji hemoroid. Rano so mi oblozili z gazo in plenico. Dobila sem navodila da se moram doma stusirati, plenico z gazo pa lahko odstranim. Jutri sem spet narocena za prevezo. Po tusiraju sem opazila da so se mi zmocile hlace, katere sem zamenjala in se spet stusirala. To se je ponovilo kaksnih 3x. Sklepam da imam na rani se neko gazo ki se vsakic zmoci in ne vem ali jo lahko/moram odstraniti. Prejsnja gaza s plenico je bila namrec bolj kot nek damski vlozek in si ne upam stikati okoli rane prav tako ne vem ce imam lahko mokro gazo na sebi oz kako se to obnese ce grem na potrebo.

Hvala za nasvet

Lepo pozdravljeni!
Verjetno so vstavili drenažno gazo ali mrežico glede na opis, jutri jo bodo verjetno odstranili.
odvajate lahko normalno, sperite po odvajanju s tekočo vodo.

Pozdravljeni,

Hvala za odgovor. Ali je kaj narobe ce si jo prej odstranim sama?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna863, 19.08.2022 ob 19:59

Pozdravljeni,

Hvala za odgovor. Ali je kaj narobe ce si jo prej odstranim sama?

Lp!

načeloma lahko te gaze tudi same izpadejo. Če je bila dana direktno v rano, je bila verjetno s tem namenom da drži rabo odpreti, tako da če je možno naj ostane do preveza, sicer pa jo izvlecite.

New Report

Close