če ti operirajo glavo, ker imaš npr. cisto (pa ne na možganih) ali dajo redno narkozo, ali pa je pacient buden?

zanima me tud, če tak pacient, ki je budno operiran na glavo, ali mu dajo kakšno pomirjevalo!

hvala

Spoštovani!

Če mislite kožno cisto, potem op. v lokalni anesteziji in je brez bolečin. Pomirjevala ne rabi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ne, mislim redno prirojeno benigno cisto noter v glavi, na možganski ovojnici. a se to ponavadi odstrani ali punktira? zakaj in kako nastane vnetje pri punkciji benigne ciste ?

hvala ter lp

Spoštovani!

O tem pa težko kaj rečem, ker se na zadeve premalo spoznam, pa tudi velikosti in ev. problemov, ki jih povrzoča, ne poznam. Verjetno pa bi bila potrebna operacija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

na moje veliko presenečenje ne bo ne operacije ne punkcije, ker je cista kao že od rojtsva.
Kako pa nevrokirurg ve, da je prirojena cista in se baje da z njo normalno dalje živeti in ne more nastati rakasta. Take informacije sem slišal, vendar me zdravniki niso najbolj prepričali…zelo mi je čudno, da ne bodo dregali ciste. Ali držijo te informacije, ki so mi jih rekli zdravniki?

Hvala lepa in lp

Spoštovani!

Skromno se lahko pridružim nejihvoemu mneju, ker se zagotovo ne spoznam bolje od njih. Dokler ciste ne povzročajo kakrčnega koli pritiska na ostali del možganov in ni težav, je vedno najbolej pustiti pri miru. Rakasto to ni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala lepa za odgovore.

Cista mi leži na desni strani zadaj in imam težave z desnim ušesom in čutim pritisk, vendar pa baje ni v povezavi s cisto, sem napoten na ORL. Danes sem opazil, da mi teče kri iz desnega ušesa. Kaj bi to bilo, kaj se mi dogaja?
Opazil sem tako, da sem si čistil uho, vendar ne z vatirano palčko, pač pa papirnati robček zvijem v tanko “palčko” in s tem čistim, vrtim okoli, saj gre bolj noter v uho, ker se da na robčku napraviti špic oz. tanjši konec. Danes sem si to uho večkrat čistil z robčkom, ker me to obenem čoha, saj noter v ušesu, ko si ga čistim, me srbi. Zdaj sem pa na robčku opazil 2 mali kapljici krvi. Je možno, da sem to povzročil z robčkom, sem pregloboko šel v uho? Kaj se mi lahko zgodi?

Bil pa sem že pri ORL in je z ušesi vse v redu…

Hvala, lp

sp

A se da v lekarni kupiti kapljice za uho..ne vem..nekaj splošnega, se da brez recepta? Bi mi te kapljice kaj pomagale?

hv, lp

Spoštovani!

Da. namejene so porti bolečinam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani!

To res ne more biti v povezavi. Kri, ki sama teče iz iz sluhovoda, je verjtno znak vnetja srednjega ušesa in posledičnega predrtja bobniča, v vašem primeru pa verjento manjše ranice, ki ste si jo povzročili s čiščenjem. Ne čistite si sluhovodov, ker za to ni nobene potrebe.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close