Najdi forum

Omotice

Pozdravljeni!

Že od lanskega leta imam “čudne težave”,slabosti.
Opravila sem pregled pri nevrologu-bp in slikanje glave CT-normalen izvid.
Težave pa so sledeče: Večkrat na dan se mi za par sekund pojalvlja nekakšna omotica, čuden občutek v glavi, zraven občutim še nekakšno nestabilnost v nogah . Zraven pa me še oblije vročina po telesu, “mi zakuha”.Ob vsem tem se seveda tudi malce ustrašim.
Naj povem še to, da če stojim pri miru z nogami skupaj in ob tem mižim , se mi zdi kot da se mi tla premikajo, kot da se full majem- v resnici se zelo malo, ali pa sploh ne. Zdravim se zaradi strume Hascimoto, pijem Eutyrox 50 tbl, TSH je normalen.
Stara se 31 let, imam enega otroka, delo kar zahtevno-psihično in tudi fizično.
Malce sem se razpisla, ma me skrbi kaj bi to lahko bilo.Kateri pregled mi še priporočate.

Hvala za vaš čas in trud!
Lep vikend!
Bambola Ramona*

Spoštovani!

Imate panično motnjo, ki se pod vplivom stresa kaže z blagimi paničnimi napadi. Več bi morali povedati, da bi videl, če bi imeli korit od zdravljenja z antidepresivom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljena; tudi sama imam izredno podobne probleme. Res je hudo, ko imam med hojo občutek, kot bi plavala in seveda se ustrašim…
In tudi sama imam hashimoto. Če želiš, se nam lahko pridružiš na , na forumu društva za pomoč pri oboljenjih žleze ščitnice.
Lp,

Hvala za tako hiter odgovor.
Naj vam povem,da delam v zdravstvu, sem sestra.
Sama zase vem, da nisem dovolj samozavestna-mi mogoče to dela težave?
Povejte kaj naj vam še napišem, da boste lažje razumel moje težave?
Delam v turnusih, konec meseca me čaka ponovno nočno delo po treh letih.
Malce me tudi to mori, vendar so se težave začele že lansko leto spomladi.
Zelo hitro se razburim, že malenkost me vrže iz tira.
v službo hodim rada, kolektiv je super-se razumemo, večjih izpadov z sodelavci nimam.

hvala za vaš nasvet in lp,Bambola Ramona*

Spoštovani!

Težave kažejo na anksioznost, za katero pa ne morem reči, ali je samo anksioznost, ali gre tudi za prisotnost blage depresije. Nadljnje ukrepanje je predvsem odvisno od tega, koliko vas te težave ovirajo pri vsakdanjem življenju. O tem se je veliko lažje pogovarjati v živo (čeprav tudi takrat ni enostavno).

Ali imate za varstvo poskrbljeno?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hčerka hodi v vrtec, veliko se z njo ukvarja tudi moj mož (njen očka) in je ljubljenka svoje babice)-skratka za njo je vse poskrbljeno.
Opazila sem tudi, da se težave pojavljajo ne glede na stresne situacije- tudi kadar sem doma (vendar manj).
Ovirajo me toliko, da nisem povsem sproščena, sej ne pravim da se to non stop dogaja. Je pa res moteče kadar se.
Od bližnjih ni nobeden opazil to moje nelagodje , da je z mano kaj “narobe”. No možu sem parkrat omenila te težave, on me tolaži, mi stoji ob strani. Je zelo razumevajoč.
Jst sama sebi dopovedujem, da je vse ok, se poskušam čimbolj umiriti in ne razmišlajti o tem.
Imam pa res obdobja, ko se te težave pogosteje pojavljajo.
V bližnji prihodnosti si z možem želiva še enega otroka in malce me je strah kako bo v nosečnosti.

Hvala za vaš posluh, malce sem se ponovno razpisala.

LP,Bambola Ramona*

Hvala za povabilo na forum, mogoče se bom kaj javila.

Lep dan! Bambola Ramona*

Spoštovani!

Tud inosečnost sama ne bi smela biti nič hujši stres in s tem ni pričakovati večjih težav. Po porodu, pa se vas alhko loti nekaj več težave že zaradi preproste večje utrujenosti in naporov.

dokler nimate problemov zaradi počutja v vsakdanjem življenju, ni treba ničesar ukreniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za vaš trud in vse napisano.
Moram rečt, da ste me kar precej pomiril 🙂

Lep večer in uspešno sodelovanje na forumu še naprej!

Lp,Bambola Ramona*

p.s. Se vam bom še kaj javila in sporočila kako mi gre. Hvala še enkrat za vaše besede.

Bambola Ramona* , tipične težave sem imela jaz kot jih opisujete vi. Včasih sem imela občutek kot, da lebdim v zraku kot, da nimam nog na tleh itd. Tudi jaz sem se ful ustrašila in še dodatno je bilo slabše. V glavi sem se počutila čudno. Pri meni je bilo še slabše, ko sem šla v trgovino tam me je poprijela panika.
Šla sem, da psihiatrinje, ki mi je napisala Lexsaurin in Ladiomil ter čez 1 leto so izginile te težave.
To so moje izkušnje.
Lep pozdrav in veliko zdravja

New Report

Close