Najdi forum

odvajanje od metadona

že 8 let pijem metadon,od tega 6let 12ml(120mg).problem je ker se full bojim krize zato enostavno ne zberem poguma da bi zniževal.najbolj me je groza da ne bi mogel spat.kako huda/intenzivna je kriza od metadona in koliko časa traja?slišal sem da sploh ne moreš normalno spat mesece in mesece.tega me je groza.

Nimam kaj dodati, vsa čast vsem na tem forumu.
Iz svoje izkušnje vem, da so pogovori (forumi kot je ta in ostali) nekaj fantastičnega.
Se opravičujem, ker bom vsakemu malo odgovoril po defaultu, ampak-
Končati z opijati je osebni pekel (ampak premostljiv). Ta se ne konča, ko se telo sčisti,
ampak ko človek začne nazaj živeti. Z odgovornostjo (ta beseda je tisto kar si noben ne želi slišati)
Na tej temi je povedanih nekaj fantastičnih rešitev. Ena beseda povzame vse: zaposlenost.
Služba, telovadba, pisanje, ustvarjanje…
Hvalabogu za program metadona/suboxona/karkoliježenovega. Mislim, da pomaga do določenega trenutka…..
………..preden se zaveš, da si suženj, ko pohlevno čakaš svojo porcijo državno overjenih opijatov,
ko se težko spraviš kam, če nimaš zagotovljene svoje mere zdravil.
Začneš sam, končas sam.
Na svojem starem mobiju sem našel opomnike. Prvi po mesecu abstinence : “Najhujše je za tabo, kako se počutiš?” itd. itd. do pol leta po končanju. Tako sem si sam pomagal, spodbujal…
Vsa ta “nostalgična modrost” me niti enkrat ne spominja na slabe trenutke, ampak samo
na ponos, ki sem ga čutil, ko sem prenehal.
Poslušam pesem Majk, Zbog tvoje ljubavi:

Kad se srce očisti,
ne trebaju crkve, hramovi…
Kad se srce očisti,
nema mjesta, gdje te, neću pronaći…

Dvomim, da to komu pomaga, vsa ta poetična izpovedna bedarija. Ura je 1 41 in nekako sem moral..
moral 🙂
Vso srečo in lahko noč.

Bill Shankly top shit prispevke imaš..

Dati skozi fizično krizo je še najlažji del . Ta težji del je , ko prideš domov , ni nujno , da se drogiraš ampak bil si naučen enega stila življenja , na lahko in na hitro zaslužiti , zvečer živeti podnevi spati itd…. Stvar je taka detoksikacija mora biti opravljena komplet , zaprti , pol odprti in dnevna bolnica . In nes idajat prevelikih dosežkov , vsak dan si reči dans bom čist , naslednji dan spet in tako naprej , zamenjati družbo obvezno , ker čisr ne more bit z nečisti – dve različne frekvence …. To je to , želim uspeh vsem , težko ampak treba se je boriti za svoje zdravje , in za ljudi , ki te imajo radi .

Tomi Šipek Koper

Zdravo vsem !
1.) Naj povem svoje izkušnje, bil sem odvisnik zelo,zelo dolgo 12 let, brez prekinitve večinoma od heroina
redko sem jemal kokain,tablete itd. zdaj sem brez droge 1 leto.
2.) res je kar pravi večina največ oz. vse je v glavi posemeznika kdaj in kako nehati .
meni je po 12 letih jemanja heroina , v glavi naredilo klik in heroin se mi je zameril, ni bil več kot prej nekaj
kar sm jemal za sprostitev,za odmik problemov ,realnosti, ugotovil sem,da je heroin vse drugo kot sem mislil je ena velika overa ne pripomoček.”tako da po mojem se mora vsak sam odločiti kdaj ima dosti tega sra… je pa verjetno dobro če imaš spodbudo ne prisilo in optoževanje -jaz nisem imel ne eno ne drugo” Nato sem se prijavil na metadon in v 2 letih iz 6ml. začel zniževati na koncu pa sem si pomagal z suboxonom. Naj povem še to veliko časa imam stike z zasvojenci a se mi je droga tolk zamerla da nimam želje, nasprotno ko vidim zasvojence kako se matrajo iz dneva v dan me še bolj odbije.
Še enkrat vse je v glavi
Kasneje pa malo dela, športa, razmišljanja itd.

Robi XX moj fant je zdaj 1 leto na metadonu sam pravi da nima več potrebe po heroinu zlo podobno govori kot ti pišeš vendar me je tsrah ker ko gre po metadon se sreča z odvisniki.in me je vedno strah da bi ga zamikalo.vse je v glavi ja.svaka ti čast in vso srečo dalje:)

ZA:MiaMia46868949

Lejte na žalost 75%odvisnikov metadan izkorišča,tudi sam sem ga cca.pol leta,ampak na mojo srečo mene zdaj droga odbija ,niti na misel mi ne pride da bi vzel to sra… in se povrhu ga moral drago plačati, tako da jaz tudi nimam dobenih problemov da bi me zamikalo,sam nažalost sm za to potreboval 12 let,in sem dal čez vso sra… ki ga prinaša zasvojenost,tako da ni nič čudnega, da me zdaj droga odbija

LP.

ZA:MiaMia46868949

Rad bi še nekaj dodal k prejšnemu odgovoru,prej nisem imel časa,
rad bi vam rekel še tole glede na to da je vaš fant bolj na začetku odvajanja, čim bolj se naj zaposli, z delom ,športom itd. NEKAJ KAR GA VESELI, ne sme mu biti dolg-cajt,da ga slučajno ne izda psiha, kar se zgodi mnogim, in naj ne prehiteva z odvajanjem,na silo bo bolj malo naredil, in vedeti mora zakaj dela to.
Pa se to moram povedati ker jih veliko misli zmotno- 90% zasvojencev se drogera za to ker se mora,da lahko sploh funkcionira ne zaradi užitka kot mislijo nekateri, užitek traja cca.1 leto potem so pa same muke in to se zavedajo, samo ne morejo ali ne-najdejo,vidijo-smisla v življenju, sploh ker ima večina toliko problemov da ne vidijo izhoda.

Seveda tudi jaz obema Želim vso srečo naprej LP.

Fant ej že 11 let tkole..s tem da je zdj na metadou in pravi da ničeasr ne rabi drugega.govori kot ti.dela,športa.itd..samo vseeno.ne vem kako se upreš nečemu kar ti je všeč ko ti nekdo na mtedansko skoz ponuja.hvala enako…lp

robi-xxx…kot bi js pisala…jaz sem bila 10 let zadeta….sedaj sem 13m brez metadona in 3leta brez ostalih drog in v tem času dobila 2 otročka 🙂
Ko srečam kakega đanksa,se mi hors še bolj zagabi,ker vidim kaj dela iz njih,ful sem srečna da je to za mano…in niti najmanjše želje nimam po še…
Vesela sem zate in zame 😉

Možgani mi ne delujejo več kot pred časom, zato bom pisal kar v telegrafskem stilu. Vprašanja pa so namenjena dr. Kastelicu in upam na njegov odgovor.

A. ZVIŠANJE DOZE METADONA

– sem že v manjši krizi ( bolečine v mišicah in kosteh, depresija ). Ob 8:00 sem popil vsakodnevno dozo metadona 320 mg. Tak odmerek pijem že 6 let.
– preden sem prešel na metadon sem bil na heroinu 4 leta vsak dan 2- 4 g. Snifal.
– star sem 53 let.

Dr. Kastelic, ali mi lahko v centru povišate dnevno dozo za 50 mg ? Pojav tolerance.

B. DETOKSIKACIJA

– predvidoma, koliko časa bi potreboval, da pridem na 0,0mg metadona
– koliko časa bi bil na zaprtem oddelku? Ali bi imel lahko proste izhode?
– in končno: ali ima smisel detox. V primeru, hudih kriz – ali lahko prostovoljno zapustim center ?
– problem je tudi v tem, da sem se že večkrat zdravil zaradi hudih ponavljajočih se depresij in imam visoke doze antipsihotikov ( ne antidepresiva ), stabilizatorja in benzodiazepina.( 17 let ).

Lepo prosim za odgovore in po premisleku se bom odločil kako naprej. Rad bi se rešil vseh zdravil, čeprav vem, da bo to nemogoče.

Lepo vas pozdravljam in pričakujem vaš odgovor.
Žiga

Pozdravljeni žigakos2012,

ker na tem forumu ne odgovarja dr. Kastelic, vam svetujem, da se s temi vprašanji obrnete direktno na Center za zdravljenje odvisnih od prepovedanih drog, kjer se boste lahko pogovorili o vseh vprašanjih, ki jih zgoraj navajate. Telefon je 01 5874 900.

Odgovarjala,
Tinkara

moderator Društvo "Projekt Človek" tel: 01/425 12 14

Prosim za nasvet oz. odgovore na moja vprašanja. Kako izgleda huda abstinenčna metadonska kriza?
Rad bi zbral čimveč informacij, ker se bom verjetno odločil za detox. Prosim za nasvete, ki mi bodo koristili.
– sem že v manjši krizi ( bolečine v mišicah in kosteh, depresija ). imam vsakodnevno dozo metadona 320 mg. Tak odmerek pijem že 6 let.
– preden sem prešel na metadon sem bil na heroinu 4 leta vsak dan 2- 4 g. Snifal.
– star sem 53 let.

– predvidoma, koliko časa bi potreboval, da pridem na 0,0mg metadona
– ali ima smisel detox. V primeru, hudih kriz – ali lahko prostovoljno zapustim center ?
– problem je tudi v tem, da sem se že večkrat zdravil zaradi hudih ponavljajočih se depresij in imam visoke doze antipsihotikov ( ne antidepresiva ), stabilizatorja in benzodiazepina.( 17 let ).

Naj povem da zdravstvo in zavarovalnica nimajo interes zmanjševat Heptanon.Nasprotno cilj je pridet na najvišjo možno količino kar je od 120mg pa do 200mg ter na tej količini držat pacjenta v nedoglet.Pri
večini zdravnikov nižanje ne pride v poštev saj taka je deritiva z strani farmacevtov in zavarovalnic
da lahko tudi oni lepo živijo na račun odvisnikov.Žalostno ampak čista resnica.Edini prrroblem je da tega ne moreš dokazat ker v slučaju prehitrega nižanja Heptanona obstaja možnost epileptičnih napadov ter cel kup drugih nevšečnosti.Možnost da se kaj od tega zgodi je 3%.Dovolj daimajo vsi krite svoje riti.V nekaterih državah eu je zgornja meja ki ti lahko predpiše tvoj zdravnik ali terapevt 30mg ter od te doze se začne nižat že po 3 mesecih.Vendar pri nas je korupcija v zdravstvu tako ukorenjinena ter jim denar več pomeni kot zazdravit odvisnika.Seveda se bo na to debato ki sem jo odprla vsak zdravnik,psiholog,lekarniški tajkun ali direktor katere zavarovalnice samo nasmejal in rekel zdaj pa to dokaži.Saj je zelo teško dokazat oziroma skoraj nemogoče ker jih ščitijo zakoni vendar če bi imeli doma odvisnika jim tisti denar nebi več toliko pomenil ali pa vendar pa bi poslali otroka na privat zdravljenje.Provajte vprašat svojega terapevta če vam lahko zmanjša Heptanon za 20% pa vam bo vse odgovoril z eno besedo kar sem jaz tu gor pisala.Pa veliko uspeha pri tistih ki si želijo res NIŽAT OZIROMA PREKINIT V LETU 2013. AUGURRI

Saj ni čudno da ni denarja za zdravstvo če pa narkomani dobite zastonj drogo metadon!!!!! Kakšno odvajanje je sploh to? nobeno to je samo potuha da vam ni treba biti čist. Če hočeš odnehat boš odnehal brez potuhe

fre4life, s tem kar pocnes ne pocnes nicesar, kajti to dolivanje je popolnoma enako, kakor ce bi pil metadon normalno, torej celo flasko. Tako ti pac ostane manj. Dolivanje je, ce dobis postrani se kak ml, dva…………….., 10…….., pa to pijes gor. Tako da si na istem, oz.se na slabsem, ker ce dolijes zvecer zamasek, ti zjutraj ostane manj.
Tudi mene je na smrt strah krize, povseh+j verjetnosti grem naslednji mesec na DTO v Lj.,bila sem ze v Vojniku, ampak tam znajo samo z alkoholiki…………kao-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.SE NJIH NE ZNAJO OZDRAVITI KJE BODO NAS………………bila sem 2x in bilo je 2x prevec. Bila sem obsedena – in sem se – z BZO, natanko z Dormicui poz. Flormidali (srbska verzija), pa so se odlocili, da to ne bodo
zdravili kot je normalno ampak so me fillali z antipsihotiki, Loquen ipd,……………..Tko, da it s alll up to you

Zdravljenje odvisnosti od trdih drog
Zdravljenje poteka idividualno in je uspešnost odvisna od mnogih dejavnikov,ki vplivajo na to kronično bolezen.Zdravljenje je dolgotrajno vendar je po določenim časom detoksikacije lažje dosegati cilj,ki vodi v trezno življenje.Detoks na Zaloški 29 v Lj.ima zelo dober program,ker deluje na večih sigmentih,ki so potrebni za trezno življenje.Ne samo,da očistijo telo od strupov ampak se dela na različnih področjih,da pacient lažje zaživi trezno in trezen tudi ostane.Tam se ukvarjajo z odvisnikom in njegovimi bližnjimi in iščejo vzrok,da lahko potem sanirajo posledico.Program lahko nadaljuje z dnevno bolnico in še naprej in tako ima pacient dodatno kontrolo,ki je lahko dober stimulator za nove začetke.Poleg tega se delajo kratkoročni in daljnoročni načrti.Za to se mi zdi zelo dober program in edino tam te naučijo veščin ki pridejo prav v življenju…prepoznati stare vzorce vedenja in preprečiti spodrsljaj ali recidiv…distancirati se od stare družbe…Kar se tiče projektov(komune),ki je poudarek samo na delu se mi pa zdi da niso celoviti in se odvisniki ob stikih v družbi vrnejo nazaj na stara pota.Garancije ne morete dobiti nikjer in to iskati je nesmiselno.Z željo po treznosti,z pozitivnimi ljudmi okoli sebe,z cilji in z veliko ljubezni lahko uspe vsak.Za to se čim prej odločite za zdravljenje.Nekaterim uspe drugi,tretji poiskus…pomembno je da ne obupate!Pa srečno 🙂

New Report

Close