Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo odstranitev modrostnih zob

odstranitev modrostnih zob

Zanima me kako poteka odstranitev modrostnih zob in ali je to zdravo. Stara sem 19 let in nosim stalni aparat za zobe. (samo zgoraj) Začeli so mi rasti modrostni zobje in sicer samo spodaj. Opažam, da se mi zaradi pritiska krivijo spodnji zobje in me s tem tudi bolijo, bojim se, da bo stanje še hujše. Sicer pa z novimi zobki nimam drugih problemov. Bi rast modrostnih zob zgoraj vplivala na moje ortodonško zdravljene. Naj jih odstranim. Odstranitev zgornjih mi je ortodontinja odsvetovala, ker sem imela razmik med zobmi..lahko modrostni zobje pri tem celo pomagajo, da mi v prihodnisti zobje ne bodo šli narazen?

Se zahvaljujem za pojasnila.

Spoštovana Polonca,

če so modrostni zobje že izrasli, potem je tudi njihova odstranitev navadna ekstrakcija.
Če v spodnji čeljusti modrostniki povzročajo tesno stanje, je smiselna čim hitrejša odstranitev, ker se tesno stanje po odstranitvi zob ne popravi. Če imate zgoraj razmike med zobmi, potem tudi modrostni zobje služijo kot neke vrste retenerji, ki pomagajo držati novonastali prostor.
Lepo pozdravljeni!

New Report

Close