Po menjavi plombe me je zob začel na ugriz boleti, zato mi je zobozdravnik odstranil živec in vstavil zdravilo. Naročena sem bila čez en mesec, dva dni pred tem časom pa so se bolečine pri ugrizu ponovno začele. Ko mi je zobozdravnik šel z iglicami v zob, me je močno bolelo. Zamenjal je zravilo in me naročil začetek marca. Po nekaj dneh pa je zob ponovno pričel rahlo boleti, poleg tega sem čutila napetost oz. pritisk v zobu. Ker moj zobozdravnik ni delal, poleg tega pa sem praznike preživela v tujini, sem se obrnila na dežurnega zobozdravnika, ki je zob odprl. Naročil pa mi je, naj nujno obiščem svojega zobozdravnika takoj po praznikih, saj zob ne sme biti odprt več kot en teden. Žal pa sem danes (minil je točno en teden) ugotovila, da je moj zobozdravnik še cel teden na dopustu. Tako sem šla ponovno do dežurnega zobozdravnika (drugega), ki pa je dejal, da me ne more sprejeti in da ni nič narobe, če je zob odprt. Tako me sedaj zelo skrbi, saj me glede na izkušnje tudi moj zobozdravnik ne bo sprejel takoj, ampak bodo verjetno minili 3 ali celo 4 tedni z odprtim zobom. Ali res ne bo nič narobe, če bo zob odprt tako dolgo, ali je bolje, da grem samoplačniško h kakšnemu drugemu zobozdravniku, da mi v zob vstavi zdravilo in ga zapre.

Spoštovana MJ,

načeloma je tako, da puščamo zob odprt čim manj časa, ker se z daljšanjem tega časa, povečuje možnost, da se v obzobnih tkivih ob korenini naselijo bakterije, ki jih kasneje s terapijo zelo težko odpravimo. Glede na to, da je danes že četretek in če do sedaj še niste obiskali zobozdravnika, potem lahko počakate do ponedeljka. Menim, da vas zobozdravnik v ponedeljek mora sprejeti, saj ste njegova pacientka in vam mora zagotoviti potrebno terapijo. V primeru, da ste medtem že obiskali zobozdravnika pa pojdite nazaj tako kot ste bili že prej naročeni.

New Report

Close