Pozdravljeni

Veckrat se mi zgodi, da se pretirano navezem na kakega prijatelja. Pri tem imam v mislih samo prijateljstvo, brez seksualnih odnosov. Problem nastane, ko kdo od njih stopi v novo zvezo in seveda “zamrzne” odnose z mano. Takrat se pocutim zelo utesnjeno, razocarano, postanem neverjetno depresivna, cisto se spremenim na slabse. Vcasih, a vse redkeje mi je uspevalo, da sem razmisljala z zornega kota svojih prijateljev. Da ne bo pomote, takih frendov je bilo v mojem zivljenju ze vec.
Kako se znebiti teh nadleznih misli ? Z prijatelji se ne zelim zapletati custveno. Meni se to, da si gredo v zveze, zdi cisto normalno, podzavestno pa mislim, da je krivicno…V glavnem, zmesnjava 🙁.
Naj povem, da sem ze tri leta v resni zvezi.

LP

Spoštovana Anka,
nobeno prijateljstvo ni povsem brez vsaj podzavestne seksualne konotacije, še posebej v odnosu do prijatelja ki je tistega spola, ki ga preferirate v spolnem partnerstvu, zato se ob čustveni investiciji v osebno zvezo počutite od takega prijatelja ogoljufani ali celo prevarani.Ko boste imeli stalnega lastega parnerja bodo vaše sedanje nadležne misli zbledele.

New Report

Close