OČI

Pozdravljeni!

Že nakaj časa (približno 6mesecev) opažam da imam na beločnici dosti vidnih kapilar na obeh očesih. Na delu kjer je kapilar veliko je tudi “beločnica obarvana rumeno”predvem na spodnjem delu očesnega zrkla.Zanima me kakšen vzrok bi lahko to imelo,ali gre za znake jetrnega obolenja,ali samo lokalno na očeh?.Star sem 28 let.Pred pol leta so mi tudi naredili ultrazvok trebuha takrat so pregledali vse organe tudi jetra,vendar zaradi bolečin v spodnjem levem delu trebuha,kjer pa mi niso ugotovili ničesar.Drugih preiskav razen splošnega ambulantnega pregleda krvi in sečnine kar pa je bilo vse bp nisem delal.

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Oči so ali vnete ali izsušene zaradi bolščanja v monitor in posledica so razširjene žilice. Najprej si lahko pomagaš s t.i. umetnimi solzami, ki jih dobiš v lekarni. Če ne bo učinka, pa pot pod noge in k zdravniku. Rumenkasto barvo težko komentiram, ker je lahko le posledica večje prekrvljenosti, lahko pa bi šlo tudi za resnično povečanje bilirubina v krvi. To se da enostavno določiti s pregledom krvi, a jaz po počakal kakih 10 do 20 dni in se nato posvetoval z zdravnikom zaradi rumene barve beločnic.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close