Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina očesna šarenica

očesna šarenica

Pozdravljeni!
Upam, da se obračam na pravi naslov. Moje vprašanje je takšno. Včeraj je brat gledal Tednik, kjer so menda govorili o lisah na šarenici, ki odražajo človekovo zdravje. S tem me je dobro prestrašil. Sama imam namreč dve črni piki v L očesu in tri na desnem. Baje se s to metodo da odkriti raka na dojki oz. cisto. (stara mama je zaradi raka umrla). Spomnim se, ko sem pred kakimi 15 leti (stara sem 23) spremljala mlajšo sestro na pregled k nekemu “zdravilcu”. Imela je hudo astmo in bronhitis, večkrat je bila zaradi tega na robu življenja in zato preživela veliko časa v bolnici. Ko ji je ta človek pogledal v oči, je rekel, da je čisto zdrava in da ni z njo nič narobe. Potem pa je, tako, malo za hec, pogledal še mene. In se je čisto zgrozil. Rekel je: Gospa, vaš otrok je pa hudo bolan. Toda jaz nisem imela nikoli nobenih težav z zdravjem. 1 x sem imela hudo angino, nikoli gripe ali česa drugega, razen noric, do sedaj še nikoli nisem bila v bolnici. Tudi kri imam očitno dovolj dobro, da se grem krvodajalca.
Ali je možno, da so v šarenici od otroštva dalje zapisane bolezni, ki bodo nastopile pozneje, v odrasli dobi?
Sama Tednika še nisem uspela videti, ker na internetu oddaja še ni posneta.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Maja

Spoštovani!

No comment.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close