Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina očala za delo z računalnikom?

očala za delo z računalnikom?

Spoštovani dr. Kersnik,

Prosim vas za mnenje.
Zaradi vrtoglavice v pomladnih mesecih sem bila med drugim tudi na pregledu pri okulistu. Ugotovil ni nič posebnega. Zaradi več-urnega vsakodnevnega dela na računalniku pa mi je (ker sem tudi rekla, da mi črke malo “plešejo”) svetoval nošenje očal (dioptrija 0,75). Rekel je,da bom v začetku imela probleme, ker oko ni navajeno na očala, ki mu pomagajo, da se toliko ne napenja in da lažje gleda. Rekel pa je tudi (in to me skrbi), da se mi bo po določenem času (mogoče nekaj mesecih) dioptrija poslabšala.Oko se bo namreč “polenilo” in vid se mi bo poslabšal. Ne vem, kaj naj storim. Ali naj ta očala zdaj nosim vedno, ali samo pri delu z računalnikom, ali naj jih sploh ne nosim? Vidim v redu, edino pri pisanju in računalniku se mi oči malo solzijo, ko delam in črke mi malo plešejo.
Ne bi želela, da se mi vid še poslabša. Mogoče raje zaenkrat jih ne bi nosila. Ne vem?
Hvala.
Pozdrav, Andreja

Spoštovani!

Bolje je, da jih nosite. Solzenje je verjetno povezano z naporom pri gledanju drobnih predmetov na ekranu in migotanjem ekrana.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close