Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Očala s cilindri

Očala s cilindri

Pozdravljeni,

na zdravniškem pregledu so ugotovili da slabše vidim na levo oko zato sem sla k okulistu, kjer so mi zmerli, da potrebujem cilindre -0,75 na levo in -0,50 na desno. zanima me , ce sploh bo kaksna razlika pri vidu z ocali ker nekateri pravijo da 0,75 ni veliki cilinder in da ni potrebno popravljati vida z ocali. Sicer se mi zdi da vidim okej, edino mogoce tezave mam pri gledanju TVja ampak ni tak hudo. Kaksno je vase mnenje?

Spoštovani, seveda se boste sami odločili ali bi uporabljali očala. Na obeh očeh imate nizek astigmatizem, to je napaka v lomnosti  svetlobnih žarkov na roženici, kjer,  če seveda pretiravam, roženica ni izsek krogle ampak je podobna , seveda zopet pretiravam pri opisu, podobna izseku površine fižola. Očesu se blešči, motijo ga odsevi žarometov, utruja se hitreje pri branju in gledanju televizije ali računalniškega ekrana. Imel bi očala pri opisanih opravilih, če pa ste prepričani da vam očala kvarijo prijetni videz ,pa ne. Obstaja tudi možnost nošenja kontaktnih leč. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close