Najdi forum

obvezno ali ne?

otrok-orožje: Pa naj obvelja tvoj PRAV! Očitno ti tvojemu partnerju močno lezeš v rit in se mu prilagajaš kolikor moreš, ker nimaš svojega ponosa in spoštovanja. Za razliko od tebe vem kaj je normalno kaj ni, kaj je prav kaj narobe. In v dani situaciji vem, kako odreagirati da bo rezultat dosežen, v nasprotnem primeru niti ne poskušam.
Zato se mogoče malo zamisli sama nad seboj. Še vedno trdim, da sem ravnala prav. Me res zanima kakšen odnos imaš ti, da tako razmišljaš?

Po tvojem sme bit torej otrok orožje samo očetom?
Imaš otroka s svojim očetom ali z njegovim?
Potuho dajat moškim in iz čustvenih invalidov delat še večje, v kaj vzgajate svoje otroke?

no umirite se malo….

tole okoli cunjic zlorabljajo tako očetje kot mame………jaz sem skasirala kar lepo mero vreščanja ex pred otroci, ker se mu je zdelo, da cunjice otrok niso dovolj fensi (ko sem jih dala zraven)……ali čevlji otrok določene znamke (katerih par stane samo ene 100 ojrof)….sorry, ampak jaz si tega ne morem privoščiti….on si lahko….torej, naj se duva ko ju ima……in ja, jaz sem nehala dajat zraven stvari, ko sta v boljših začela domov hodit blatna in zašmirana (oz sem dala ponošene)………..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

in kaj je narobe s tem,da mu ne dovoli da dela z njo kot svinja z biseri..sori kje imas ti logiko,vsak ki se vsaj malo spostuje nebo dovolil grdega ravnanja do sebe,ce si pa pussy pa se pac ulezes in postanes preproga po kateri hodijo in ne mi o tem,da ce drug hodi po tebi v tem primeru otrokov oce,da je on zato kaj boljsi oce-not so!

in kaj je narobe ce zahteva,ima vso pravico zahtevat spostljiv odnos do sebe,to ni izkoriscanje otroka to je spostovanje sebe..vsak mora zaceti pri sebi,ce jackass misli da je lahko on grd,zakaj bi bila ona izjema ..zbudite se..
prav ti dam,ne dovoli si da kdo hodi po tebi-nikoli ne glede na to ce imas 15 otrok z njim in ne samo enega!!!zato pa smo kjer smo,ker zenske mislijo,da bo on drugacen,boljsi za otroka,ne bo ,je ali ni to je ze v cloveku.

Monica ma saj tu ne gre dopovedat, one nimajo ne ponosa ne samospostovanja, valda delajo tipi z njimi kot svinje z drekom, saj pa si to tudi zasluzijo, kleceplazenje v imenu otrok, ajmeeee, hahaha, in to je “sodobna zenska”, tam je fak pisala da je seksala z exom da ji je vozil otroka na morje (da ji je – njej, hahaha, kapiras – on je s tem NJEJ delal uslugo), adijo pamet, samo tako to pri nekaterih je in ne smemo pozabit da je taksnih zensk, samohranilk ali v vezah, ki si vse dovoljujejo in so dobesedno izvrednotene, se danes mnogo mnogo, vec kot tistih samozavestnih s pametjo in dvignjeno buco.
Nekatere zenske se spostujemo, moski se znajo se kako, poskrbet zase in se postavit VEDNO na prvo mesto, to narede tudi zenske ki imajo vsa kolescka na pravih mestih!

Dokler bodo taksne papucarke, pa jasno da se bodo tipi delali norca in iz njih in iz njihovih otrok, ti moski ne spostujejo zensk, se manj pa njihovih otrok, otroke jemljejo za zabavo in da malo glumijo, jebiga. No ja, tudi jaz ne morem spostovat papucark in njihovih otrok, na njih gledam kot na usmiljenja vredna bitja, a kaj cem, to je njihov problem, moj hvalabogu ni.

Gremo hitro resevat svet, v smislu kako spremeniti svoje ex (by Merkla:”…. Samo s pozitivnimi vzgledi in konstruktivnim reševanjem konfliktov jim boš dala dobro popotnico za njihovo življenje…” – to me spominja na vprasanje za missice: Kako boste pripomogle k izboljsanju sveta? hahahahaha odgovor – mir na svetu ;))))
Seveda pozitivni vzgledi in konstruktivno resevanje konflitkov velja izrecno samo za zenske – ta stavek mi deluje kot opravicilo za puzanja, ponizevanja in goltanja ki so jih mogle dajat skozi v imenu otrok.

In ce sem ze pri tem citiranem stavku, kaksna smesna teorija je to, koliko od nas je potem dobilo “dobro popotnico za nasa zivljenja”, saj pa so v vsakih familijah neka sranja brez konstruktivnosti, hahah….
Otroke je treba naucit REALITETE in realiteta je premnogokrat kruta, a jebiga, taksna je, prej se bodo naucili in okusili na svoji kozi, mocnejsi bodo. Ne pa otroke vzgajat v vati in puzat zato, ker te nekdo jebe v glavo..

Ampak tako kot piseta merkla in fak oz. otrok orozje pod raznimi nicki se pogosto dogaja, zenska golta vse kar se tip spomni. Pri meni tega ne bi videli, ne ne, bi dala vetra, samo jaz sem taksna ker mi izgled in mozek ter borben karakter to dovoljujeta, ene pa so osamljenje, zafrustrirane, ranjene, v letih – tako da dejansko razumem da vedno tudi moja filozofija ne pride prav in enim res ne ostane drugega kot puzat…

Jaz nisem eden od nickov s “kontra” mnenjem, ampak vseeno ne zagovarjam igre na nož in z glavo skozi zid. Jaz bi še naprej vztrajno dajala zraven vsa potrebna oblačila in preslišala zmerjanje ter poiskala drug način, da neha zganjati cirkus pred otrokom. Ljudje smo si različni in dajte to vkalkulirat v svoja razmišljanja. Če sem zato tepih, okej, zaradi otrok sem pripravljena požreti tudi to. Meni se je takšna taktika obrestovala in imam zdaj zunanji in notranji mir.

Se strinjam s teboj locevalka. V prvi vrsti se s tem, ko drugi stars ne dobi poleg dodatnih oblacil za otroka, kaznuje otroka. Zal pa obstajajo in bodo obstajali na tem svetu ljudje, ki jim je na prvem mestu njihov ego, otrok pa povsem nepomemben.

Kljub temu, da sem zelel, da dobi otrok poleg dodatna oblacila (pa tudi ce bi bila ponosena – za doma je tudi dobro), nisem nikoli dobil poleg dodatnih oblacil. Ta konec tedna, ko ste sami videli, da se je ohladilo in bilo ves cas dezevno, sem prejel otroka v platnenih copatih. Pa seveda tisto, kar je imel obleceno na sebi…. Koga je s tem kaznovala? Mene? Lepo vas prosim, mene ne more kaznovati ali mi skodovati. Za vsak prekinjen stik, za to, da ne da poleg otrokovih oblacil,…. kaznuje v prvi vrsti otroka. Pa ni nobeno opravicilo za to, če je stars, ki ni skrbnik pokvarjen, hudoben, kriminalec,…

Noni še en rek iz knjig:” Le čevlje sodi naj kopitar.” In kaj dobiš od tega, da se dereš? Nikjer ni bilo rečeno, da ne smeš imeti svojega mnenja. Lahko ga poveš tudi na miren način. Prijaznost marsikdaj razooroži še takega razgrajača in ostane brez besed. Mi je prav vseeno, če si človek misli, da sem butasta, ker sem prijazna, ko se dere name. Nisem pa zafrustrirana in osamljena, kakor predvidevaš, ampek živim polno in kvalitetno življenje. Mi pa ob takih ljudeh kot si ti , kar sili na smeh. Ti pa kar ostani takšna kot si – je pol vsaj življenje polno novih izzivov.Potrebno je uporabiti komunikacijo odrasli- odraslemu in ne starš- otroku, kot jo uporabljaš, saj smo vendar odrasli ljudje in ne starši svojih ex.

S tem kaznuješ otroka sam, ker mu nisi sposoben kupit oblačil, ona ne kaznuje svojega otroka, preda ti ga oblečenega!

Lepa beseda lepo mesto najde…pravi pregovor…:)
Dejmo ženske in moški,malo umiriti hormone,bi bilo dobro,res da je vreme tako tečno in sitno,vendar nikakor nebi smelo to na vas vplivati 🙂 …
Glede oblačil,pa res ni vredno se kregati,saj konc koncu kaj stane mamo,da da nekaj oblačil zraven(četudi ni to zakonsko določeno ali kako drugače dogovorjeno)in kaj stane očeta,da nekaj oblačil nakupi in jih ima pri sebi?Popolnoma nič,ne stane nobenega od njiju,pripomorejo pa k mirnim živcem,dobri komunikaciji in predvsem pripomorejo k zmanjšanju konfliktom,pred otrokom :)…pa še,da ne pozabim,z tem kreganjem,pred otrokom ala:

“Prišel sem po otroka upam da ima vse pripravljeno?”
“Seveda”
“Zakaj mi nisi napravila za preobleči?”
“Zato,ker nisem dolžna,zato ker si tak pa tak do mene…bla,bla,bla”
“Daj mi oblačila za s sabo,ker jih nimam,itak se mi samo maščuješ…bla,bla,bla….”
“Me ne zanima,vedel si,da bo otrok pri tebi,lahko bi jih nakupil…..bla,bla,bla….”
“Sej itak,si bila vedno taka,samo maščevala si se,nekaj kontra vedno delala…bla,bla,bla…..”

in to traja v nedogled,dokler nekdo ne popusti,med tem kreganjem,pa otrok stoji med dvema staršema,(malo mlajši z kakim medvedkom ki ga k sebi stiska in ju samo prestrašeno gleda,malo starejši,se pa velikokrat zateče v sobo,si da blazino na glavo,da nebi poslušal kreg med njima in samo čaka,da se starša pomirita)ki se kregata in mu popolnoma nič ni jasno,zakaj se mami in ati kregata-le večkrat sliši svoje ime in misli,da sta mama in oče poklicala njega ali njo…Torej tu definitivno nista kaznovana starša,ne mati,ne oče-kaznovan je otrok,pa ne ker bi ostal brez oblačil,za vikend pri očetu,ampak je kaznovan z egoističnem vedenjem tako matere kot očeta-gre se samo za prevlado,kdo je močnejši,pametnejši itd…
Pa tega ne sme biti,ljudje…otrok ni igrača,otrok srka vase informacije kot goba vodo-le kako vas otrok vidi,ko pa se za take malenkosti kregate?Ne v dobri lući…Okej razumem,gre se zato,da mu ne bom tepih,copata itd…ne bo se tako obnašal do mene…Pa sej ex ni prišel k vam,ampak je prišel po otroka,…
Ah ne razumem,takega sveta..ne vem mogoče ne morem razumeti,takih zadev,ker imam drugačen pogled na vse zadeve..ali pa sem preneumna,da bi te zadeve gledala na tak način,ki je za moje pojme egoističen,zgolj in samo prevlada močnejšega…Pa brez zamere,res nekaterih stvari ne razumem in ne bom razumela,predvsem pa to,da velikokrat ne gledate skozi oči otroka,ne vprašate se kako se otrok ob tem počuti,kako on vidi vso to stvar…
To je podobno,kot ko se velikokrat vprašamo,kako bi se partner počutil,če bi šla z nekom na pijačo(pa naj bo to ženska ali moški)pa mu tega nebi omenila…za to se vprašamo,za otroka pa ne…

S tem kaznuješ otroka sam, ker mu nisi sposoben kupit oblačil, ona ne kaznuje svojega otroka, preda ti ga oblečenega![/quote]

Ja kr neki no.

S tem kaznuješ otroka sam, ker mu nisi sposoben kupit oblačil, ona ne kaznuje svojega otroka, preda ti ga oblečenega![/quote]

oče s preživnino tudi sofinancira oblačil, torej mu ob stiku oz. otroku pripadajo ta oblačila, da jih vzame s seboj… edino če imate razdelejo, za te je oče dal pol zraven lahko vzameš, za te pa ni dal nič, pa ne boš…. pa sej nima smisla, nekaj ste si zabile nekatere v glavo in to je to, s tem pa nobena ne vid, da otroka prikrajša….
pejte na socialno pa začnite tam govorit, da kako ne daste oblačil, ker niste dolžne… vas bo kdo še po zdravju prašal :-/
res žalostno da je to sploh tema pogovora… pri nas da vedno zraven cunje, če nama kej ni všeč, greva pa kupiva in dava tudi zraven za domov, sej je za otroka, sej se ne bo mogu noben drug notr stlačit.

Tudi jaz se strinjam z Anonimno 30 in Merklo 72 ter Ločevalko. Ni treba bit tepih od ženske, če deluješ v dobro otroka. Dostikrat lepa beseda in dostojanstvo še bolj prizadanejo tipa ker ne reagiraš tako kot si to on predstavlja :)) (beri popi****š) Akcija rodi reakcijo in prekinitev začaranega kroga sovraštva se začne s korektnimi besedami in dejanji. Ne trdim, da moramo popuščat v vsem, nikakor ne, ženske moramo bit samozavestne, vendar tudi dostojanstvene. Kričanje, podj***je, vračanje milo za drago ali vračanje za dvojno ponavadi ne disciplinirajo kroničnega tepca od naših ex, samo nas spravljajo na enako nizek ali še nižji nivo kot so sami.

Spostovana Perkla!

Nikjer nisem napisal, da otroku ne kupim oblacil ali pa da mu ne privoscim katerekoli druge materialne in nematerialne dobrine. Otrok ima pri meni vse, predvsem pa v prvi vrsti ocetovsko ljubezen, toplino in varnost. Jaz sem se s tem sprijaznil in ze nekaj casa bivse ne prosim (ja, prosil sem jo, ne zahteval) za oblacila in ostale potrebscine. Otroku se pac kupujejo dvojna oblacila in obutev, kar predstavlja dvojne stroske. Oblacila pa otrok itak kmalu preraste. Ali ni to metanje denarja skozi okno? Pa sem na ta nacin argumentiral bivsi in ji predlagal, da raje tisti denar vloziva za otroka kam drugam…. Pa ni posluha.

Dandanes pa je veliko ljudi (tudi moskih) na robu prezivetja – od kje naj taksna oseba vzame denar za oblacila in ostale potrebscine. V tem primeru je otrok tisti, ki je prikrajsan.

Ne me napak razumeti, razumem vsakega (tudi matere), ki je delezen ponizevanja, provociranja, zaljenja,… Vendar oseba, ki vraca v isti meri nazaj preko otroka je popolnoma ista in moje osebno mneje je ta, da si ne zasluzi biti skrbnik (skrbnica).

Pa lep pozdrav vsem.

bla,bla babnice,desce je treba na ostro,oni imajo to radi..bolj si kaca bolj se jim dviguje nate,bolj si pokorna muca bolj mu dol visi-dejstvo haha..

Anonimna ja tale pa je tudi ena svetovna: lepa beseda lepo mesto najde, po mojem je prislo do napacne interpretacije, kvecjemo najde lepo mesto lepo besedo, hahaha. Al pa po novem bi moglo bit tako: debela denarnica lepo mesto najde, al pa zvita zenska fajn dedca najde, pa se nekaj konkretnih se bi naslo.
Tak kot tista, bolje vrabca v roki kot goloba na strehi, ma kjeee, ne bo mi sral vrabec na roko, nocem niti enega niti drugega, hocem sokola na rami, jebemo, hahaha.

Pa povprasaj malo tu zenske, kaksno reakcijo dobivajo na lepo besedo ;))… Vsak te ma za norca ce si prijazen, pa cakas in cakas, docakas nic ne, treba se znat borit v lajfu, vec dosezes.

Pri meni vem,da ta rek drži,kot pribito..
Če mati ali oče ne bo napadalen,do naprotne strani,če bo miren,tudi nasprotna stran ne more nič-le zakaj,saj nima povoda za to :).Če pa si že v samem štartu,hudoben,maščevalen,na način jaz bom pa tako,ker si bil ti tak do men-se ta začaran krog nadaljuje in nadaljuje ter nikoli ne konča…ker vsakič imaš “razlog” za povratni udarec…zato pa pravim,da lepa beseda lepo mesto najde….če si prijazen in znaš komunicirati,ti ne more nihče dati povratnega udarca,ker ga nima zakaj-oziroma lahko ti da,samo lepo in prijazno besedo nazaj 🙂 sedaj razumeš,zakaj sem podala rek lepa beseda lepo mesto najde….
Tudi jaz bi lahko,bila marsikdaj,do marsikaterega zelo kritična,pa nisem,ampak raje na lep in širši način opišem svoje mnenje,svoje razmišljanje in z tem si prihranim nasprotni,jezni udarec,tistega,na katerega bi kritika letela…in ravno tako,je potrebno v odnosih z bivšimi…raje biti hinavsko prijazen in jih okoli prsta oviti,kot pa hudoben pa si z tem samo živce najedaš in nič drugega….

anonimna…mene pa res zanima kako imaš urejene stike z očetoma svojih otrok?..a res vse tako super truper laufa? Pa rejništo? je rešeno?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Hmmm….vse štima tako kot je treba-zaenkrat in ni nobenih težav,ker jih ni potrebno imeti.Zaenkrat še nisem taka,da bi nekaj pisala,drugo pa delala..če pa kdo tako misli naj….jaz sem že velikokrat povdarila,da meni ni potrebno nositi maske na obrazu in se za njo skrivati in tudi tokrat se ne bom…Prav vse zadeve,so na svojem mestu,tako kot morajo biti,zaenkrat je komunikacija odlična(ker se je nekdo umaknil,kar sem povdarjala ves čas trajanja vse zgodbe)a bil je potreben ogromen premik,z obeh strani tako z moje kot z druge strani….
Ne prenesem pa ljudi,ki so tako cinični,ki še kar neke zadeve vpletajo,tja kamor ne spadajo,k čisto napačnim temam,k čisto napačnim postom….Če ima kdo kaj povedati,kar ne spada v temo,naj odpre novo in tam razglablja o teh zadevah….Če te pa motijo moji posti,ki temeljijo na mojih izkušnjah,mojih razmišljanjih,pač povej,se z veseljem umaknem-z nobeno težavo,nobenim obžalovanjem,za karkoli sem napisala.Vem pa samo to,da vsak post,je bil napisan z veseljem in celim srcem,sedaj a je kdo dobil kaj koristnega ali ne,pa ne vem…vem pa samo to,da kdor se mi je javil na ZS,je bil z moje strani deležen,samo pomoči in razlage,v zadevah,v katerih se marsikdo ne znajde….Jaz se,ker sem imela izkušnje z temi zadevami in zakoni,zato pa lahko svetujem in povem,tako kot stojijo stvari….Še vedno pa je večina,premalo ozaveščena o nekaterih zadevah,ker je prenos informacij premalo globok,premalo obrazložen….
Pa vseen hvala za dobronameren post,nič nisem zamerila in ti pošteno odgovorila,kar te je zanimalo in upam,da je ta nevmesna pripomba zaključena z tvoje strani :)kajti bilo je dovolj vsega javnega obračunavanja in se na ta nivo ne mislim več spuščati,kajti to počnejo samo tisti,ki nimajo sami pri sebi vse razčiščeno….

WW nikjer ni ful vse super, vsepovsod so tu in tam kaksna sr…, to je realiteta, zdaj kolko je smoterno to na tem forumu pisat ne vem, po mojem ne, glede na pluvanja ki se dogajajo, verjetno je tudi Anonimki to vidla in prenehala pisat o teh zadevah ;)).

Da mi pa kdo pise kako je pri njem vse oh in sploh…, v to ne verjamem, lahko da je res lepo, vendar problemi so vsepovsod, tako kot ene napisejo: imam enega,dva,tri CUDOVITE otroke, ajmeee, kje so ti cudoviti otroci hahahaha.
Imam tri fajn otroke, sam mi pa vcasih dvignejo pisker da kr moram na en drink da se pomirim.. zdaj edino da so drugi otroci res trikrat boljsi od mojih, samo glede na to da starejsa hodita na gimnazijo, se pridno ucita in sta pridna, odgovorna, pa poznam njihove sosolce, se mi nihce od njih ne zdi cudovit, otroci kot otroci s plusi in minusi tako kot vsi mi in vsi nasi odnosi – mogoce zato ker ne zivim v Sloveniiji, pa je tu vse dosti manj cudovito in kicasto ;)), kaj vem…
Cudovit otrok bi pomenilo nekako takole: priden, sposoben, dober, ne packa in se lepo obnasa, lepo poje in ima vec talentov, se rad uci, je nadarjen, vedno prijazen in rad pospravlja sobo, prav tako noce gledat tvja in pc ga ne zanima, vse razume in poslusa na prvo besedo, hahahaha, ma ja, cudoviti otroci ja.. kicasto bolj ne mores opisat otrok.
Ko tu citam se mi zdi, da bo cez nekaj let v Sloveniji polno cudovitih ljudi, ko bodo ti otroci prisli v odraslo fazo, pa daj da jih vidim, cccccc.

New Report

Close