Poskušaj ga gledati kot prijatelja, s katerim sta imela nek skupen hobi, nek projekt, pač neko stično stvar, ki pa se ni izšla. Probaj malo racionalizirat situacijo, premočna čustva, ki jih zdaj imaš, te preveč bremenijo in uničujejo. Torej tisto se pač ni izšlo, on to isto stvar dela z drugo in ti boš tudi z drugim. Ne ga sovražit, to samo pomeni, da si zamenjala predznak čustev do njega, ne da si jih opustila. Ne ga prezirat, ker boš postala hladna in zagrenjena neodprta za novo ljubezen, za življenje, za vse. S kom je zdaj on in če je dobro, da je tako kmalu z drugo, ni tvoj problem. Dolgoročno ti je napravil uslugo. Če zdaj ni šlo, bi se to izkazalo pač kasneje, lahko bi bilo takrat še težje. Spoštuj ga (nisi napisala razloga, zakaj si tega ne bi zaslužil), to je edino, kar naj bi čutila do njega in ob vajinem končanem razmerju.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Najina zgodba je tako čudna. Narazen sva šla že pred nekaj meseci na njegovo pobudo, takrat ni imel nobene. Vseskozi sva bila v stikih in se družila, včasih je celo izgledalo, da bova nazaj skupaj…ne vem, mogoče sem pa bila preveč naivna. Na nek način je bilo vsem jasno, da ne moreva drug brez drugega, ampak nikoli se pa nisva pogovarjala, da bi šla nazaj skupaj. Vedno sem mu govorila, da se počutim super in da mi nič manjka in da niti ne pomislim, da bi spet hodila. Na noben način se nisem hotela ponižat in pokazat svoja čustva, čeprav je bilo na trenutke kar težko. Ko sem izvedela, da je vmes neka druga, sem prekinila stike, vendar sva jih po nekem čudnem naključju spet navezala in se spet družila preveč. In spet sem dobila upanje, da pa mogoče bo nekaj. Hkrati je bil z mano in z njo, čeprav midva nisva imela nič. Se mi zdi, da sem mu bila kot neka rezerva, kajti ta punca s katero se dobiva, ima fanta in ga še ni pustila. Ne vem, mogoče ga bo ali pa ne. Najbolj neumno je to, da mi govori, da lahko edino meni vse zaupa in da sem super punca in bla bla bla… in seveda jaz sem vedno na voljo, no tudi on meni. Kadarkoli sem potrebovala pomoč, je vedno “priletel”. Po eni strani mi govori, da ima vse razčiščeno, njegova dejanja pa kažejo drugače. Če bi res imel, ne bi spal z bivšo punco in se z njo stiskal (brez seksa).
Ne vem, mogoče sem pa jaz čudna… Kaj narediti v takšni situaciji?

Zakaj nas sprašuješ? Vprašaj sebe. Razumem, da si v težki situaciji, ampak samo ti si pomembna. Vprašaj se, kaj je dobro za tebe. Ali želiš biti z nekom, ki se je spetljal z drugo, ki je še v odnosu. Ali si ne zaslužiš več? Si tako malo vredna?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pozabi, zakaj se žret za nekaj kar je minilo. Vsakič ko ti bo na to spet prešinila misel, pomisli na kaj drugega in se boš tega odvadla. Meditacija pomaga. Privošči jima vse najboljše. Ker na tak način se raztopi zamera, pa še boljše volje smo. Meditiraj, pozabi na vse skupaj, kar je bilo, je bilo. Kako imajo zdaj tam, njihova stvar. Lahko da se imata fajn v zvezi, lahko pa da ne. Who cares.
Pojdi v naravo, ukvarjaj se s športom, pojdi v ZOO in med ljudi, srečuj nove ljudi, na koncerte, na bazen, razvajaj se, pojdi za vikend na morje s klegicami, na bowling, prični se učiti kak inštrument in rada se imej pa boš pozabila na vse skupaj.

Pametnejši odneha.

Rez totalni in totalitarni iz življenja, čim prej tim bolje. Verjemi.

Malo si se zapletla, ker mu nisi povedala, kaj čutiš do njega, te pa razumem, ti si hotela, da te on zapeca nazaj, tako kot je tudi on prekinil.
Jaz sem (bila) v podobni situaciji, s tem, da pri naju obojestransko ni šlo (več), se pa dobro razumeva. Je tudi on bil za to, da greva narazen, mogoče mu je bilo še težje , kaj pa vem, lahko mu ni bilo. Se slišiva po telefonu, prijateljsko , res prijateljsko, ne vljudnostno, neke pomoči take konkretne še nisem potrebovala, bi ga pa prosila in bi mi pomagal in jaz njemu isto. Stiskala se pa ne bi skupaj mislim da iz nekega spoštovanja, da ne bi kdo ‘drug kaj mislil’, čeprav mislim, da nimava razlogov za to. Včasih mi je žal, da sva sploh začela, ker sva s tem skalila prijateljstvo, ki ne bo nikoli več tako, kot če ne bi bla v vezi (prijatelja sva bila že prej)
Potem pomislim na to, da sva se imela lepo, da sva marsikaj spoznala, skupaj in vsak zase. Potem pomislim, da pač škoda, da se nama ni izšlo…To je pač življenje…zgodi se med tem, ko delaš plane. No to je rekel J Lennon. Zgodi se tudi, če jih ne delaš…
Ne vem, če sem ti kaj pomagala…kolikor razumem, imaš dve možnosti, ali mu poveš, ali mu ne. Jaz mu ne bi. Konec ti je dal on. Očitno je imel razlog za to. Mogoče ti pravi, da si super punca, ker vidi, da si drugačna kot njegova zdajšnja, nekaj očitno na njej pogreša, sploh če ima fanta(?)…ampak vseeno je raje z njo. Očitno je bil raje vmes sam kot s tabo…In to je odgovor na tvoje vprašanje.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Jaz sem si oddahnila. OK, sem pristala na urgenci, ampak od takrat naprej se je znašal nad njo…

ko sem opazila, da je kamenspotike moški, sem se prav oddahnila, saj nisem mogla verjet, da ženska tako razmišlja, da si naj gre past očke na kelnarje kot to delajo moški s kelnarcami…. meni je to res anti, čeprav življenjsko, ampak na kozlaje mi gre res, ko vidim, da je enim moškim to najboljše v dnevu, da hodijo na kufete gledat kelnarce….

avtorici bi pa povedala, da so njeni občutki prav normalni, tudi sama sem se težko sprijaznila, da druga zaseda moje mesto, ja prav moje mesto, konkretno moj sedež v najinem avtu…. ampak to mine….jaz sem šla jamrat po forumih pa po straneh za stike, sprva samo zato, da bi mislila nanj, potem pa sem tako na računalniku spoznala novo ljubezen in zdaj se lahko poleg njega vozi glih kera hoče….

Žiuji jst maam pa ta problem. Dejansko neznam pristopiti oz. Ogovoriti fanta ki mi je vsec, ker se bojim da si bo mislu kaj pa te ni jasn. Sm nekoliko mocnejse postave in nimam velijo izkušen z fanti. Ze vto da bi se spoprijatelila z njim bi blo veliko. Prosim sa kakšen nasvetek.
Hvala za odgovor ze v naprej