Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo obloge na dlesnih in zobeh

obloge na dlesnih in zobeh

Pred leti je imel zdravnik eno daljše delo na mojem zobovju. Na dlesni mi je pod ustnico vtaknil tampon. Ko ga je po končanem delu odstranil, mi je odtrgal kožo na dlesnih, da je prišlo do krvavitve, ker je bil tampon tako zelo prilepljen na dlesni. Od takrat dalje se mi na dlesnih ponoči, ko so usta zaprta, ustvarjajo bele obloge. Ko zjutraj pred umivanjem zob s prstom potegnem po dlesnih in zobeh, se te bele obloge prilepijo na prst. Zdi se mi, da gre za neko infekcijo. Ampak ustna voda mi tega ne ozdravi. Bojim se, da te obloge lahko pokvarijo zdravje zob. Toda ponoči si jih pač ne morem hodit umivat.
Kaj bi to bilo, in kako bi se to ozdravilo?

Spoštovana Taya,

če so obloge le na mestu poškodbe, potem gre lahko le za celjenje ranice, ki v ustih pač poteka drugače kot na koži (predvidevam, ker niste napisali, koliko časa je minilo od poškodbe). Če je minilo že dalj časa, potem je možno tudi glivično vnetje, ki ga ustne vode ne morejo pozdraviti. Za nekaj dni lahko poskusite z Daktarin oralnim gelom, ki se ga (vsaj mislim tako) dobi tudi v prosti prodaji.

New Report

Close