Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija obloge ali afte

obloge ali afte

Pozdravljeni!

Danes sem pri 16-mesečni hčerki opazila na notranji strani ustnice(spodaj in zgoraj) bele ranice. ne vem ali so to afte ali obloge(glivice), ker pije in je normalno in ni nič videti da bi jo motilo. vročine tudi zaenkrat nima, tako da vrjetno najbolje počakati kaj se bo izcimilo iz tega? naj pa povem, da se slini dosti in me skrbi, da ni mogoče slinavka? ji gresta pa dva zobka ven tako, da mogoče to slinjenje pripisati temu?
ali je potrebno iti k pediatrinji?
naj pripišem še to, da v vrtec ne hodi.
hvala

Slinavka ima običajno prave razjede v ustih in po dlesnih in ne le bele obloge. Najpogosteje gre zraven tudi visoka vročina.
Če je otrok sicer v redu, brez vročine, lahko samo opazujete in sedaj pregled še ni potreben.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

vprašala bi če je to smiselno s čim mazati? danes sem opazila,da so te ranice oz. mehurčki počili. naj pa povem da so še vedno na notranji strani zgornje in spodnjen ustnice. na spodnji če malo odpre usta se že vidijo. je pa zadnje dni vlačila po ustih zelo staro dudo in sem pomioslila da je mogoče od tega ratalo ker bohved koliko svinarije je bilo tam gori.

hvala

nova
Uredništvo priporoča

Afte in ostale razjede običajno mažemo z gelom, ki vsebuje anestetik (2% anestezin v glicerolu, npr., vendar je na recept), sami pa lahko uporabite Calgel ali Gingigel. Če ima težave s hranjenjem, svetujemo nevtralne okuse, zelo pa jim prija sladoled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close