Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja O Medvedku Puju in ostalih užaljenih, ki so se ” poslovile”

O Medvedku Puju in ostalih užaljenih, ki so se ” poslovile”

Nehajte ga srat!

Napaka, draga afnica, niste odgnale nikogar. Sama se je odločila, da gre. Če bi bilo le stvar užaljenosti, bi jaz lahko že 100krat šla in se delala ko mula … pa nisem, vsaj ne za dolgo.
STvar in razlog je v smiselnosti tega, da si tu gor. Če v tem najdeš in imaš nek smisel, da daješ in jemlješ nasvete, lepe misli, verze itd. potem si gor. Dokler tako čutiš, dokler pobereš 3 grde besede in obenem najdeš 5 lepih. Ko pa imaš občutek, da si se nasadil na morje grdih besed in ti tudi občutek, da si morda komu iz ozadja, ki se sploh ne javi, polepšal dan ali pomagal preko kakšne ovire v življenju, ne daje več nobene energije – potem je pač čas za slovo.

Nekateri se s tega foruma poslovijo, ker ga ne potrebujejo več – ne za čvek, ne za nasvet, ne za dobro voljo, ne za praznenje slabe … drugi pa zato, ker jim kot tak pomeni malce več kot le zabijanje časa (denimo meni in še komu), ker je to zanimiv svet različnih karakterjev, zanimivih težav in razno raznih skrbi … ki se lahko razrešijo, če smo trdni, pripravljeni na pomoč in predvsem strpni do vsega, kar leze in gre … in če imaš pač občutek, da temu ni več tako – greš, prerasteš, se odločiš, da se ti ne da več … in nemalo je tistih, ki so se odločili, da se jim ne da več. Pu je bil pač en tak biser, ki je žarel nad vsemi in zato morda njegova (ne)prisotnost najbolj izstopa. A naštejem vam lahko kar nekaj pametnih glav in toplih src, ki si gor ni več. pa ne zato, ker so šli, pač pa zato, ker so izgubili občutek smisla, da so tukaj gor.
Vsako stvar, ki jo počnemo, naj bo še tako slaba navada, počnemo zato, ker dobimo nekaj iz nje … sprašujem se le, zakaj morajo nekateri tukaj gor (nihče specifičen!) biti nesramni, nestrpni, napadalni – kaj dobijo od tega? občutek moči, ki kompenzira občutke nemoči in nezadovoljstva v realnem življenju?
Vrata foruma so odprta za vse, jasno. Ne vem pa zakaj si nekateri dajejo toliko dela s tem, da jih zapirajo drugim pred nosom? Brez smisla.
Lp
T.

Lepo si napisala…predvsem to, kar nas večina misli. Se podpišem pod tvoj post…

Tudi jaz bi kaj dodala, pa sem preveč jezna, … zato raje molčim. Ti si tako vse povedala.

Za Pu-ja pa…zelo bi je žal, da ga ni, … vendar jaz dobivam njegovo pozitivno energijo drugje…tam, kjer mu nihče ne bo zaprl vrat, ker na srečo za tistimi vrati stojim samo JAZ,…ki sem ga iz dneva v dan vesela!

🙂)

Sem vedela, da bo znal nekdo lepo napisat.

Jaz sem vsako jutro poiskala Pujev post, ker sem vedela, da v njem čaka nekaj toplega in prijaznega. In mi je polepšal marsikatero klavrno jutro v službi. Pa zato nič manj ne cenim ostalih na forumu in se nič manj ne razveselim njihovih mnenj. Se pa njimi ne srečam vsak dan ampak samo pri temah, ki me potegnejo, zanimajo. Najbrž se zato bolj opazi, da Puja ni. Je bil pač neka prijazna stalnica, ki zdaj manjka.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Vse poste sem prebrala in sem se na koncu morala prav smejati. Ugotavljam namreč, da smo ljudje preveč občutljivi in zamerljivi in da to ne pelje nikamor. Vsakdo je kdaj užaljen pa je treba takrat enostavno potrpeti, da te užaljenost mine, saj ponavadi mine kar hitro.
Nekaj časa je treba počakati, da preboliš kakšen slab odziv pa se spet vrneš takrat, ko forum preveč pogrešaš in si vesel, da nisi javno objavil, da se “poslavljaš”. Vsakič, ko preberem kakšno tako slovo, se po pravici povem, zelo zabavam. Sicer pa, ljudje te zelo hitro pozabijo, zato nima smisla vzbujati pozornost s privzdignjenim poslavljanjem…Greš pa amen.

Jaz bi pa rada sam nekaj povedala. Jaz osebno berem ta forum približno eno leto. Takrat je bil zame to užitek, ker so bile teme zelo sproščene in neprisiljene. Zakaj je prišlo do tega, da so se nekatere, moram reči, da kar večina bralk od takrat, umaknile, samo mislim, da ravno zaradi vas, ki ste sedaj vsak dan na tem forumu in vas je sama tekmovalnost, da o grobosti ne bi govorila.

Samo toliko.

Lepo se imejte.

Mojca

Jaz pa bi se kar strinjala, da smo vsi tu samo zato, ker dobimo nekaj, kar želimo oz. potrebujemo. In to nikakor ni za vse ista stvar.
Pa naj bo to pohvala, prijazna beseda, občudovanje, ki ga v realnem svetu ne dobimo, ali pa kak nasvet oz. drugačen pogled na življenje.
In zato prav nikogar od tistih, ki so šli, ne pogrešam. Saj vedno pridejo novi, ki so včasih tudi stari z novimi nicki. 🙂) in prinesejo nove vsebine. Zanimive meni ali pa kakšni drugi.
Vsaka od nas si poišče teme, ki jo zanimajo, mene npr. pač pravljice, verzi in podobne cukrarije tule niso zanimale in jih zato ne pogrešam. Privoščim pa jih vsem, ki vas to spravlja v boljšo voljo.
Žal pa je tako, da nekateri tule ostajajo samo toliko časa, dokler jih nekatere skoraj po božje častijo, prvič, ko jih kdo malo okrca, pa se užaljeno umaknejo.
Elitizem na katerem koli forumu, ne le tem, me je vedno motil in mi je zato kar všeč, da se kdaj voda malo premeša, razmerja in niki malo na novo postavijo. Da kak preveč izpostavljen udeleženec užaljeno odide, pa kak nov pride.
Je bolj pestro.
Tudi sama sem se v nekem obdobju naveličala zmerjanja, pametovanja in nesramnosti na tem forumu, pa se po pavzi spet vrnila, saj vendarle tule izvem veliko zanimivega.
Ker se nikoli nisem preveč izpostavljala, mi celo nika ni bilo treba menjati. 🙂

Groba in tekmovalna?

LP, Kristjana

[email protected], to kar si napisala je brez vrednosti. Boljše, da ne bi polnila foruma s takimi negativnimi mislimi, ker očitno si ti med negativnimi osebnostmi na tem forumu. Ne vem kako ti pride na misel spreminjanje nikov, po mojem ga ti sperminjaš, pa potem meniš, da ga vsi. Nimamo vsi takih skrivljenih potreb in želja, kot ti. Namen tega forume je izmenjavanje mnenj, torej če sprašujete za mnenje ali ga dajete to tudi delajte, ne pa kritizirati prejšnje odgovore in forumovke in izpihovati negativno energijo.
Nisem stalno prisotna na tem forumu in ne vem kaj se je dogajalo, da ste pregnale Medvedka PU-ja. Jaz pogrešam lepe misli in verze.
Sicer pa sem že občutila stresanje jeze, tako da vem, kako neprijetno je, pa čeprav sem to čez eno uro pozabila, bi bilo lepše prebrati nekaj kar bi te eno uro ali pa mogoče cel dan napolnilo z energijo.Pa kako malo se je potrebno potruditi, da poveš lepo besedo?!
Lep dan vam želim,
Darja

ne maram grobosti, ne maram žalitev. Sama sicer nisem nevemkako prijeten človek, ki seje same dobre misli okoli, a cenim take ljudi. In tudi razumem da niso vedno taki. Le kdo pa je vedno tak. Prebrala sem zgodbo o medvedku Puju in grdo se mi je zdelo, kako so jo nekatere pripeljale čisto do roba, samo še s prstkom jo je bilo potrebno dregniti.
Mislim, da nekatere res zlorabljate anonimnost foruma za rahlo izživljanje nad drugimi. Le kakšne ste pa v realnem življenju……….?

Tisto kar je napisala spodaj Mojca mi ni dalo miru, zato sem se enkrat prebrala svoj post.

Strela! Res se ga da razumeti cudno…

Zelela pa sem samo povedati, da Pu-ja res ni treba vlacit po zobeh. Tudi sama jo mocno pogresam, ne le zaradi verzov!

Draga darja&m!
Definitivno nisem samo jaz tista, ki na tem forumu spreminjam nick. Dokaz za to je prav medvedek Pu, ki se je v jezni fazi podpisal z “jezna mama”, pa tudi Ali se je že poigrala z nami tako, da je s spremenjenim nickom netila vročo debato. Verjetno sta ga spremenili še kdaj, pa tega ne bomo nikoli izvedeli, niti ni pomembno. Za ti dve vem, zato sem jih tudi omenila. In edina napaka nas treh je, da smo to priznale. Če bi Pu ostala jezna mama, bi danes vsi pozabili na to, če bi Ali bila tiho, ji tudi nihče tega nebi metal naprej, tudi @fna bo odslej imela negativni predznak in tega se zavedam. Kdarkoli se bom še podpisala s tem nickom, lahko računam na kritike vas plemenitih gospa, ki uporabljate vedno iste nicke, ali pa tudi ne. Kdo ve?

Kot je že ena pred mano ugotovila, bi bila situacija v živo čisto drugačna, ker bi vsaka imela samo eno ime in en obraz.

Pa še nekaj bi dodala. Mislim, da ne trosim negativnih misli, kvečjemu spobujam pozitivne. Saj ste se v večini oglasile ve, prijazne, dobrohotne forumašice. Lepo, da ste vzele svojo kolegico v bran. Priznam, saj mi je malo žal, ker sem ravno omenila njeno ime in ste potem vse vzele to, kot napad na njo. Zanimalo me je samo, kaj si druge mislite o teh kvazi poslavljanjih, užaljenostih… Ali ste/smo res toliko občutljivi, da nas lahko nekaj forumskih osebkov prežene iz foruma? Ali menite, da se je nekdo po večih letih sposoben posloviti zaradi takih afen, kot sem jaz?

PS: Pa brez skrbi, tudi jaz sem že komu podala kak pameten nasvet in komu polepšala dan. Pod različnimi nicki, seveda. Tudi jaz sem včasih jezna, nataknjena, afnasta, nimam pa želje, da bi bila prepoznavna in da bi me ve lahko popredalčkale. In vem, da je takih kot sem jaz, na tem forumu še ogromno.

Lep dan vsem.

Meni se @fnino razmišljanje ne zdi tako zelo negativno, kot ste ga nekatere vzele. Jaz naprimer vsak dan opazim precej hujših, npr. o taščah, svakinjah, o nizkih IQ-jih,…
Tudi jaz sem včasih mislila, da bom vedno in povsod samo popek. Vendar sem sedaj rahlo drugačnega mnenja. To pa zato, ker mi ni do tega, da mi bo nekdo čez nekaj mesecev naprej metal npr. moje slabe trenutke, mojo telesno težo ali vzgojne kikse.
Vsak si želi izpasti v najlepši luči in nekatere med nami dajejo/mo vtis, prijazne, vedre osebe, vedno pripravljene svetovati, skratka idealne mame. Za slabe strani in trenutke pa nikoli ne bomo izvedeli, ker jih bomo pripisali drugemu nicku.

In še to. Forum je ogledalo našega življenja. Ne verjamem, da so nekateri ljudje ves čas dobre volje in pozitivnih misli, vedno pripravljeni pomagati… Vsak ima kdaj kak slab dan in vsak lahko kdaj tudi pokritizira in napiše tisto, kar si v danem trenutku misli.

Moje mnenje pač.

POpek, se strinjam s tabo. Mislim, da nihče ni večno dobre volje in pozitivno nastrojen. Kar pa ne razumem pa je – da to slabo voljo nekateri lepo stresejo gor (pa spet ne kdo specifičen), brez obzira na druge – povejte po resnici – če bi na podobne probleme (tašče, partnerji, dojenje …) naleteli pri klepetu ob malici v službi, bi reagirali enako?
Doma imamo eno pravilo (ki izhaja še iz moje družine) – vsak je lahko slabe volje in ima slab dan. Nihče pa nima pravice, da zaradi tega pokvari dan drugim. Če si slabe volje, potrebuješ mir ali vrečo za boksanje, pojdi teč, spravi se v bano, zapri se v sobo … samo ne pa se spravljati na tiste, ki nimajo s tem nobene zveze in imajo le to smolo, da so pač na dosegu roke. To seveda ne pomeni, da moramo vse težave požreti in se smehljati ali pa se umakniti, pač pa – da se težave rešujejo s tistim, ki je slabo voljo povzročil, če pa to ni mogoče, če je bil pač zgolj naporen dan, tečen šef itd., potem pa slabo voljo ne stresaš naokoli, pač pa jo z mirnim pogovorom zaupaš komu ali predelaš sam. SAMO NA DRUGE SE NE SPRAVLJAŠ!
Kaj takega bi na forumu lahko le sanjali. Je pipica za slabo voljo, kanta za smeti … prevečkrat.

Evo mene.
Me je ena mami opozorila, da se me ena afna z nostalgijo spominja 🙂)

Ehm, jaz nisem užaljeno pobesila nosu.
Zbrala sem biserčke forumskih veleumov (niti me niso tako ganili, ker najraje upoštevam dobro konstruktivno kritiko), opustila vsako upanje in šla.
Zakaj?
Preprosto sem ugotovila, da mi forum ne popestri več dneva tako, kot mi ga je pred letom ali dvema, še raje tremi. Preveč se je spremenil – vsebinsko seveda.

Kar ni nujno slabo- jasno, prihajajo novi forumaši, ki jih morda ravno to privlači.

Sicer pa mi kar lepo uspeva živeti brez foruma.
(Torej tvoje predvidevanje o neuspešno zdravljenih med.over.zasvojencih ni vedno točno 🙂 )

Obasno sicer pogrešim prijazno Pu-jevo dobro jutro, zgodbico debele Zofe, barbarino prijaznost, Lenjino modrost in diversino bolečo proniciljivost in brezkompromisnost – ampak, hej, zunaj me čaka “real life” z “real ljudmi” (pa čeprav so bili nekateri v osnovi tudi forumaši….)

Foruma – takega, kot je bil – in kjer smo se “kalili” ni več, takega, kot je, pa ne pogrešam. Pridobil je na kvantiteti, a obenem precej izgubil na kvaliteti.

Lepo se guncaj, afna mala!

Ja, ja, ena mami opozorila…..
Kljub temu te je lepo spet brati.

New Report

Close