Nosečke november

Živjo vsem nosečkam, jest tud pašem k vam, PDP imam 2.11. in sem trenutno v 17.tednu. Sem pa 2x rodila in imam 2 majhna nagajivčka. Nuhalno sem tudi že imela, jutri imam spet posvetovalnico in močno upam, da se nisem preveč zredila.
Mene je ful špikalo na začetku, dete je pritiskalo dol, tako kot, da bi bla tik pred porodom. Sem bila skoraj 100%, da ne bo v redu. Pa je h sreči vse ok, čeprav me še zmeraj malo matra, še zmeraj je malo strahu v meni.
Držte se, pa še kaj napišite.

ojla.sem bila na nuhalni in je zaenkrat vse ok. sedaj imam datum poroda konec novembra.
a je katera ful napihjena,men se zdi, da sem skoz in imam skoz neke rebavne motnje, drugače sem ok. sem pa iz okolice bleda.če je še katera od tam se naj javi. uživajjte 🙂

hej,hej…. tudi mi imamo rok 4.11 tko da se vam z veseljem pridružim na klepetu… slabosti je konec zdaj pa pričenjamo vzhajati… pomaranča30 tudi mi smo iz okolice bleda…

Jaz imam rok 2.11., na nuhalni je bilo vse ok, zdaj se moram počasi naročit na morfološki ultrazvok.

Zaenkrat se mi še nič ne pozna, sem še sama presenečena, slabosti tudi ni bilo kaj dosti. Jaz normalno hodim v službo in porihtam vse doma. Sem pa iz okolice Kranja.

hej,

a na morfološki ultrazvok se moraš naročit, a je samoplačniški? Sem mislila da je to v okviru pregledov pri ginekologinji? 🙂

Jah v Kranju je tko, da ti da G napotnico, ti pa potem pokličeš na UZ, da ti dajo datum. Nč ni za plačat, naj bi bil pa okrog 20., 21. tedna.

a tako je to 😉 čisto nova sem v tem, vedela sem da se izvaja tam nekje okrog 20 tedna sam točno postopka nisem vedela, hvala 😉) Čez dva tedna imam pregled pri G pa jo bom malo povprašala…

ojla. tud js nisem vedela, da se morš naročit na morfologijo, sem mislila, da ti to naredi tvoja ginekologinja. men se zdi kar dolgo, da čakaš od ennega pregleda do drugega…, sploh zdaj, ko še nič ne brca in to…, pa prva nosečnost, ko si še povsem nov v tem…
matejak25 škoda,ko si od tako daleč 🙂
janiklana ali pa katera, ki je iz bližine bleda….., će boš kdaj za kak sprehod ali pa potem za vozičkanje se lahko zmeniva, sem bolj nova tu in še ne poznam veliko folka.., . katero ginekologinjo pa imaš?
uživajte in pazite nase v teh deževnih dneh…
p.s. a na dopust boste šle kaj?lp

hej,

ja res škoda ne bi se branila kakega sprehoda ali pa kavice 😉 Jaz grem na dopust avgusta, čeprav me je kar malo strah, bom videla kaj bo ginekologinja rekla glede vožnje in vsega in kako bo potekala nosečnost. Če bi lahko bilo kaj narobe raje ostanem doma!
Me zanima s čim si mažete trebušček, katere kreme/olja uporabljate? Moram si iti kupit pa malo nasvete zbiram;) Pravijo da je dobro čimprej začeti z nego kože…

LP

Jaz bom šla na dopust, avgusta imam kolektivnega…. samo nekam blizu, v Slovenijo. Če mi bo zdravje dopuščalo, rezervacij pa ne mislim delat…
Si mažem trebušček z oljem od Welede, moj je že precej velik, tako da že kar morem….

lepo se božajte po trebuščkih… 🙂

Škoda bi blo kenslat dopust zarad nosečnosti, če je počutje v redu, potem ni kake panike.
Kar se pa tiče mazanja – mazanje škoduje sigurno ne, ampak, če je koža mal manj prožna, pol tud mazanje ne prepreči, da bi popokala (strije). Jaz sem se prvič mazala z oljem od dm (njihova znamka).
Nisem se nevemkolk mazala, pa ni bilo nič strij, drugič se nisem nič, pa sem jo tud zvozila brez. Zdaj se tud ne bom, bomo videli, če mi bo tudi tokrat ratalo.

ojla. nobena se več ne javi… kako ste? zanima me, kako je z ultrazvokom? a vam ga naredijo vsakič, ko greste na pregled? a katero kdaj kaj šppika v sodnjem delu trebuha? že čutite brcanje?lp

Živjo, tudi jaz sem nova in tudi jaz pričakujem malo dete novembra (20.11) wiiii;))
Vidim datumsko da se že nekaj časa ne javljate.

Uživajte poletje in v božanju trebuščka ter upam, da se tipkamo;))

LP

hej,

ja malo smo se polenile s tipkanjem 😉 Čestitam De.dash kar blizu boma dobile bebiko. In kako kaj poteka nosečnost? Ti bos tudi imela počasi morfološki ultrazvok, jaz komaj čakam. Kolegica je rekla da je baje najlepši pregled v nosečnosti. Še dobra dva tedna pa sem naročena 😉 Najbolj si pač želim da mi gin. pove da je vse vredu…

Ali je imela katera slab urinski izvid? Meni so poslali v laboratorij na Sanfordski test (so našli bakterije), sicer pravijo da nič ne vpliva na plod pač če je kakšna nevarna bakterija bo treba zdravit… V torek dobim izvid, držite pesti 😉)

Punce uživajte pa se čujemo,
Mateja

Hvala Mateja, tudi tebi čestitke na bebiki!!

Ja nosečnost poteka ok, razn da sem skos na antibiotikih, isto kot ti bakterije v urinu in mi je dala antibiotike nato pa še angina ki je trajala več kot 1.mesec in spet antibiotike…

Drugače se mi zdi, da imam zelo majhen trebušček komaj viden za 5.mesecov, dete že pridno miga, kar je res najlepše;))
Morfologijo imam v torek in že komaj čakam, da si ga podrobneje ogledam, haha;)

Upam, da bodo izvidi v tvoje dobro, držim pesti!!

Lpozdravček!!!!!!!!

hej,

joj, upam da se bolje počutiš. Jaz imam tudi tak mali trebušček, gibov pa še ne čutim. Čeprav se mi včasih zdi da pa mogoče kaj miga bebika… pa ne vem ali si samo toliko želim ali res? 😉)

Javi kako bo na morfologiji, jaz komaj čakam da mineta dva tedna..

Lep preostanek vikenda želim vsem nosečkam 😉)

Punce!

Jaz imam morfologijo v sredo, res komaj čakam 🙂
No, moja nosečnost ni bp, zato pa ne bom hodila daleč na dopust!
Meni ne naredi vsakič UZ, ker imam ginekoliga v Kranju v porodnišnici in tam ga nimajo zraven…. sem se fletno poredila za 5 kg in mi je na zadnji posvetovalnici malo potežil ginekolog…sicer ni bil moj, je bil en penzionist, ki je nadomeščal, sicer zelo prijazen, vendar me je kar šokiral, ko je rekel, da sem se preveč zredila :/

Punce, dajte mi povedat, imate ve izpolnjene materinske knjižice? meni vse kar piše notri je ime in priimek ter podatki od zadnje posvetovalnice, tisti 4je oknčki…. ostalo je vse prazno, čemu potem knjižica, če nihče nič ne zapiše not?

ojla.no, lepo da ste se spet malo oglasle… jaz pa imam morfologijo šele 25.julija.se mi zdi kar pozno…, miga še tud, čeprav komaj čakam, da bo začel…
me pa zadnje čase nekaj boli hrbtenica in pa krče imam pol nogaf ful močne ponoči, sem začela pit magnesol in je sedaj malo boljše…
lepo se imejte in pazite nase…

hej,

ultrazvoka v nobenem primeru ne naredijo vsakič, kar se meni tudi zdi škoda. Mislim da ti v vsej nosečnosti pripada samo 3X. Meni je do zdaj naredila uz samo enkrat, no pa nuhalna… nazadnje sem se veselila pa sva samo srčka poslušale. Sej je bilo super samo malo bolj pomirjena bi pa bila z UZ. Meni je tudi samo tista 4 okenca izpolnila ob vsakem pregledu, pa priložen imam izvid od prvega krvnega testa. Dokler je vse bp verjetno ne izpolnjujejo kaj drugega izvide imajo pa tam. No jaz zdaj nestrpno čakam na izvid Sanfordskega testa in pijem litre vode.

Ja krči, jao Pomaranča30 midve pa stoječe delo 😉 A tebe tud v mečih grabijo krči? Isto hrbtenica, meni vsaka reče da kaj me šele čaka če sem že zdaj kot babica ko je treba vstat 😉)) Pa tud pijem magnezij, sicer ne več magnesol, tistega sem na začetku, zdaj sem si kupila navadne šumeče tablete magnezij. Samo jih ne jemljem vsak dan. Morfologijo delajo od 21 do 24 tedna, jaz jo imam 15.7, štejem ure tako sem neučakana.

LP

Živjo punce!

Hmmm, meni pa na Jesenicah čist vsak mesec naredijo ultrazvok, kar se mi zdi edino pravilno!
Se pa nekaj govori da zavarovalnica pokrije strošek ultrazvočnih pregledov samo 3ali 4…
tako je meni ginekologinja na Bledu govorila, ker sem imela pri prvi nosečnosti samo 4 ultrazvoke in sicer 3.4.5.6.,7.mesec pa še to je pri 7. jamrala da bi ga morala samoplačniško izvest…
Ja, zavarovalnica je hudič in ima blesave pogoje, nevem koga kaj stane da z ultrazvokom gine. mal poboža po trebuščku…
Jaz imam tudi krče in pijem magnezij pa se mi zdi da kar pomaga. Jutri morfologija, jupi;))
Jaz sem gibe bebike začutila v 19.tedenu nosečnosti, zelo pozno za drugo nosečnost pravijo…ampak jaz se nekako ne oziram kaj vse pravijo, ker potem bi se že lahko v Begunjah zdravla-joke;;))))

Pozdravčke;)

New Report

Close