Veš kaj užaloščena. sedaj si me pa razočarala. Pišeš o neizmerni ljubezni do tega moškega, ki hoče uživat in mu je to bistvo življenja. Do njega čutiš ljubezen, zate je on vse, če prav razumem… Ma daj… kaj si lahko predstavljaš, da zdaj ni on naprvem mestu v tvojem življenju??? Nekaj raste v tvojem trebuhu!!! Prekleto, začni se zavedat!

Če nisi sposobna ljubit otroka bolj kot partnerja, naredi splav.

Življenje je za tvojega deca užitek in čisto možno je, da te bo zapustil, če boš obdržala otroka. V tem primeru te itak ni vreden!!! Če te bo zapustil zdaj, te lahko zapusti tudi, ko boš kaj zbolela in ne bo mogel užitkov delit s tabo. Ti ga ljubiš, vendar dvomim, da on ljubi tebe. On ljubi sebe in užitek. Sama pri sebi to dobro veš.

Tudi on je “kriv” za tega otroka! Povej mu to. A se mu bojiš postavit po robu???
Ubit hočeš otroka zaradi njega! Ej HALO!!!! Svojega lastnega otroka bi žrtvovala za tega moškega! GROZA ME JE, KO VIDIM, DA OBSTAJAJO TAKŠNI LJUDJE.

neee..nečem ga ubiti..to je to…….zato se ne bi tako sekirala okrog tega……..ker sem človek s srcem in dušo…sicer je otrok tudi njegov….čedalje bolj imam tak občutek..da bom desca poslala v 3.p.m..ker mi čedalje bolj hodi v ospredje to..nedolžen otrok ni čisto nič kriv……pa mislim da ne bom edina na tem svet k tko misli

Ne vem kolk si stara, kako velika otroka imaš…. 😛artner bi rad užival in to ne bo možno, kar je res. Obveznost bo in na frišno nastala ljubezen je sedaj na veliki preizkušnji. Ali – ali??
Pojasni mu svoje razloge zakaj bi otroka obdržala, daj mu da prespi zadevo in ga kak dan dva ne obremenjuj s tem. (ne vem koliko časa še imaš, če bi pla na splav). Vsekakor pa ti svetujem, če po pogovoru reče da ne želi otroka, bi na tvojem mestu šla na splav in deda pustila. Pika. Zakaj? Ker boš s tremi otroci sama še bolj obremenjena. Glej racionalno. Res to drobno bitjece pod srcem ni ničesar krivo, kriva sta vidva, odrasla človeka, ki sta si privoščina nezaščiten odnos, sedaj pa se ubadata s posledicami. Najstniško obnašanje dveh odraslih! In zakaj ni bilo zaščite – ker sta oba hotela uživat? Pol pa še uživajta s to majhno “posledico”.
Res ne razumem odraslih, ki delajo nespametna dejanja. Trpi pa potem otrok – ja, al bo splavljen, al pa odraščal brez očeta. Niti eno niti drugo si ne zasluži, par po zadnji plati pa vama nebi škodilo, da drugič vesta nataknit kondom. Ali pa odgovorno prevzet posledice!

sem totalno proti splavu. imaš 2 otroka, veš kako je imet otroke, koliko odrekaja, neprespanih noči,… imam 3 mesečnega sinka. v takega korenjaka lahko zrastetudi tvoj pikec. sem sama. čisto sama. nimam staršev, mož pa je umrl, ko sem bila v 6. mesecu – prometna. imam samo njegovo sestro, ki mi občasno skuha kako juho in za kakšno urico počuva otročka. pa gre. pa še v prvo sem mamica, brez izkušenj,.. zmorem. velikih začetnic ne pišem, ker ga z eno roko držim… to, kar se ti je zgodilo je čudež.

če hočeš tega otroka ga imej. če imaš partnerja raje kot sebe in otročka, naredi splav. ampak on te bo zapustu, ko mu ne boš več nudila zabave, res je lahko zboliš, lahko se ti kaj pripeti… ti bo stal ob strani?

LASTNEGA OTROKA BI ŽRTVOVALA ZA MOŠKEGA???? A SE TI MEŠA????

Najbolj pa sama veš, če boš zmožna in sposobna skrbet za dete. Ker tvoj uživač najbrž ne bo. Ja, imela boš slabo vest, če narediš splav, to je ziher. Če obdržiš otroka pa boš dobila samo neizmerno ljubezen. Kaj je potem bolje?

PROTI SPLAVU!!!!!

ČE BOŠ NAREDILA SPLAV, SE BODO DEFINITIVNO TVOJA ČUSTVA DO NJEGA SPREMENILA. IN VEŠ KAJ? TUDI SAMA NASE NE BOŠ PONOSNA.

tudi meni se je zgodila nenačrtovana nosečnost, sicer v študentskih letih, pa brez otrok sem bila, užaloščena sem bila, ker mi je partner rekel, da mu je vseeno ali otroka obdrživa ali ne. jaz sem pri sebi vedela, da če ga ne bova obdržala, je to zame dokaz, da z mano ne misli resno in da ne bova ostala skupaj, da mu bom zamerila……v enem dnevu sva se vsak pri sebi odoločila. poslušaj svoja čustva: kako se počutiš ob misli na splav? si mirna? se oddahneš? kako se počutiš ob misli, da imaš otročka? se veseliš? in če te zaradi tega partner zapusti? ….. menim, da se v primeru, da greš na splav, lahko zgodi, da bo vajin odnos najverjetneje s tvoje strani postal grenak in mu boš to podzavestno zamerila, preveč,da bi lahko ostala z njim…odloči se po svoji vesti, kakorkoli se odločiš, bo prav!!!

Pošlji barabo v tri krasne *IN* naredi splav. Si ne zasluži, da bi s tabo imel otroka.

točno tako………m ribca in ..bila na istem……točno….spraševala sem za izkušnje..občutke..pa vidim da nisem osamljen primer

Seveda nisi osamljen primer, vendar to ni opravičilo. Kaj bi dala, da sem jaz noseča!

Vem, da boš naredila splav, ker imaš tipa preveč rada. Ne razumem takih ljudi. Torej tebe. pojdi k psihiatru, da te reši odvisnosti od tega moškega.

jaz sem se odločila za otroka, še danes sem si hvaležna za to odločitev. če bi šla na splav, bi bila najina zveza mrtva v nekaj tednih, vsaj z moje strani, to sem prepričana. sva ostala skupaj, imava tri otročke.. ni vse idealno, ampak privlačnost in kemija ostaja, ni skritih zamer, pogovarjat sva se pa tudi z leti malo naučila,:) ne morem si predstavljat, kako bi si zavozila takrat življenje, če se ne bi odločila tako kot sem čutila!

Si zaradi njega mogoče zapustila prejšnjega partnerja?

Če si, potem je tako ravnanje iz njegove strani logično.

Bravo, pogumna ženska, vredna tega naziva.
Ta otrok bo od vseh najbolj zlat, prepričana sem, da boste vsi nad njim navdušeni in vas bo popolnoma povezal med seboj. Vedno sem vesela, če se kdo odloči za življenje, pa četudi vse okoliščine navidezno podpirajo odločitev proti življenju. Vesela sem, da nekateri še cenite dobroto, pozitivo in da znate optimistično gledati na življenje, čeprav to včasih ni lahko. Odločili ste se za ljubezen in ljubezen boste dobili!!! To je naravni zakon, ki nikoli ne odpove.

Ne bom obsojala, ker so pametovanja zadnje kar potrebuješ v tem trenutku. Žal mi je, da si postavljena pred takšno izkušnjo in ti le srčno želim, da bi se situacija optimalno uredila.

Glej, saj se sama zavedaš, da druge opcije kot še nekaj strpnosti za trezen pogovor (ali nekaj njih), ni. Ker je vse skupaj samo 1 ali pa samo 0.

Pretehtaj svoje misli in si skušaj predstavljati, kako se vidiš čez deset let. Vprašaj tudi njega po občutkih, daj mu malce časa. Zakaj tako odklanja otroka? Česa se tako zelo boji v bistvu? Saj sta vse to že dala skozi … Morda tiči razlog tudi v odnosu do otrok iz njegovega prejšnjega zakona.

Kaj pa ti. Bi kdaj prebolela ta splav. Kako se počutiš ob misli, da si pognala stran nekaj, kar ti je bilo namenjeno. Kaj čutiš.

Ne glede na to, ali ostaneš z njim ali ne, gre pri ženski za proces materinstva, ki ga moški res težko razumejo in tega jim pač ni za zameriti. Jim pa je za zameriti, ko se skušajo izogniti odgovornosti s tem, da skušajo preložiti celotno breme na drugega in/ali uveljavljati zgolj svoje želje. Imeti ali ne imeti otroka ni pravica. To mu skušaj predstaviti skozi svoje oči. Če te ima zrelo rad, se bo vsaj trudil razumeti.

Morda bo pa kasneje uvidel, da si se prav odločila in bo spoznal svoje napake. Morda so te reakcije trenutne, ker si je ustvaril nek tretji plan, pa mu ne gre po načrtih. Morda mu bo kdaj hudo žal za te besede. Morda ne bo in bo otrpel kreten še naprej … kdo ve. Ampak ti imaš pa prav tako to možnost, da ugotoviš česa si ti želiš in nikar ne utišaj tudi najbolj tihih glasov v sebi.

Je pa narava prepustila finalno odločitev ženski … zaradi česarkoli že. Zato odločitev zelo pretehtaj, ker menim, da je to v tem trenutku tvoja brekompromisna dolžnost.

PS. mi je pa vseeno, ne glede na vse, kar malce grozna misel, da so moški v končni fazi popolnoma oropani vpliva za zadnjo besedo pri ženski. Dejansko nimajo nobene moči, pa če se razpočijo od besa ali jeze. Hmm, narava je bila tu precej predrzna.

Draga užaloščena, le pogumno naprej – saj zmoreš. Se boš že odločila tako, da bo prav.

poznam podobno zgodbo
ona ločena dva otroka…on nobenega..po par mesecih ki sta skupaj ona zanosi in obdrži otroka…zdaj je samska mama treh otrok…sama se preživlja ..kaj vam je to treba???!!!!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

……….ne morem…………….odgovorit……………….preveč………………….pikic…………

Pa kaj za vraga je z vami narobe!!!!

A ste lahko malo bolj človeški…

Ženska je v stiski, JA, sama je kriva za to, ampak to, kaj bi mogla in česa ne preden sta naredila otroka, ji zdaj ČISTO NIČ ne pomaga… Sem je napisala, ker očitno nima nikogar drugega za pogovor o tem…

Če ne znate povedati nič spodbudnega, bodite TIHO! Kdo pa ste, da lahko sodite o nekom, ki ga ne poznate, sploh pa ne celotne zgodbe, kdo sploh zares ste, da bi lahko sodili…

Idiotizem na kvadrat!

Sama je kriva, da ej zanosila in sama bo kriva, če bo splavila. Tukaj nima stiska matere nič opraviti z novonastalim nič krivim bitjem.

Podpiram splav iz medicinskih razlogov, sicer pa ne.

Ženska je dala jasno vedet, da si otroka želi. A je res? Želi pa si tudi partnerja. No, koga bo izbrala? In napisala je, da finance in ostalo kar rabiš za otroka ni problem!!!!

Ona vidi torej problem samo v tem, da lahko izgubi tipa, če bo obdržala otroka. NO TO PA JE IDIOTIZEM NA KVADRAT.

New Report

Close