Najdi forum

Moj moz je trdil, da moski ne more imeti ene same zenske. Da me ima rad, a potrebuje tudi druge. Iskal jih je, si jih kupoval, se dajal v oglase. Vedno sem sumila, ko sem imela dokaze, sem vlozila tozbo za locitev. Sedaj govori drugace: da je to pocel zaradi tega, ker sem bila slaba zena, ker zanj nisem naredila nic, ker bi morala tudi sex z drugimi poceti skupaj – v troje, celo, da sem jaz imela druge… Sedaj si je najdel zensko, pravi, da je srecen, da naredi vse zanj, da niti ne pije vec (prej je bil vsaj sest dni v tednu pijan…)… Je nenormalen on ali jaz? Je mozno, da bi bila vse to moja napaka? Sedaj sem si z otrokom uredila svoje zivljenje, v miru, vcasih pa se mi le poraja dvom, da bi lahko bilo vse drugace…

Taka pisma me res razžalostijo. Kaj vam vendar je, da ne zmorete prisluhniti svoji zdravi pameti. Točno veste, da ste ravnali prav, da ne bi moglo biti nič drugače. Živeli ste s hudim nevrotikom, alkoholikom, s promiskuitetnim načinom življenja, s težkim čustvenim invalidom. Še dobro, da vam ni prinesel kakšne spolno prenosljive bolezni. Bodite srečni, da ste se ga rešili, kaj sploh razpravljate z njim o teh zadevah. Takoj in popolnoma prekinite stike z njim. Poiščite si pomoč v kakšni terapevtski skupini, da se boste postavili na noge in si pridobili vsaj nekaj samospoštovanja in izboljšali svojo samopodobo.

New Report

Close