Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nimam več idej kaj storiti

Nimam več idej kaj storiti

Zdravo Tanč!

Sin je v 11. mesecu in je zbolel. Sprva (pred 5 dnevi)je imel 2 dni povišano TT, en dan pa 39,1 vročine. Enkrat sem sinu dala Calpol, naslednji dan, ko pa je bila izredno povišana in je bil sin goreč pa je dobil svečko in se je stanje čez noč normaliziralo. Nato pa je začel grozno kašljati in postal je popolnoma neješč. Če čez dan poje 5 malih žlic sadne kaše ali juhe je velik. Sploh noče nič pojesti in sumim da ga boli grlo (zob najverjetneje ni, ker je prejšnji teden prišla ven četrta dvojka), pije bolj malo, je pa sreča ta, da se dojiva in zato pogosto pije. Pred vso to situacijo sva se že počasi odstavljala (dojila ponoči in zjutraj), zdaj pa sva spet začela piti na polno, ker drugega noče. Posledično se meni zopet dela veliko mleka.

Bila sva dva dni nazaj pri sinovi pediatrinji in je rekla, da je viroza, ko pa sva prišla domov pa se je začelo slabšati kot pri kašlju in pri neješčnosti.

Danes sem opazila, da ima sin rdeče lise po straneh čela, poleg tega pa na prsih tudi izredno drobne rdeče pikice, ki so bolj v zgornjem delu prsnega koša. Na rokah sem mu opazila tudi nekaj podobnega kot lišaji, našla sem tri bolj rdeče predele, ki zgledajo kot, da se bo kaj luščilo.

Jaz sem že čisto obupana, ker mi sin noče jesti, ne spimo dobro, ves je rdeč in sploh več nevem kaj naj storim.

Vsakršni nasvet bo izredno dobrodošel.

Hvala in lep pozdrav.

Če je otrokovo stanje slabše, pojdite na ponovni pregled, da se oceni stanje in ponovi pregled krvi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala Tanč, ampak pediatrinja sploh ni zahtevala odvzem krvi?

nova
Uredništvo priporoča

No, potem pa še toliko bolj jutri pregled, je treba pogledat, za kaj gre.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Včeraj sva bila ponovno pri zdravnici, ki ga je še enkrat pregledala in so pljuča bila čista in ušeska prav tako. Je imel malce vneto grlo in opazila je da ima razjede na nebu in zato noče nič jesti. Bolj ko sem jo prepričevala, da mi otrok že 6 dni noče nič jesti, ampak se samo dojiva in je tudi shujšal, bolj je ona meni trdila, da ni ničesar proti razjedam oz. afta, kot jih je ona poimenovala. Povejte mi prosim kaj naj naredim, ker me to izredno izčrpava in se sekiram, sinu sinu pa ne znam pomagati. Kaj pomaga proti aftam???

Afte ali slinavka so zelo boleče razjede v ustih. Otrok lahko ima visoko vročino 7-10 dni, pri tem pa lsabo je in slabo pije. Ustno sluznico lahko tuširamo z Gingigelom ali Calgelom, da malce ublaži bolečine. Za sladoled, ki ga običajno otroci pri slinavki radi jedo, pa je še malo premajhen.
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=slinavka,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zanima me ali afte same od sebe izginejo in zaradi česa se pojavijo? Ali se lahko ponavljajo?

Zanima me kako mislite ˝tuširanje s calgelog˝ ?

V linku, ki sem ga pripela, je 6 strani odgovorov na temo slinavka, vse o vzrokih, načinu zdravljenja in podobno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Nekje sem zasledila, da so nekaterim pomagale tablete Virolex, ki so takoj omilile težave. Zanima me ali bi moj sin lahko te tablete užival, če bi jutri prosila pediatrinjo za tablete?

Pa ne za dojenčke in za navadno slinavko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close