Najdi forum

Čist resna, bravo…..

No jaz sem pa začela s 300 Workout…. imam močan muskelfiber,….

Do poletja imamše čas :-)… hahahhaaa

QD

no evo, poletje je skoraj tu, jaz pa nisem naredila nič :-(.. 76,77 kg..

QD

Sem prebrala tvoj uvodni prispevek in par odgovorov … pa saj je verjetno vmes samo stokrat ponovljeno eno in isto.
Si pa med prvimi nasveti dobila tudi tega, da ne naredi nič drastičnega, samo porcije zmanjšaj. Jaz ti svetujem enako. Po mojih izkušnjah dejansko pojemo čisto prevelike porcije. Mi smo trije odrasli (dva odraščajoča otroka, ki seveda pojesta več kot odrasla ženska), pa imamo zavitek špagetov za dva obroka, se pravi, da pride porcija cca 80 gramov. Jaz pojem malo manj, otroka pa malo več.
Ko sem živela doma in nas je bilo pet, je šel cel zavitek, torej sto gramov po glavi, kar je preveč. Spomnim se tudi kupov krompirja, ki smo jih dobivali na krožniku …

Prigrizke si odmerjaj – če se ti lušta piškotov, si na krožnik daš tri in je to to. Karkoli že ješ, jej zavestno, ne mimogrede med gledanjem TV ali da kar sežeš v omaro in vzameš dva piškota pa ju poješ na poti od kuhinje do TV. Sladkarije – so velike razlike. Temna čokolada ima manj kalorij, boljše maščobe, več okusa in se je hitreje naješ, zato je ne poješ takšne količine. Polnozrnati piškoti – jih ne moreš pojesti toliko kot navadnih. Najboljše bo, da jih začneš kar sama peči, receptov je ogromno. Pa še ful okusni so. Sladoled ima tudi manj kalorij kot ostale stvari.

Meni se je že zdaj občutke ful popravilo, ko sem se nehala nažirati s sladkarijami. Imam obdobje jogurta, mi paše … ampak pijem navadnega, edino včasih si zmiksam sadje notri (brez dodatnega sladkorja). Zelo dobri so mi tudi ovseni kosmiči z vsem možnim notri – mletimi lešniki, rozinami, malo kakava, malo medu. To takisto štejem za sladkarijo.

No, tolk od mene. Nisem pristaš načrtnih diet in besnega miganja, ker to na dolgi rok ne moreš vzdrževat, sploh če imaš družino in niste vsi družinski člani športni friki, pač pa čisto povprečni ljudje. Lahko pa na dolgi rok do konca življenja kontroliraš količine in se zmerno giblješ. To je pa fajn, da ti postane del vsakdana.

Aja, še to. Od začetka teme je minilo pet let, v tem času so se tudi kalorične potrebe malček zmanjšale zaradi same starosti. Ne sprašuj, jaz sem že tako počasne sorte in rabim minimalno kalorij, potem pa še to.

Ali ima katera izkušnje s hujšanjem po Gabrielovi metodi. Jaz sem knjigo (ki sploh ni dieta ampak drugačen način razmišljanja) pred letom in pol prebrala in imam – 12 kg. Ko mi ne gre ali se za kilo ali dve “popravim” spet besno začnem knjigo brat, pa spet dobim malo volje. Joj, mislim, da je prav pomanjkanje volje, samodiscipline in samokontrole največji problem.

No pa dejmo, še enkrat ,….
Nič belega, nič sladkorja, brez sladkih pijač,… *GIBANJE….

:-(..

QD

hihiiih,
evo spet mene…
in že 3x tekla :-)…
moram se mal zabavat.
QD

Če imate fb se nam pridružite Shujšaj in obdrži težo z majhnimi nasveti. Se lahko poistovetim z tabo sam moj problem sem rešila.

Samo tako, malo za zabavo. Novoletne zaobljube so tu in z njim post. Pa tudi muskelfiber sem pridelala. Ampak zdaj imam pa resnično tisti dober občutek. Mislim, da sem dožiela klik :-), Trenutno 77.50. Bom sporočila kako bo šlo :-).

Zaobljube so super Queen D… še posebej, če jih izpolnimo 😉

Poročaj o svojem napredku. Če boš potrebovala pomoč, vprašaj

--------------------------------------------------------------------------------- Mare Hojč, inštruktor fitnesa in licenčni trener IBFF [url=http://www.the-nutrition.com/domov/?utm_source=Medovernet&utm_medium=Oglasni%20prevzem&utm_campaign=Medovernet%20oglasni%20prevzem][img]http://med.over.net/wp-content/uploads/2015/09/logo-the-nutrition-e1441270438907.jpg[/img][/url] VIDEO Vadba za Hujšanje Doma (Začetni/ Nadaljevalni/ Napredni program, vse v video obliki z razlago strokovnega trenerja; Brezplačna) http://www.the-nutrition.com/video/kategorija/vadba-doma//zacetni-program Katera oblika kardio vadbe je najbolj učinkovita za hujšanje (VIDEO) http://www.the-nutrition.com/single-blog/Katera-oblika-kardia-je-najboljsa-za-hujsanje/123/filtriraj-po/datum/razvrstitev/padajoce/cilj/Hujsanje/stran/1 Shujševalni recepti (dietna Nutella, Rafaello kroglice, Nizkokalorična pica..) http://www.the-nutrition.com/recepti Kako je Sara izgubila 26 kg (najuspešnejša X3M Shredxx 90-dnevna preobrazba) http://www.the-nutrition.com/single-preobrazba/Sarina-X3M-Shredxx-90-dnevna-Preobrazba/9/filtriraj-po/datum/razvrstitev/padajoce/stran/1

ne, zdej pa res. Samo še 3 mesece do poletja :-).

danes začnem spet bbg program – 12 tednov. Še vedno sem na 77.5.
Sem začela po novem letu in mi je stopilo nekaj maščobe, je šlo nekaj cm, niso pa šli kg.

na morje s 70 kg. A mi kdo verjame? hioihihi

Jaz ti verjamem…. se mi zdi…
Sem danes zjutraj ugotovila, da sem po kilah sedaj tam-tam kot ti (77,1).
Jaz moram spravit dol “samo” 4 kg oz. se znebiti trebuha – to mi je pod mus, drugače si bom morala omislit enodelne kopalke, jebelacesta.
Se greva spodbujat?
Evo moj današnji cilj je, da danes ne jem sladkega in da zdržim popoldan pretežno z zelenjavo.

Čist resna, kolk si pa visoka?
jaz bila včeraj zelo aktivna. in imam muskelfiber.
moje sanje so še vedno 68. no, karkoli pod 70.

Visoka sem 168 in seveda ne bi imela nič proti, če bi imela pod 70 kg, vendar pa je 73 kg tista teža, pri kateri se še počutim ok, zato je ta številka moj trenutni cilj.
Glede miganja, mislim, da nisem ravno najbolj lena, vsekakor pa bi se dalo tudi tu še kaj narest – zaenkrat mi uspe spravit skupaj dobre štiri ure rekreacije tedenko (od tega 2 uri vodene vadbe) in tud kondicija je zadovoljiva.
Pri meni so zihr potrebni konkretni premiki okoli hrane…. imam občutek, da mi gredo ves čas po glavi same dobrote…

90% je prehrana, potem pa vse ostalo. Zelo veliko boš naredila, če boš vse sladkarije in sladke pijače vrgla v smeti. Prvih 14 dni je težko, ampak ko boš navadila možgane, da ne rabijo sladkarij, boš tudi nehala razmišljat o tem. Vem kako je to, sem bil skoraj odvisen od sladkarij, zdaj je pa že kakšno leto odkar jih ne jem več, pa nimam niti najmanjše želje, da bi spet začel.

Če se dosti gibaš, potem lahko dodaš še uteži, pol ure na dan bo dovolj in boš imela super rezultate. Mišice so glavni porabnik maščob, zato so uteži priporočene.

Res, prehrana je glavna, se strinjam. Sladkih pijač hvalabogu nisem nikoli pila, imam pa rada sladko hrano, četudi gledam, da je ta povečini doma pripravljena. Od oka bi rekla, da v povprečju na teden pojem cca.:
2 x sladek zajtrk ali malico (1 rogljiček, 2 k potice, …),
3 x po 3 piškote ali rebro čokolade (h kofetu),
2-3 kose sladice (pecivo, zavitek,…) za kosilo ali po kosilu.
Saj takrat, ko jem, se to ne zdi prav veliko, ampak očitno je, ker se mi “nalaga”.
Pa tudi druga hrana mi kar tekne…

Zmanjšaj porcije kosila in večerje, sladek priboljšek nujno prištej k dnevni količini kalorij. Če imaš namen po kosilu pojesti še sladico, porcijo za kosilo zmanjšaj še toliko bolj. Testenine zmanjšal na pol, kot si bila vajena jesti doslej, enako krompir. Sem skoraj prepričana, da boš tako prišla na porcijo, primerno zate.
Pač žal ne gre drugače – ali začneš res občutno manj jesti ali pa se sprijazni z viškom kg. Kaj ti več pomeni, samo ta dilema je.
Hvaležna sladica je sladoled, ker ima precej manj kalorij kot druge zadeve.

no jaz mam en hud muskelfiber 🙁 od bbg vaj.
hrano moram tudi še zmanjšat. pri meni so največji problem večerje.
pridem domov okoli 18-19 lačna kot volk.

Queen Deborach: jajca, tuna, brokoli, ovseni kosmiči… odvisno kaj delaš čez dan.

pravakrava: nisi ji dala najboljšega nasveta. Telo potrebuje OH, maščobe, vitamine, minerale..In ona naj zmanjša vse to, samo zato da bo lahko kakšno tortico v usta dala? Ni vse samo v računanju kalorij. Jedilnik je treba sestaviti tako, da telo dobi prave kolečine maščob, vitaminov, mineralov itd.. Če bi imela vsak dan intenzivne treninge, potem bi si lahko privoščila cuker max. trikrat na teden.

čist resna: Če boš hotela lepo oblikovano telo, brez odvečne maščobe, boš morala sladkor brisati iz jedilnika ali pa trenirati vsak dan in sladkor občutno zmanjšati.

aja queen deborach, ti priporočam whey takoj po treningu, ti bojo mišice hvaležne

Queen D, kako ti gre? Jaz sem en tak primerek kot ti…15 let bo že kar se vrtim okrog istih kil, s tem, da vedno “hujšam”, da bi se sprijaznila, pa ne. Rada jem, hrana me pomiri, pa še k ugodju sem nagnjena, kar pomeni, da me šport ne pretirano ne vleče. Imam 168 cm in teža gravitira k 70ki, želela bi, da k 60-im kilogramom. Hvaležna sem, da se pri vsej tej požrtiji nisem bolj zredila. Danes pa res začnem 🙂 Javi se kaj in vse dobro!

New Report

Close