Najdi forum

Neznani občutek

Lep pozdrav! So misli ki jih ne moram razložiti niti samemu sebi. Včasih se mi zdi da je vse podobno kakšnemu fantastičnem filmu. Ne dolgo nazaj sem bil v tujini kjer sem bil prvič v življenju v tistem mestu. Ne boste verjeli ko sem hodil po ulici sem imel občutek da sem bil že velikokrat tu vedel sem natančno kam vodi ulica kaj je za tisto hišo v bistvu zdelo se mi je da poznam ta kraj kot svoj dom. Ne vem kaj se mi dogaja kajti sem prepotoval že dosti držav in kaj takega se mi ni še zgodilo. Prosim če mi lahko kako obrazložite.Hvala na odgovore

Spoštovani Leo,
pojav, ki ga opisujete poznamo pod imenom deja vu ( žal ne morem napisati naglasov) v francoščini pa to pomeni že videno, analogno velja za sluh deja entendu, in doživljanje v celoti deja vecu.Pojav doživimo ob fizični utrujenosti,neprespanosti ali močnem čustvenem vzburjenju, gre pa za igro asociacij ob spominski motenosti.Človek je včasih prepričan ne le, da je okolje,ki je trenutno v njegovem vidnem polju , že enkrat videl, ampak da bi znal napovedati, kaj se bo pokazalo za naslednjim ovinkom….Če se doživljanje ” že videnega pogosto ponavlja, je lahko temu kriv ne le funkcionalna ampak morda celo organska okvara možganov, to pa je koristno raziskati, kar lahko stori nevrolog ali psihiatern najbolje pa oba skupaj.Če gre za občasen pojav,ki nedvomno sovpada z urtujenostjo ali predhodnim močnim čutvenim vzburjenjem, se je potrebno le dobro odpočiti.

Ne prenagli se preveč, kar se tega tiče in skšaj pozabiti na to kar se ti je zgodilo, dvomim, daje lahko kaj resnega in škodljivega, to imamo vsi vsake toliko časa, a ta občutek izgine, meni je.

LEO!
To si verjetno doživel že v prejšnjem življenju, oziroma si tam že bil. To je skrito globoko v podzavesti, seveda pa vsak ne verjame v te stvari. Tudi v sanjah nas lahko popelje podzavest tja, kjer smo že bili ali nekaj že doživeli. Vsi pa nimajo te sreče, da bi spoznali, kaj so bili oz. kje so že bili v prejšnjem življenju. S hipnozo bi se to lahko odkrilo. Lep pozdrav Tanja

New Report

Close