Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Nezaščiten splošni odnos

Nezaščiten splošni odnos

Spoštovana Nina!

Zanima me, kolikšna je verjetnost za okužbo s HIV, HBV in HCV pri nezaščitenem spolnem odnosu z umikom penisa pred izlivom in pri katerem moški žensko tudi oralno zadovoljuje. Sem cepljena proti HBV, titeter protiteles je bil nekaj let po cepljenju sicer nizek, ampak po vašem mnenju še vedno ustrezen oz. brez potrebe po ponovitvi cepljenja. Hvala že vnaprej!

Lepo pozdravljeni!

Spoštovani, v nadaljevanju nam posredujem okvirna ocenjena tveganja za prenos virusa HIV ob enem dogodku:
– receptivni oralni spolni odnos: do 0.04% (tveganje za osebo, ki z usti draži spolne organe HIV poz. osebe)
– receptivni analni spolni odnos: 3% (tveganje za osebo, pri kateri spolni organ HIV+ osebe prodira v zadnjično odprtino)
– receptivni vaginalni spolni odnos: 0.01-0.15% (tveganje za žensko, ki ima vaginalni spolni odnos s HIV+ osebo)
– insertivni analni spolni odnosdo  0,1%

http://www.drustvo-bpnb.si/index.php/nalezljive-bolezni/302-tveganje-za-prenos-hiv-okube

S slino se virus HIV ne prenaša.

Glede hpatitisa B  – glede na navedene podatke o cepljenju je tveganje neopredeljivo nizko, oz. ga ni, zelo nizko pa je tudi za hepatitisu C, saj se le ta pretežno prenaša s krvjo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kolikšno je tveganje pri poljubljanju. če ima oseba ranico v ustih?

Za hepatitis B neopredeljivo nizko, oz. ga ni, prav tako nizko (ne morem oceniti ) za HIV in hepatitis C.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Spoštovani, sicer ne vem več, na kaj se vprašanje nanaša? Sicer pa napotnico za obravnavo SPB vedno izda izbrani zdravnik in ne ginekolog.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.
Objava čaka odobritev

Spoštovani, smiselno je testiranje na HIV, v primeru zelo rizične osebe (pogosto menjavanje spolnih partnerjev) pa tudi na ostale SPB.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za nasvet. Sem čisto iz sebe, da obstaja možnost, da sem se okužila s hiv ipd. Koliko časa po odnosu je smiselno opraviti teste za vse spb, da so testi zanesljivi? Res ne vem, če bom kaj spala in na kaj drugega zmožna misliti do testa in do rezultatov… Grozno je.

Spoštovani, glede na to, da ste prvi post pisali pred več kot 1 mesecem, bodo rezultati testiranj, HIV (in ostale SPB, če se odločite za testiranje, zanesljivi).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close