nezadovoljen-neodločen

Med drugim se lahko dobijo v Škofji loki-ARNIKA. V imeniku je telefonska.

Kaj mora ŽE SPET EN nardit, mora verjetno sam ugotovit, včasih so spoznanja boleča, spreminjanje sebe prav tako…ne vem zakaj si ne bi olajšali situacije z nečim kar nam pomaga. Sej ko nas grlo boli, tud med ližemo al pa Septolete kupimo, al ne?

Nej vsak svoje mnenje ali izkušnje nevsiljivo napiše, druge pa naj ne napada.

V mojem pisanju ni nobenega napada, če pa že kdo kaj vsiljuje potem je to Relika s temi čudežnimi kapljicami, ki odpravijo takorekoč vse težave. Placebo je res čudovita stvar.

a jih imaju tudi u Sivki?

Ja res je vse življenje se izgrajujemo in učimo. Počasi spreminjamo svoj odnos do ostalih kar je normalno. Samo če gledam za nazaj mi je blo najlepše takrat ko sem bil najrevnejši, ko se je izgrajevala družina itd. Vem da se ne da priklicati več teh trenutkov in da je prihajajoča prihodnost neizbežna, ampak v določenem trenutku se je treba ustaviti, malo pogledati okoli sebe , popraviti smer hoje in iti naprej. Pa tud takole pogovarjat se je vredu, sploh izkušnje največ štejejo. V bistvu sploh ne vem kdaj sem izgubil res prave prijatelje in dobil te, bi rekel Rugelj – parazitske kolege.

lp

Mi je ušeč, ker razumem kar pišeš. Si bister, pronicljiv in iskren.

Še vedno velja moje spontano povabilo na klepet v živo. 🙂

Jaz se zanesem samo na izkušene strokovnjake, z bogatimi izkušnjami, zato Ti priporočam gospod Smiljo Novak 040250504. Gospa je psihologinja, ki uspešo združuje znanje obojega.

Dobijo se dobijo. Toda če hočeš učinkovitost, je pomembno da strokovnjak določi pravo mešanico in odmerek. Če jemlješ kar nekaj po lastni presoji, se utegne zgoditi, da ne bo nobenega učinka. Potem pa ljudje krivijo kapljice, češ da so neučinkovite.

Placebo deluje, ker se tisti, ki ga uživa, zavestno prepriča, da mu bo pripravek ali “zdravilo” pomagalo. Kako pa bi razlagali učinkovitost nekega pripravka, ki ga Ti imenuješ placebo, pri majhnem otroku ali celo pri živali, ki zanesljivo same sebe ne more zavestno prepričati, da jemlje zdravilo, ki ji bo pomagalo?

Bodite to, kar ste in v danih razmerah in dani situaciji izkoristite čas z družino in uživajte v stvareh, ki vas veselijo. Ne obremnjujte se s stvarmi, ki jih imajo drugi in katerih si ne morete privoščiti. Drugi imajo tisto, kar vi nimate, Vi pa imate tisto, kar drugi nimajo. Tudi drugi Vam gotovo kakšno stvar zavidajo, ki jo Vi v svojem življenju niti ne opazite, pa jo imate. Zato pogumno naprej. Tudi jaz sem imela svoje ideale, ki se mi niso nikoli uresničili in se mi tudi nikoli ne bodo, pa sem enostavno padla na REALNA TLA in sem zadovoljna z majhnimi stvarmi : če lepo preživim dan ali urco v dnevu, če po dolgem času sije sonce….., če sine me po dolgih letih pohvali, da sem dobro skuhala, čeprav odlično kuham vsak dan……
Premislite in videli boste, da ste v bistvu srečen človek.

Živjo, te popolnoma razumem. tudi meni gre vse na živce. vsi ljudje okoli mene vključno z mojim možem in najstnikoma. v službi, ko pride kdo z dopusta, se ga vpraša kje si bil in ne kako si preživel dopust. Recimo mojemu možu se nič več ne da, ne iti na dopust (nikoli nismo hodili v tujino, ker nam je slovenija lepa) ne delati in nč in nič. Otroka samo čakata, da jih popedenam (tako sem jih navadila, tudi moža). skratka ne vidim izhoda. pavzaprav delam nekaj na sebi. skušam spremeniti sebe ali družino. ta teden še nisem skuhala, tut pospravljam ne, nisem likala ampak sem šla na sprehod, šla sem očetu prižgat svečo, šla sem h kolegici na kavo…. domači pa me samo postrani gledajo. nevem kako bo naprej. kdo se bo omehčal. najbrž jst, ko bom videla kako je hiša zanemarjena… ali pa tudi ne. mogoče pa me to ne bo več motilo.
Tudi ti moraš razmišlat kako naprej, ali boš šel v fitnes, ali boš seveda, če bo žena hotela, šel z ženo na sprehod, ali na dopust . skratka nekaj moraš narediti zase. javi se še kaj.
LP

O, bog, kako me je pri srcu pičilo ko sem to prebrala. Tudi jaz grem tja, kjer si zdaj ti. Sem nekoliko mlajša in začela sem se dužiti s pomembneži in povzpetniki. Prvi so taki, kot jih opisuješ, ne vejo kaj naj še počnejo v življenju – zapravljajo čas in denar, si iščejo mlade ljubice, se družijo le s tistimi, ki jim prinašajo koristi… Tisti, ki so zaenkrat le še povzpetneži, a uspešni in bodo zagotovo nekoč postali pomembni – delajo, pozabljajo na partnerje tekmujejo, si lažejo, iščejo lažna prijateljstva in – mi pijejo energijo. Tako težko je – kaj naj naredim – če se z njimi ne družim, v prihodnosti ne bom imela pomembnih ljudi ob sebi – če se z njimi družim, mi bodo spili kri in energijo, postajam taka kot oni-pozabljam na moža, se izogibam zanositvi, vikende preživim v pričakovanju ponedeljka, ko bom zopet tekmovala z njimi in dosegala rezultate. Kaj mi priporočaš? Katera je tista prava, srednja pot – katero bi ti ubral, če bi jo moral še enkrat?

MORAM BITI ISKREN. ČE BI ŠE ENKRAT IZBRAL BI IZBRAL ISTO POT.kO SE FINANČNO OSAMOSVOJIŠ IN UREDIŠ ŽIVLJENJE ZAČNEŠ MISLITI NAZAJ ALI SI VSE PRAV STORIL. Sedaj je pač situacija takšna kot sem napisal, vendar verjetno bi v kakšnem podnajemniškem razpadajočem stanovanju tud ne bi bila blesteča.Na začetku pač iščeš koristi in takšne prijatelje ki so vplivni da bi ti pomagali. Vendar po mojih izkušnjah so mi pomagali vedno neki naključni ljudje, ki jih sploh nisem poznal. Tisti prijatelji in znanci so zganjali le fovšarijo. V bistvu si moraš postaviti neke moralne meje preko katerih ne greš (npr. ne boš se posexala za boljši službeni položaj) in svoje življenske vrednote ohraniti takšne kot so. Če si tekmovalna pač si, nič slabega , tekmuj v službi, samo na pošten način, z znanjem in iznajdlivostjo, ne pa s podlostjo in podtikanjem. nE PA SE DRUŽIT S NADUTEŽI KI PIJEJO ENERGIJO. iMAM PAR KOLEGOV KI ME OB VSAKEM SREČANJU POHODIJO PA ČEPRAV ME NIMAJO S ČIM SAMO PAČ TAKI SO — NADUTEŽI IN NAPIHNJENCI.

Nekaj ti pa toplo svetujem: IZOGIBAJ SE POLITIKOM. tO SO POSEBNA VRSTA LJUDI KI SE NISO AFIRMIRALI V ŠOLAH, ŠPORTU, FAKULTETAH, NASPLOH NIKJER IN IŠČEJO UTEHO V POLITIKI KI JE VEČINA LJUDEM TUJA IN TU POLNIJO SVOJO PRAZNINO. TO JE NAJSLABŠA MOŽNA DRUŽBA. vERJEMI MI VEČ BOŠ DOŽIVELA ČE GREŠ NA SPREHOD Z MONGOLOIDOM KOT S POLITIKOM.

LAHKO BI NAPISAL ROMAN SAMO MOREM KONČAT

jA žAREK UPANJA 🙂 , KAM BOVA ŠLA NA KLEPET?
z VESELJEM

Ker sem blizu morja, te povabim na sprehod in klepet ob obali, če pa tebi ustreza drugačna varianta, predlagaj. Lahko mi pišeš na: [email protected], da ne bo vesoljna Slovenija brala podrobnosti. 🙂

Prijeten vikend in prisrčen pozdrav.

Tvoj odziv(če bo) preberem v ponedeljek.

Hvala za te nasvete. Preprosti, a to se zdi šele zdaj, ko si jih zapisal. Ni lahko ne tako ne drugače, ne? Vsak mora nositi nek križ.

A če veš vse to, če se zavedaš, da ni prav in veš kako bi moralo biti – se ne moreš rešiti? Se ne moreš počasi obrniti in oditi?

Sem tako zelo na tvoji strani, da bolj ne bi mogel biti. Samo tako naprej in enkrat se ti bo duševno stanje že uredilo. Važno je, da imaš pri sebi stvari pošlihtane. In ti jih imaš. Sam sem popolnoma enakih misli in ti povem, da bo vse skupaj še huje.

Razumem te, da ne zmoreš narediti ničesar, kar bi ti misli postavilo v trdno strugo. Pogovori se z ženo, povej ji, kako se počutiš, prosi jo, naj ti pomaga. In potem bo mogoče tudi laže razumela tvoje morebiti občasno čudno vedenje.

Obilo uspeha!

trrtzr

New Report

Close