Najdi forum

Nevoščljivi sosedje in ljudje nasplošno

Pozdravljeni,

sem študentka, ki je zaradi korone in zaprtja študentskih domov že nekaj časa doma. Ugotovila sem, kako zelo hudobni in nevoščljivi so naši sosedje, do te točke, da me je strah, da bi nagajali moji družini. Celo življenje sem gledala, kako starša garata, cele dneve, vse vikende, včasih še praznike. Nikoli nista imela časa za sebe, odkar se spomnim sta samo delala. Svoj denar sta vlagala v nepremičnino, ki jima zdaj na starejša leta pomaga pri pokojnini, saj sta jo dala v najem. Zdaj na starejša leta (sta v srednjih šestdesetih) si končno lahko privoščita nekaj več – malo boljši avto, urejanje okrog hiše, itd. Tudi svojim otrokom vedno pomagata, če je treba in tudi, ko ni treba. Nikoli se nista “ven metala”, da imata denar, vendar ljudje kar najprej nekaj šimfajo in so nevoščljivi in to prav tisti, ki imajo celo življenje “lahek” šiht in so po službi cele dneve v gostilni. Ljudje napihujejo koliko denarja res imamo, samo zato, ker sta si končno privoščila še kaj za sebe. Ljudje v naši vasi so včasih zelo hudobni in mogoče gledam preveč ameriških filmov ampak strah me je, da bi kdo kaj naredil iz čiste hudobe, ker je sam prelen delati za kaj več kot samo osnovne življenjske potrebščine. Vsak pozabi na to, da sta garala kot živali za to, kar imata. Kako ignorirati take ljudi? Res me jezi, ker ko ti ljudje kaj rabijo, pridejo pa vedno do mojih staršev, da jim pomagajo. In jezi me, da starša kljub temu, da jih drugi za hrbtom in včasih v obraz tako nesramno obravnavajo in ju zajebavajo (se opravičujem izrazu), vedno pozabita na vse te nesramne ljudi in jim pomagata. V meni je veliko jeze in ne vem kako naj se tega rešim. Vem, da bi mogla mnenja drugih ignorirati, ampak preveč imam rada svoje starše in tudi sama že pri teh letih doživljam zajebavanje in ljubosumnost drugih, ker pridno delam faks in zraven veliko delam. Ne razumem te mentalitete…zakaj biti nevoščljiv nekomu za katerega veš, da je priden in brez konstantnega jamranja poprime za delo..Ali je imel še kdo od vas podobne izkušnje? Kako ste se spopadli z njimi? Že vnaprej hvala za odgovore 🙂

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Tukaj žal ne moreš nič. Skopuštvo in foušija sta slovenska nacionalna športa. Mislim pa da pri nas ni nevarnosti kakega kriminalnega dejanja zaradi tega, sploh če nista v nobenih dolgovih. Razen če imate cigane v bližini….

Glede na to, da se med korono ne smeš družiti s sosedi in opravljati na polno, res ne vem, od kod ti ravno sedaj informacije o nevoščljivosti.
Bolj se mi dozdeva, da se vas vseh skupaj loteva ornk paranoja. Z oddajo ene hiše ravno ne morete toliko zaslužiti, da bi bili vaški milijonarji in bi vas bilo zaradi tega biti strah. Mogoče ste tudi preveč garali in se sedaj ne znate prav sprostiti. V življenju je potrebna tudi prava mera vsega.

nova
Uredništvo priporoča

“začetek bolezni” ne morš brez osornih odgovorov, ne? Punca je čist lepo spisala in vprašala za nasvet. In eni nimajo možnosti, da ne bi garali, zato nehaj s takimi. Če majo otroke in druge, ki so odvisni od njih, pa stroške, hišo, stanovanje, karkoli, morš kr fajn delat, da dobro zaslužiš. Zakaj pa tolk mladih dans doma živi? Ker je dober šiht prekleto težko dobit in ljudje majo vedno starejši otroke, ko lahko normalno finančno poskrbijo za njih.
Glede govoric pa nima veze, če je karantena al ne, pr nas se sosedje tud ne držijo in zvonijo na vratih, ko kaj rabijo in se ne znajo odstranit, ogovarjajo, da ni konca. Pa nič ne zaleže, če rečeš, da se ne smemo družit, eni pač ne spoštujejo osebnega prostora. Sploh na vasi je problem, kjer je manj nadzora. In zdej bolj kot kdajkol prej ljudje šimfajo, ker majo preveč cajta. Tud pr moji partnerki doma bi najrajš še telefon izklopl, ker folk kliče in hoče čenče obračat.
Zaskrbljena97, ne se sekirat. Ko je denar pošteno pridobljen, noben ne bo nagajal, ampak ljudje so zavistni in se pač pogovarjajo, da je njim lažje, ker se jim ne da delat za mal več. Ignoriraj in pomisli na to, kak dolgcajt mora bit ljudem, da rajši ogovarjajo druge kot pa da bi sami poskusili spremenit svoje življenje na boljše. Zadovoljni ljudje ne nergajo in ne ogovarjajo, to si zapomni.
Pa srečno 😀

Tudi ignorirati take se moraš naučiti (navaditi). Po eni strani ti lahko pomaga, če take ljudi razumeš (kar ne pomeni, da ti je njihovo vedenje dopustno), po drugi pa potrebuješ tudi nekaj časa, da se ta “šok”, ko spoznaš, da taki ljudje obstajajo, malo poleže. Po drugi strani pa tudi spoznaš, da ti obremenjevanje z njimi le jemlje energijo in ti na dolgi rok ne prinaša prav nič koristnega. Dejstvo pa je, da ti ljudje verjetno vaše zgodbe ne poznajo, če pa so zraven še nevoščljivi, pa si bodo z lahkoto še kaj o vas izmislili.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ojla, sem odrascala v podobnih okoliscinah, kot ti in situacija pri nas je ista. S tem da imamo priimek na ić, kar je slo sosedom in vsem okoli se bolj v nos.
Na tvojem mestu bi se cimprej nehala sikirat, ker zakaj bi se ti ali tvoji starsi pocutili slabo ker so uspesni?
Ljudje, ki ne izhajajo iz takega okolja ne vidijo dlje kot: o lej ta ma pa veliko hiso, pa stanovanje na morju tut mal boljsi avto fak kok so pa oni bogati. Noben pa ne vidi, da za razliko od njih tvoji starsi niso prisli domov ob 16.00 in izklopili mozgane od sluzbe, ne vidijo da je vecina vikendov in praznikov delavnih, ne vidijo kako je it na dopust za 10 dni in jih 8 razmisljat o delu. Ker najlazje je delat za 800e na mesec met proste vikende in praznike ter se pritozevat zakaj nimajo vec.
Js sm hvalezna da sem odrascala v takem okolju, ker imam pri 23 svoje stanovanje in svoj avto(seveda sta mi oboje omogocila starsa-zdej bom vrjetno izpadla razvajena nehvaleznica, vendar je to cena za to).
Niso pa samo materialne stvari prednost pri odrascanju pri takih druzinah, ampak kot si omenila studiras in zraven tudi delas(tudi jaz) pa ne bi rabila. Ampak so te verjetno naucili da se s trudom dalec pride in isto prakticiras tudi ti in tako je prav.
Ne morejo vsi biti direktorji, ne moremo pa tudi vsi vlect sociale in napumpat 12 otrok za otroski dodatek.
Bodi hvalezna za to kar imas, ne oziraj se na druge, delaj dobro in ti bo poplacano.
Napisala si tudi, da tvoja starsa pomagata pa velikokrat nista cenjena za to(isto je pri nas), a si kdaj pomislila, da je tudi to eden izmed dejavnikov njunega uspeha? Nesebicnost in zmoznost pomaganja. Dobro se z dobrim vraca. 
Tvoja starsa pa zdaj koncno lahko uzivata brezskrbno penzijo, ki sta si jo zasluzila s trdim delom hvala Bogu za to.
Meni je veliko bolj fascinantno kako se vecina vozi z nekimi hudimi avtomobili (valda da na lizing), zivijo na 40m2 s 3 otroci, pozimi pa jih stisne ker niso sposobni dat 200e za eno zimsko gumo. Ampak sej ni vazno, edino kar je pomembno da ga vsi vidijo v bmwju.

Zelim ti veliko srece in moci da to prebrodis in verjamem da bos.♥️

zakaj nisi boljša in se nehaš ukvarjat s sosedi?

Fovš so bili moji primarni družini( starsa sta garala po 16 ur na dan), fovš moževi druzini( oce je delal, tasca ne ampak je imel donosno obrt), fovš so meni in možu. Ne vidijo, da mož gara vsak dan, ( cca 14 ur) vključno vse vikende 8-10 ur. Vse na leasing, kredit ampak baje smo bogati. Jaz pa minimalca pa OD. Za izlete ni energije in časa. Dopusta je 5 – 8 dni v celem letu. Tako, da sama ne vem, kam pašemo. Moram vprasat sosede.

Imamo pa uspesne, delavne, sposobne sosede, ki imajo . Jima pa privoscim, kajti zacela sta iz nič. In veliko delata. Spostujem ljudi, ki so uspesni, ker vem, koliko stoji za tem, da prides do dolocene tocke.

Odmisli sosede, ki imajo prevec casa in so na nizki vibraciji. Delaj osmice vizualno, da se odcepijo.

S fokusom clovek postane uspesen. Poglej Logina.  Kolega je delal za njih in ima fokus , je uspesen in posledicno pride denar. Veselim se zanj.

Pusti norce pti miru, osredotoci se nase. Lp

Ce imas

New Report

Close