Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nespečnost v nosečnosti

Nespečnost v nosečnosti

pozdravljeni,

Zanima me, če ima še katera od nosečk težave s spanjem. Sem v 6. mesecu nosečnosti, hodim v službo, se dobro počutim, vendar zvečer nikakor ne morem zaspati. Ko se uležem, postanejo mišice v nogah “živčne” in to mi krade spanec.
Prosim za izkušnje, kaj ste naredile?

Hvala in lp

He he tud jst sm imela in imam še vedno težave s spanjem. Zdaj sem v zadnjem mesecu (hvalabogu) in še vedno prebedim večino noči. S časom sem se kar privadila tega ritma. Spanje pa ”prinesem notr” v popoldanskem času če mi le uspe. Ponoči ko ne moreš spat poslusi brat kako zateženo utrujajočo knjigo, reševat sudoku ali križanke, da se ti učke utrudijo in boš zaspala… Meni je pomagalo.. ampak sem zaspala za kaki dve urici potem pa spet jovo na novo…

Tako nas naši otročki že v nosečnosti navajajo na budne noči. Mene je sin zbujal od 30 tedna naprej redno ponoči. Mu je to še zdaj všeč, ker se pri 16 mesecih zbuja 2-10x na noč.

nova
Uredništvo priporoča

ojla

vceraj sem glede tega vprasala svojo gin. ker imam tudi ta problem sicer zadnja 2 meseca, zdaj pa sem 2 tedna pred porodom. Naj bi se za budne noci lahko zahvalile hormonom. Imam pa tudi se en drug problem, zaradi cesa ne morem spati, zamasen nos in sicer ze 8 tednov. Tudi to je zaradi nosecnosti ker se voda zadrzuje v telesu in tako tudi v sinusih.
Kako resim ta problem? Nekako se kar malo telo navadi na manjso kolicino spanja… 2 noci ne spim, potlej sem pa tretjo vseeno tako utrujena, da spim tistih 6 uric in imam cisto dosti. Baje je po porodu te “more konec” seveda nam pa potem nase bebice ne bodo dale spati 😉

Srecno
N

Enako v obeh nosečnostih, morda v drugi malo manj, ker me je hčerka bolj čez dan zmatrala. 😉 v prvi sva šla z možem nemalokrat na potep ob dveh zjutraj, kakšne fizično pasivne dejavnosti (branje ipd) ni pomagalo. Tolaži se, da bo minilo ko rodiš, takrat bnoš pa verjetno kot top spala, dokler te otročiček ne bo zbudil. Mene je prve 3 tedne mož budil, da sem malo podojila, pa sem spala vmes 3 ure, ampak se mi je zdelo kot da me vsakih 5 minut budi.

mene tudi muči, enako je bilo v prvi nosečnosti…je pa razlika, ker 1. sem nadoknadila čez dan, zdaj pa bolj težko

Pozdravljene!

Tudi sama imam takšne težave. Noseča sem tretjič, trenutno 38T, vendar pred to nosečnostjo večjih težav z nemirnimi nogami nisem imela (mogoče 5x na leto), zdaj pa že dva meseca VSAK večer. Ampak samo zvečer. Moj recept, ki mi večinoma kar uspeva je: zvečer na sprehod ( imam cca 3 km dolg krog), kar zadostuje, da lahko po sprehodu v miru pogledam skoraj cel film. Potem pa delam vaje in sicer se postavljam na “prste”. Začela sem s 3×15 dvigov, pa je bilo OK. Zdaj sem sicer že na 3x 30 – 40, ampak načeloma še kar deluje, če mi uspe zaspati v cca pol ure po vaji. Sicer jo ponovim. Meni ta vaja pomaga, ker pri njej delajo mišice pod kolenom, točno te, ki mi vsak večer pridno javljajo, da imajo “preveč energije”

Morda bo kateri pomagalo, sem pa brala, da po koncu nosečnosti večinoma te težave izzvenijo. Krivec pa naj bi bil dopamin, ki naj bi ga imele me nesečnice, ki imamo te težave manj …

Če je kateri v tolažbo: po nekaterih info naj bi imelo sindrom nemirnih nog kar 10 % ljudi. Jaz osebno sicer ne poznam nikogar s to težavo, razen svojega očeta. 🙂

LP!

New Report

Close