Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nekako mi ni več jasno…..

Nekako mi ni več jasno…..

Izsiljevanje.

Če ni podpore in potuhe v ex preprosto postavi sinu meje, brez pardona. Posvečanje posebnega časa. Jaz sem bolj za spontane variante, in če je namen druženje in posvečanje pozornosti pri meni hrana odpade.

http://med.over.net/forum5/list.php?163

Ne nasedajte!

UPS

evo pravi link
http://med.over.net/forum5/read.php?163,5433952

če nimaš za povedat nič pametnega raje ne piši, ja?

Pa ti tudi nikol nič pametnega ne poveš, pa nonstop visiš tu gor, in se delaš, da si expert za vse in vsakogar!

PS
Nisem še vidla teme tukaj gori, da nebi ti pametovala:)))))))))))))))))))))))))))))))

Svoj prag zmeti, svoj, kata:)))))))))))))))

Pa ti tudi nikol nič pametnega ne poveš, pa nonstop visiš tu gor, in se delaš, da si expert za vse in vsakogar!

PS
Nisem še vidla teme tukaj gori, da nebi ti pametovala:)))))))))))))))))))))))))))))))

Svoj prag zmeti, svoj, kata:)))))))))))))))[/quote]

si ostala na suhem, pa travmiraš, al kaj?

Dobro jutro punce, katarina je v tej temi podala konkreten in po mojem mnenju pameten nasvet, bemfl naklada pa je žal zašla iz tirnice in išče kak incident…hehe
Moje pisanje v drugih temah pa nima nobene povezave s tole temo….
Kot sem že napisal predhodnikom….karikirano sem opisal pretekle izkušnje, so časovno prestavljene in nekoliko spremenjene, osnova je pa enaka, torej, če se komu zdi smešno, da bi se hecal s takimi zadevami, kot so otroci in težave povezane z njimi, potem naj se pri sebi vpraša kaj je z njim narobe, to je tako, kot bi se norca delal iz bolezni, nesreč itd..

Sem pa tudi sam razmišljal, da bom več časa preživel sam z njim, tega mu verjetno res manjka. Sem razmišljal, da bi šla kak kake mlade mamice gledat…))) No, to je šala, da ne bo spet kakih pripomb kot so bile zaradi hitrega preskoka v drugo vezo…

Radovednici pa želim veliko sreče s Q7 (več kot jo imam sam z bavarčkom), bavarček je namreč nekaj omagal in je na servisu, saj pravim, težave z otroci, avtomobili…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Tisto karikirano opisovanje pomeni predelovanje prejšnje zveze, ko si že v novi…zato se ne skače iz busa na bus.

Če nisi psihopat, zaljubljen v prejšnjo in še nekaj stvari…če torej samo predeluješ zvezo, ti svetujem kakšnega psihologa, ki te bo znal pri tem usmerjati, ker običajni ljudje tega ne znajo sami.

hehe, to nikakor ne pomeni predelovanje prejšnje veze, temveč je bil to bolj ali manj hec, ki je hkrati tudi namenjen večjemu razumevanju vez na splošno. To pa vsekakor koristi v bodočnosti.

In ti mi kar takole svetuješ psihologa? Si pa res nisem mislil, da mi gre tako slabo haha. In kdo pravi, da sem jaz običajen? Deluješ mi precej zagrenjena, razočarana itd.., če bi se malo sprostila bi bilo precej bolje…

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Eh, kaj se zdaj pregovarjate. ČE se človek dela norca iz določene stvari, pa naj se.
Če se dela iz otrokovega stanja, pa naj se gre solit.

In zdaj moj odgovor,če je vprašanje iskreno.Kot večina drugih,…Poskušaj s kakšno drugo metodo, se pravi, da si malo sam z otrokom, ne se pa preveč obračat po njegovih željah, ker ti to utegne škoditi. V smislu, da ti bo zlezel čez glavo. Skratka spoštuj in upoštevaj ga, s tem da se otrok še vedno zaveda kje je meja in bodi konsistenten.

Ja, to imam v planu že ta vikend in upam, da bo kaka pozitivna sprememba.
Se pa nikdar ne bi hecal iz česa takega….

Isusek, iz dveh stavkov, ki sem jih napisala, ko sem ti svetovala psihologa, ugotoviš, da sem zagrenjena? A si užaljen, da si me popljuval? Sem ti stopila na žulj?

Še eden, kateremu več ne bom odgovarjala, ker se mi zdiš kot razvajen mali fantek, odrasel in zrel zihr nisi.

hehe, malo me je presenetil tvoj predlog, moje pisanje je imelo precej drugačno ozadje kot si sklepala in zato sem tako napisal…
Razvajen mali fantek? nekako ne bo držalo, glede zrelosti pa me res sem ter tja zanese in ne kažem svojih let, če boš prijazna mi še vedno lahko kaj odgovoriš…)))

he he, malo hecna si tudi meni. Odkod tako z lahkoto svetuješ psihologa kot da bi bil BMW540 že čisto obupan in ne bi ničesar več videl v življenju.

bmw, ti bom povedal naravnost in ni mi treba zameriti ali polemizirati z menoj
Če si ločen in je otrok pri drugem staršu, taprvi starš ne bo imel ničesar od otroka, še posebaj če je otrok tako majhen kot tvoj

vse kar se dogaja sedaj s tvojim sinom ni nekaj slučajnega ali pa njegova muha

to je zavestno in načrtno delo tvoje bivše žene in proti temu ne moreš ničesar narediti, žal je tako

torej vzroki niso v otroku, obnašanje otroka je samo posledica politike tvoje bivše žene, pa ni treba da ona tebe naravnost očrni pri otroku

dovolj je da ona samo postavi sebi in otroku v življenju prioritete in ti si v teh prioritetah na predzadnjem mestu, tam med sosedovim kanarčkom in predlanskim snegom

in otrok se bo začel ne da bi se on sam zavedal, tako tudi obnašati do tebe

kaj narediti? varianti sta v glavnem 2

po prvi varianti si popušil in najbolje da na otroka pozabiš in normalno plačuješ alimente, sicer boš imel težave s csd…

po drugi variati moraš zdržati do otrokovega 12, 13, … leta in imeti z njim čim bolj ljubeče odnose,
če ti bo to uspelo bo takrat zdržati, bo popušila tvoja bivša žena, ker bo sin verjetno sam prišel k tebi

poiu, zavedam se, da obstaja tudi ta opcija, nikakor ne želim izgubiti stikov s sinom, upam, da mi bo uspelo z “varianto dve”. Imaš morda ti kako tako izkušnjo?
Glede bivše, kolikor vem o meni nikdar ne govori grdo, tudi z mano se ok razume, morda pa je spet nekaj na tem, da sta me z otrokom nekako izločila…mah, sem si mislil, da bo zadeva precej bolj preprosta…

bmw, imam tako izkušnjo 🙂)))))))))))
samo jaz sem v vlogi tvoje bivše žene, verjamem da ne govori slabo o tebi,v nulo vem kaj počne

🙂))) Nič ni preproto, še najmanj pa ločitev in posledično odnosi.Tale je bila precej bistra.🙂

Izločila sta te,..Nekako si se sam, če me razumeš,…

Razumem razumem, samo nisem se spomnil drugega izraza….

Zanimivo stališče Pouiu. Temu jaz pravim ultramanipulativni starš in kot takšni ste pač neustrezni za starševstvo. Žal taki svojim otrokom za nadaljne življenje naredite ogromno slabega.

Ne glede na vse “zgodbe” BMWja, otroci se razvijajo in rastejo, starši pa jim moramo pomagati odrasti. V odraščanju se srelčujejo z mnogimi izzivi, od fizične rasti in učenja ter zunanjih okoliščin v katerih odraščajo: klima družine in odnosi med starši in ostalimi odraslimi, vzgojitelji in učiteji, trenerji ipd, morebitna ločitev staršev, prihod mlajšega sorojenca in podobno sta le ena od izzivov odraščanja pri katerem jim moramo starši stati ob strani, jih čutiti in jim pomagati. Odraščanje pomeni tudi frustracije, ki pa so le del usposabljanja za dobre odnose v odraslosti.

Kot so svetovale že nekatere predhodnice; otrok verjetno potrebuje posebno pozornost. Oče naj torej poskrbi za posebni čas z njim, ter ostane trden v svojih načelih in svojem starševskem vodstvu.

New Report

Close