Uporabi IGNORE, DELETE, da zbrišeš vse v zvezi z njim. Deluje!
In končno začni živet.

Pozdravljeni,

Hvala za vse napisano. Ko mi je hudo, vedno znova prebiram vaša mnenja in mi malček odleže. Kot sem že napisala, sva se hotela letos poročiti, treba bi bilo urediti z odvetniki glede predporočne pogodbe in bi določila datum. Želela sva tudi otroka, na temu sva delala intenzivno zdanje mesece, obiskovala enega njegovega kolega, ker ima on probleme in nama ni uspelo. To vam pišem zato, ker mi te dni zamuja. Saj ne vem, ali naj se veselim, ali naj jočem. Morala si bom poiskat drugega ginekologa, ker če grem k dosedanjemu, mu bo vse povedal.

Kar se pa njega tiče, pa menim, da se mu je resnično zmešalo. Takega ga ne poznam. Sploh mi ne da miru, kar naprej piše in piše, take meile, da me bo že skoraj prepričal, da sem jaz kriva za vse. Sedaj samo še o temu piše, da me noče več videt, imeti z menoj nič,,,,, če to drži, zakaj pisari. Naj mi da mir. Rada bi si uredila življenje. Spoznala sem, da je dokončno konec. Tudi če sem noseča, mu za otroka ne bom povedala. Šel je do mojih staršev, vse, ki naju poznajo prepričuje kako slaba sem. Vsi me gledajo postrani, kako sem lahko pustila njega, ki je tako dober.

Trenutno sem vzela dopust v službi in se odpravila v toplice. Res mi ni do ničesar, po ves dan ždim v apartmaju. Nikomur nisem povedala, kje sem, da nebi prišel za menoj. S seboj imam računalnik, da bom opravila še en projekt za službo. Upam, da si uredim misli in naberem moči za vse, kar me še čaka.

Še enkrat hvala vsem.

Mene pa zanima, zakaj kurca bereš njegove mejle in smse???????????????

OK, on je pač lunatik, drugo pa je, kako se ti odzivaš na vse to. Mejle lepo filtriraj (če imaš Gmail), naj se ti njegove nebuloze stekajo v eno mapo, ki jo zbriši ali še bolje, ne odpiraš sploh.

Če misliš vložit civilno tožbo za nadlegovanje, je vsekakor bolje, če ohraniš nekaj njegovih mejlov, če pa ga ne misliš tožit, pa zaboga napni vse sile, da se njegovim kontaktom izogneš. Blokiraj cifro na mobitelu ipd.

Preveč se ukvarjaš z njim, kaj on piše, kaj govori, kako se obnaša … namesto da poskrbiš za sebe.

Dvomim, da nimaš prav nobene prijateljice, ki bi se ji lahko zaupala glede tega.

Zdaj, ko si v toplicah, spravi svojo rit ven, na bazen, pojdi na bližnji hrib, na recepciji se pozanimaj o vodenih ogledih in ŽIVI, ženska, ŽIVI življenje.

In seveda izklopi mobitel.

Nisi tako nemočna, kakršno se delaš oz. se doživljaš, samo nočeš izstopiti iz tega kroga. Ša vzela si komp, da delaš za službo med dopustom? Pa daj no, koga slepiš s tem? Raje priznaj, kolikokrat si sčekirala svoj mejl, če ti je kaj pisal … to je pa že patološko …

Nič ti ne nuca, da zanj uporabimo cel repertoar negativnih oznak, ker tvoje težave to ne reši. Ti moraš sebe gledat, ne druge.

Zmedena, jaz mu tudi za otroka ne bi povedala… naj si misli, kar si hoče. Ti pa ko bo čas vsem, ki so ti blizu povej, kakšen kreten je… še kakšen sms pokaži, vsaj jaz bi, da bi mi verjeli, kakšen psiho je. Tip ne ve kako bi nazaj prišel do tebe zato pa tolk piše in bluzi in hoče tebe okrivit- no če si ti tolk vsega kriva (itak nisi pa vseeno) ne vem zakaj ti pol tolko piše? če ne želi imeti nič, zakaj pol piše?? Vejretno ranjeni ego nekega klinca ki ni M od moškega.
Bog ne daj da mu poveš za otroka, ker pol boš šele imela štale, tip kot veliki vrli dohtar ti ga bo še vzel, njegova psihopatska tastara pa z njim potegnila. Mislim NO WAY, da mu poveš. Kar se pa preživnine tiče, sm prepričana, da imaš ti dovolj denarja, da tistih klinčevih 100€ kolikor bi dobila od psihota, se ne bi tako poznalo. Jaz bi bila v glavnem tiho, za svoje in otrokovo dobro. Če ne te bo takoj nazaj podredil, ko bo videl da maš njegovga otroka bojo same scene spet… Zdej si pa predstavljaj da moraš tole cel lajf poslušati al pa da otroka izpostavljaš takim scenam …groza!! Saj bi še otrok ratu psiho, če bi tega tipa gledu skoz, tebi se bi pa spipalo od vseh poniževanja in vsega.. Bi kaj “narobe” naredila, bi spet imela poplavo sms-ov in mejlov… pa deej res, za kozlat je ta tip!

Dobro, da si se odmaknila od vsega. Ne samo od njega, ampak tudi od tvoje družine. Tudi tvoja družina je strupena in če te pri taki stvari ne podpira, brez obžalovanja skenslaj še njih, ker ti škodujejo. Kaj pa se imajo oni za vtikati v tvoje osebne zadeve? Kaj izgubijo oni? Nič. Ti pa vse. Skenslaj iz svojega življenja vse, ki te gledajo po strani, pa čeprav je to tvoja mama in fotr, sestra ali brat. Stori to, kar ti je napisala ŽivelaPomlad. Dihaj, ženska, dihaj in začni delati na svojem kroničnem pomanjkanju samozavesti. Deluješ mi kot en preplašen vrabček, ki ga je strah vsega, čeprav ima vse niti usode v svojih rokah.

Če se ustavimo samo pri primeru j… predporočne pogodbe, ki si jo bila celo pripravljena podpisati. Očitno tvoja tašča preveč bere rumeni tisk in je dobila idejo, da bi anglosaksonsko pravo cepila na evropsko kontinentalno. Hvala vašemu bogu, so take pogodbe pri nas neveljavne, če gre za dogovore kako bi se delilo skupaj ustvarjeno premoženje itd. Kar je njegovo pa je itak njegovo in ne vem čemu panika.

Glede tvojega ginekologa. A povedal bi tvojemu ex? A tako? Je pozabil, da ga zavezuje molčečnost? Bi bil rad slučajno ob licenco?

In končno, glede vsega, kar izvaja tvoj ex. Imaš tisoč in eno možnost, da se ga znebiš po hitrem postopku. Nekaj predlogov si dobila tukaj gor, za kaj več obstajajo brezplačne linije in svetovalnice. Končno pa tudi odvetniki.

Samo ne igraj žrtve. Dokler boš ti voljno igrala žrtev, te bodo drugi z užitkom peštali. Kajti, TI si tista, ki jim je dala dovoljenje. Zato ga lahko tudi v vsakem trenutku prekličeš. Kako? Preprosto. Samo rečeš si: TEGA SE NE GREM VEČ.

DA TE NE BI SLUČAJNO PREPRIČAL, DA SI TI KRIVA ZA VSE, KER BOŠ TOTALNA BUDALA, ČE BOŠ TO VERJELA!!!!!! ignoriraj, pa bo slej ko prej nehal verjemi!!! čim boš kakšen mejl napisala, bo spet poplava njegovih nebuloz in bedarij, tako da ignore!!!! če ne ti ne bo dal nkol mira.

Dvigni glavo, ponižal in poteptal je sebe. Naj ti ne bo žal svojih čustev, igrala si pošteno igro, bila zaljubljena, on pa je to izkoristil.
Ignoriraj ga popolnoma in ne dovoli si, da bi z njim spregovorila besedico ali se mu javila. Ko boš počistila v glavi, traja lahko dolgo, ti bo lažje.

Jaz mu za otroka tudi ne bi nič povedala, ker bi ti ga še vzel! Ali pa če bi otrok hodil na stike k njemu, bi ta stara vešča samo težila in manipulirala z njim ( z otrokom), češ da si ti slaba mama itd…takše so tašče, ta bi ziher bila takšna. Na koncu koncev bi imela še probleme s tem, da ti tip ne bi niti hotel otroka dati nazaj in bi stalno skakala po policijah in CSD-jih. Jaz bi res bla kar tiho, se strinjam s Sandro_.

Ha ha ha – njegov ego je tako ranjen, da je kr hudo. Najhuje mu je ker ga ignoriraš in probava vse mogoče variante od grožnje do prilizovanja. Želim ti, da si hitro opomoreš in si najdeš fanta, ki si te resnično zasluži. Bodi pogumna in se mu ne pusti!

Draga moja, če mu boš nasedla se vprašaj po zdravi pameti! Že tako afere niso zlahka ozdravljiva ‘bolezen’. Se ti zdi, da on prevzema kakšno odgovornost za svoja dejanja.
Prvo, kar bi naredila jaz, bi obvestila moža od ljubice in naj se rešuje, kjer je nastalo. Sama pa se vprašaj, kakšni so tvoji standardi partnerstva.

Kar se njega tiče, je med nama vsega dokončno konec. Sinoči mi je napisal zadnji meil, v katerem sedaj on zapušča mene. Pravi, da noče niti slišati več zame, da se te dni odpravlja na dopust z njo,,,, Naj gre in naj bo srečen. Meni pa je pustil spomin za vse življenje. Zjutraj sem v lekarni kupila test nosečnosti in potrdil je nosečnost. Zgodil se je mali čudež, za katerega sva se tako trudila, on ima počasne paglavčke in skoraj sva obupala, da bi zanosila po naravni poti. Koliko sva se pogovarjala o otroku, celo imena sva izbrala, sedaj, ko bi morala biti najbolj srečna,,, Nič zato. Dobila sem še en razlog, kako močna moram biti in iti pogumno naprej. Pri 33 letih bom mama prvič. Veliko sem razmišljala, kako naprej. Slej, ko prej se bi videl moj trebušček in bo izvedel tudi on. Živiva v isti ulici in se bova srečevala. lahko mu bo povedal kdo od mojih, ali ginekolog, molčečnosti med njimi ni, kot je omenila ena zgoraj. Ničesar se več ne bojim. Zaščitila bom otroka, da bo odraščal v mirnem in ljubečem okolju. Kar se očetovstva tiče, te odločitve so pretežke, da bi se jih tako zlahka in čez noč odločilo. Naj čas pokaže, kaj je najbolje za otroka. Preživnine od njega ne potrebujem. čeprav spadam v srednji sloj, znam biti skromna, od prve plače varčujem, tako sem si kupila tudi stanovanje in bom tudi za otročka poskrbela. In nihče mi ne more vzet otroka, pa je lahko predsednik vlade, zanj se bom borila kot levinja, če bo treba. Kar se prijateljic tiče. Nikoli se nisem preveč družila z ljudmi. V službi ločim privat in službene zadeve. Ves čas najine zveze nisem hodila na službena srečanja in zabave, ker je bil ljubosumen, pa tudi ni mi pasalo biti v večjih družbah. Imela sem dve res dobri prijateljici, od katerih sem se oddaljila na začetku zveze. Obe sta mi kar nekajkrat svetovali da naj bom pozorna, da on ni tako idealen, kot sem ga kovala v zvezde, pa sem bila jezna naju. Imela sem zamegljen razum. Jutri ju pokličem in povabim na ženski večer. Opravičila se jima bom in jima povedala za vse. Mislim, da mi bosta oprostili. Drugače pa težko povem komu svoje probleme, bolj se zaprem vase in internet in taki forumi so dobri prav za take, da se lažje spovemo, ne rabimo pa se razkriti. In ko bom v porodniški, si bom vzela čas, da končam magisterij. kar nekaj planov sem si naredila, upam, da mi vsaj kakšen uspe. Življenje se mi je čisto obrnilo na glavo. tega res nisem pričakovala, ampak očitno moram po tej poti. Moškega nekaj časa v svoje življenje ne spustim več.

Hvala za vse odgovore, vzpodbudne besede in kritike – te so tudi pomembne.

In ja, privoščila sem si jagode, šampanjcu sem se odpovedala in si nazdravila s sokom.

Upam, da ne boš imela sranja s tem psihotom!!! Raje reči da je otrok od koga drugega, ali pa še bolje, sploh nič ne govori, kaj jih pa briga??!! Tiho bodi, tudi če te bo tisti ginekolog kaj vprašal, raje nič ne reči, ni njegova stvar. Ker čim bo tale psiho videl da si noseča se pripravi na nov val idijotskih mejlov in izsiljevanj “otroka ti bom vzel”… itd.

A mu boš povedala, da je otrok njegov? Ker jaz namreč ne bi, čisto tako za dobri stari mir in normalno življenje, brez groženj o odvzemu otroka ali ugrabitvi. Nikoli ne veš kaj je sposoben ta dedec.

čestitke, avtorica!

To je povsem drugo pisanje kot nekaj dni nazaj. Verjamem, da ti bo še nerojeno bitje dalo zagon, moč, da se boriš tudi zase.

Pa vendar: ne odpiraj več mejlov. Naredi si to uslugo. Bodi pametna. Ne podcenjuj ga, ni pa tudi treba, da si ga predstavljaš vsemogočnega.

Odlična poteza.

Glede otroka, če te bo kaj spraševal, bo kratki Ni tvoj in brezbrižno nadaljevanje tvoje poti mimo njega, menda dovolj.

Še droben nasvet: V bodoče skrbneje izbiraj osebe, ki jim spustiš blizu, tu ciljam predvsem na prijatelje. Svojo komfortno familijo pa pusti za seboj. Naj še naprej mislijo, da si čudna.

Jaz sem žal imela izkušnjo s takim psihopatom.
TAKOJ se obrni na policijo in naj naredijo zapisnik ter te povežejo s kriminalistom (ponavadi je kriminalistka, ker si ženska). Shranjuj vse SMS-je, maile ipd., vendar nanje ne odgovarjaj (tako so svetovali meni), hkrati jih redno posreduj kriminalistu, ki ti ga bodo določili. Zapisuj si vsako zasledovanje, poskus vzpostavljanja kontaktov s tabo ipd.
Če rabiš konkretnejši nasvet ali imaš še kakšno vprašanje, mi lahko pišeš na mail (v profilu).

Žal si ponovila zgodbo svoje matere, saj si si za “oplojevalca” izbrala moškega s podobnimi značajskimi potezami, kot jih ima tvoj oče. Namreč če bi bil on tudi “največji kurbir”, to nič ne pomeni, lahko je dober oče, tale pa je “generalno počen” skupaj v paketu s svojo materjo. Ampak dobro, sedaj za nazaj nima smisla ozirati in razglabljati v stilu “kaj če bi bilo…”, kar je, je, ampak kako naprej v nastali situaciji. Če mu za otroka ne nameravaš povedati, ker se bojiš, da bo postal zgolj orodje v njegovih rokah, da te drži v šahu in po mili volji manipulira s tabo, je zelo slabo. Ampak otrok vsekakor rabi neki moški vzor, bodisi so to strici, tvoji prijatelji.

Nevarnost je tudi, če se ti rodi hčerka, se lahko spet ponovi družinski “peklenski vozelj”, ki se prenaša po ženski strani, če ga prej ne presekaš, s tem, da ne boš več dovolila, da moški tako grdo ravnajo s tabo, ker največ z lastnim zgledom in obnašanjem dajemu otoku (nezavedne) napotke za življenje.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjažko, saj je že storila to kar ti praviš, s tem, da se ga je rešila oz. ga je ignorirala…. otroka bo pa tudi zaščitila. Kaj več res ne more narest. Dost je že naredila, če bi pa šla nazaj k njemu bi bila pa totalna krava, brez samospoštovanja.

Pa še to, ko sta bila skupaj, je bil verjeno normalen, oz. saj ni kazal take znake psihopatizma, kot jih sedaj… ona ni vedela kak je v resnici.
Mene bolj zanima, al bo povedala al ne za tamalega/tamalo, upam,da ne, ker če ne bo imela štale s tem kretenom od dohtarja.

Pozdravljeni,
Spet se oglašam. On se je res odločil, in od takrat, ko mi je napisal, da sedaj on končuje zvezo, je mir pred njim. Ignorira me in prav je tako. Rada bi povedala samo to, da otroka ne bo. Včeraj sem ga dokončno izgubila. Očitno že mora biti tako. ne bo mu treba povedati zanj, ne se prepirati okoli njega. Spet sem ostala sama. Pa tako sem se veselila otroka.

Hvala za vse vzpodbudne besede, ki ste mi jih napisali. Sedaj je moja zgodba zaključena.

Uff 🙁 *objem en topel* Upam, da boš našla nekoga, ki te bo spoštoval in vreden in da boš z njim imela magari 3 otročke:*
Drugače pa, tipu ni njegov blesovi ego dal mira, in na noben način se ni sprijaznil s tem, da ga ti kenslaš ampak je mogel tko obrnit zgodbo kot da te kensla on. Drugače bi imel preveč ranjeni ego. Zdaj ko te je skenslal on je miren, prej ko si ga ti pa ni bil… zarad svojega ega je mogel tako zaključiti, zato da verjetno zdaj vsem govori, da je on zaključil…. Bog ve, kaj je natvezil tisti poročeni babi… mah, upam res upam, pa ti želim, da dobiš enega normalnega!!!!!!!!!!!!!!!!! good luck

New Report

Close