Najdi forum

Ne morem se navezati na žensko

Živjo.
Star sem 40 let. Sem situiran, imam enega otroka in sem samski. Pred tremi leti sem zapadel v eno zakomplicirano ljubezensko zgodbo, kjer sem se res noro, celo preveč zaljubil v napačno žensko. Končalo se je zelo grdo do mene, saj sem bil te ženski samo opora in bil izkoriščen. Del vsega prevzamem nase, saj bi lahko sam zaključil kadarkoli, pa enostavno nisem mogel.
Zdaj je minilo že precej časa od prekinitve komunikacije s to žensko…v tem času pa sem spoznal precej žensk (znanih in neznanih) s katerimi sem razvil nek odnos v katerem so se zaljubile vame. Meni je pozornost seveda ustrezala, tudi sam sem delal na tem, da bi poskusil biti z eno, spoznal eno, ki bi mi “spodnesla tla pod nogami”. Ampak zaman. Takoj, ko sem dobil občutek, da je lahko moja če želim…me je minilo…mi je šla že skoraj na živce… Z nobeno nisem niti seksal (slabo vest bi imel, niti mi sploh ni bilo do seksa?)…največ kar je bilo da sem se poljubljal…in naredil vse, da sem jo čisto zmešal.
Grozno sem se počutil vedno, saj nočem prizadeti nobene ženske, ker res nisem slab človek, da bi se polnil s tem…
Sploh ne vem kaj mi je…ali me res če vedno nekje zadaj spremlja razočaranje zaradi tiste neuresničene ljubezni, me je ta spremenila da “vračam” drugim? Rabim še čas?
Kakorkoli že…nehal sem sploh z iskanjem ženske pozornosti in se prepustil toku življenja…kar bo naneslo, če sploh bo. Upam na kakšen normalen komentar. Hvala.

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Jaz se pri 36ih ne morem navezat na moskega. Zavedam se da bom cez 3 leta v menopavzi brez otroka.

Ne srecam nic vsecnega ce pa ze me po 5min na onaonu vprasajo kje delam kolko zasluzim… po 15 minutah ko jim povem kako stisko imam pa zacnejo moski z zbadljivimi pripombami o tem da verjetno ze leta nisem sexala, da sem po njihovo besna na cel svet in bla bla bla. V bistvu jih sam kes in praznjenje jajc zanima.

Sploh ne razumem, v čem je problem. V isti sapi trdiš, da ti ni mar za ženske in da te skrbi, da se ne boš nikoli več zaljubil. Kaj zdaj? Če ti ni mar, potem pač bodi samski in uživaj lajf.

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno se nisi srečal tiste prave-taprave .

Tista taprava bo ona ko bo zanosla s tabo on ji bos prezivnino placeval za otroke. In potem bos lahko se bolj tarnal kake prasice so zenske…

Moška mena te je začela dajat.

Jaz se pri 36ih ne morem navezat na moskega. Zavedam se da bom cez 3 leta v menopavzi brez otroka.

Ne srecam nic vsecnega ce pa ze me po 5min na onaonu vprasajo kje delam kolko zasluzim… po 15 minutah ko jim povem kako stisko imam pa zacnejo moski z zbadljivimi pripombami o tem da verjetno ze leta nisem sexala, da sem po njihovo besna na cel svet in bla bla bla. V bistvu jih sam kes in praznjenje jajc zanima.
[/quote]

Sem tvojih let, tudi na ona on in ne vem, kje tebe takšni tipi najdejo, saj imam sama popolnoma drugačne izkušnje. Nihče me še ni vprašal, koliko zaslužim, nihče ne zbada ali piše o seksu. Do sedaj moram potrkat, da res vsi, s katerimi si pišem, pišejo spoštljivo. Je pa res, da nisem obupana, ne pišem si z vsakim, ki bi si želel pisat in naredim res že na začetku cenzuro. Tako da malo sebe povprašaj, kaj delaš narobe, da se nate lepijo samo takšni ničvredni papki.

Sem tvojih let, tudi na ona on in ne vem, kje tebe takšni tipi najdejo, saj imam sama popolnoma drugačne izkušnje. Nihče me še ni vprašal, koliko zaslužim, nihče ne zbada ali piše o seksu. Do sedaj moram potrkat, da res vsi, s katerimi si pišem, pišejo spoštljivo. Je pa res, da nisem obupana, ne pišem si z vsakim, ki bi si želel pisat in naredim res že na začetku cenzuro. Tako da malo sebe povprašaj, kaj delaš narobe, da se nate lepijo samo takšni ničvredni papki.
[/quote]

Eni ljudje smo prijazni do vseh nisem bitch ko vse ostale in ne mislim to postati.

doživel si neko negativno izkušnjo in ne daš si možnosti, da bi jo predelal in prebolel.
Živemu človeku se vse sorte zgodi, tudi ti si samo eden izmed nas. Namesto, da bi v teh treh letih bil lepo nekaj časa samski brez iskanja žensk, malo razčistil pri sebi, predelal, pozabil, se zapletaš vedno znova in znova z ženskami, ki ti ne pašejo.

Mogoče nisi prebolel prejšnje? Je možno? Meni se zdi tako. Razmišljam, ker praviš, da dlje od poljubljanja nisi mogel iti. Bivši je imel podobno izkušnjo, ni prebolel prejšnje – zdaj sva skupaj:)
V vsakem primeru nova znanstva niso prava, ne čutiš pač.
Pomojem je to samo faza prebolevanja.

Spominjas me na bivsega, ki me je totalno znorel pol pa, ko sem hotela biti z njim sem mu sla kao na zivce, to je narcisticna motnja…

Ni pa mi jasno kako se lahko zenske zaljubijo vate, ce niti ne sexas z njimi, dej no katera zrela zenska se bo pa zaljubila brez da ve, da tudi sex stima, men je to zlo pomembno v vezi, se ne bi mogla zaljubit v tipa, ki me nebi dobr posexal. Tak da ne vem a ti isces 18 letnice one verjetno delujejo na ta nacin, da jih peljes na kako vecerjico, izlet, kupis torbico in so cist paf ..zrele zenske si gremo zrele odnose in tudi spolnost je tu zelo pomembna.
Tako, da ocitno moras najprej odrasti potem ti bo zlaufalo, ker odnos ni samo par poljubov :).

Pa srecno

Eni ljudje smo prijazni do vseh nisem bitch ko vse ostale in ne mislim to postati.
[/quote]

Sej ne pomeni, da si bitch, ampak da delaš selekcijo.

Verjetno še nisi predelal določenih stvari, po drugi strani pa veš, kaj želiš in česa ne.
Zato se pa ne moreš navezat in vračat čustev.”Prava” še ni prečkala tvoje poti, če bi, bi razmišljal drugače…
Vidim pri sebi, po 16ih letih sem se ločila,potem sem pa po 1,5 leta po šla v razmerje, ker sem mislila, da sem pripravljena.Prve 3 mesece sem bila v oblakih, potem pa sem ugotovila, da me razmerje “duši”.Drug način življenja,drugačne izkušnje, drugačni pogledi na svet…Verjetno tudi zato, ker imam 2 najstnika, ki živita z mano.
Po pol leta sem prekinila, ker nisem več zdržala…
Verjetno tudi iz razloga,ker vem kaj bi rada in česa ne… Pa če zaradi tega ostanem sama, tudi prav.

Pozdravljen.Razumem te.Sm sama dozivela isto.Ampak moras naprej.Zivljenje je kratko.Punce pa niso krive ,da se ti je to zgodilo.Vse dobro🙂

Zivijo,
Sem v podobni situaciji kot ti. Vsi, ki bi znali biti dobri z mano, me ne zanimajo, takoj, ko se zelijo poljubit bi kar zbezala stran. Se pac zgodi. Verjetno posledica slabe izkusnje. Malo tudi verjetno to, da dokler lahko lovis je zabavno, potem pa vse dol pade. Najbolje, da se le sprostis, uzivas zivljenje in ne isces ljubezni pa bo le-ta sama prisla do tebe.

Enako jaz doživljam – vsi bi se po 5 minutah lubčkali, po 2 minutah jih moje finančno stanje zanima, itd….

V glavnem grozljivka.

Resnične opore pa noben moški ni sposoben dat, hodim okol po svetu 36let pa ena nula od njih.

Iskanje pozornosti s strani žensk.. in vzpostavljanje kvalitetnega odnosa z eno žensko.. je velika ralzlika.

Prvo se dogaja v množini in gre za drobtinice hranjenja lastne prizadetosti.. drugo je drznost biti ranljiv in odkrit do druge osebe.
Prvo je hranjenje ega.. drugo je pogum. Življenjski pogum.

[img]https://i.pinimg.com/736x/1a/38/5e/1a385eac92340a2c8050bc44d9866064.jpg[/img]

De omnibus disputandum..


Ob 3,5 milijarde moških je to skrajno manipulativen izgovor.

Polovica planeta je neprimerna za vas?

Vprašanje je bolj: Kako to, da vas zanimajo zgolj “napačni”?
Ker z lahkoto bi bilo obratno in bi našli zaupanja vredne ljudi v svoji bližini, pa se raje mečete za tistimi, ki to niso.
Če si človek ne zaupa, si tudi drzniti ne upa. Če človek ne verjame, da si zasluži.. si tudi po tem ne upa posegati.
Obratno pa ljudje namenoma, ampak res namenoma, izbirajo napačne, da imajo potem izgovor.
Resnica je običajno bolj v tem, da globoko v sebi ne verjamejo, da so sposobni dejanske intimnosti. Ne zmorejo ne iskrenosti, ne odkritosti. Zato se stvari lotijo kot pri Potemkinovi vasi.. potem pa vse razglašajo, kako bedno naselje je to bilo: sploh ni bilo zidov, prostorov itd.

Ampak naslednjiš spet ne gredo v normalno hišico, temveč v Potemkinovo.

Svojo vlogo žrtve lahko tako igrajo do smrti. Do konca življenja so “nesrečni v ljubezni”.

Zelo znan vzorec Calimerastega jamranja. Tako žensk, kot moških. Oboji pa trdijo, da je kriva druga stran. Vse babe, vsi dedci!

De omnibus disputandum..

Dragi Zmeden40letnik,

zelo razumem tvojo bolečino, ko si bil izigran in izkoriščen s strani tiste, ki ti je v danem trenutku pomenila največ, toda to ni opravičilo za tvoje sedanje delovanje. Ne pozabi, da so te ženske, ki jih omenjaš, ljudje s čustvi. Bolečina, ki jo namerno in celo načrtno povzročiš, je zelo resnična in uničujoča prav tako, kot je bila zate. Ne glede na to, da se počutiš grozno, ko se to zgodi, si TI odgovoren za to bolečino, zato v prvi vrsti prevzemi odgovornost za svoja dejanja in svoj način življenja. To neprenehno iskanje potrditve in pozornosti pri čemer ves čas »držiš figo v žepu« je dejansko samo polnjenje tvojega ega in nič več kot to. Sprašujem se, če si sploh že imel resno in dolgoročno vezo v kateri si se popolnoma predal, si dovolil biti ranljiv, kajti to je tista prava ljubezen, ko se predaš v celoti in le upaš, da bo oseba, ki jo ljubiš s tvojim srcem ravnala nežno in spoštljivo. In v končni fazi, ta neizpolnjena ljubezen, bi bila res tako fatalna, če bi ti uspelo? Če bi se ti tudi ona tako kot vse ostale ženske predala? Bi bila še zanimiva, vredna ljubezni ali samo še pokvarjena igračka, ki ni več zanimiva? Mislim, da se moraš poglobiti vase in pri priznati svoje napake, prevzeti odgovornost za svoja dejanja in svoje odločitve in umakniti tisto »figo iz žepa«, le če boš iskren do sebe boš lahko iskren tudi do drugih. Iskrenost pa je osnova za ljubezen, brez tega je vse samo iluzija, dramska igra z žalostnim koncem.

Želim ti veliko sreče v iskanju samega sebe, potrditev pa ne išči navzven ampak navznoter – dlje trajajo.


Ob 3,5 milijarde moških je to skrajno manipulativen izgovor.

Polovica planeta je neprimerna za vas?

Vprašanje je bolj: Kako to, da vas zanimajo zgolj “napačni”?
Ker z lahkoto bi bilo obratno in bi našli zaupanja vredne ljudi v svoji bližini, pa se raje mečete za tistimi, ki to niso.
Če si človek ne zaupa, si tudi drzniti ne upa. Če človek ne verjame, da si zasluži.. si tudi po tem ne upa posegati.
Obratno pa ljudje namenoma, ampak res namenoma, izbirajo napačne, da imajo potem izgovor.
Resnica je običajno bolj v tem, da globoko v sebi ne verjamejo, da so sposobni dejanske intimnosti. Ne zmorejo ne iskrenosti, ne odkritosti. Zato se stvari lotijo kot pri Potemkinovi vasi.. potem pa vse razglašajo, kako bedno naselje je to bilo: sploh ni bilo zidov, prostorov itd.

Ampak naslednjiš spet ne gredo v normalno hišico, temveč v Potemkinovo.

Svojo vlogo žrtve lahko tako igrajo do smrti. Do konca življenja so “nesrečni v ljubezni”.

Zelo znan vzorec Calimerastega jamranja. Tako žensk, kot moških. Oboji pa trdijo, da je kriva druga stran. Vse babe, vsi dedci!
[/quote]

Sicer nimam teh problemov, da bi me ogovarjali takšni moški kot nekatere ženske pišejo tukaj, a vseeno sem samska. Jokam zaradi tega ne, ker se mi zdi brezveze jokat okoli nečesa kar ne morem spremeniti. Vem tudi, da ni nihče drug kriv, ampak sem žal tako ustvarjena, da mi je res malo kateri moški v življenju všečen toliko, da nekaj v meni premakne in si mislim: “o, tukaj bi lahko bilo kaj več.”

Nedolgo nazaj sem bila na sladoledu z enim samskim moškim. Njemu je, za razliko od mene, skoraj vsaka ženska všeč, seveda tudi jaz. Kot je meni tuje, da je nekomu lahko všeč skoraj vsaka oseba, je po vsej verjentosti nekomu tuje, da je meni všeč le malokdo. Ljudje smo si res različni.

Zase vem, da se silila biti z nekom skupaj, četudi mi do njega ni, ne bom. Sem dosti raje samska in srečna kot nesrečna v neki prisiljeni zvezi.

New Report

Close