Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

Jaz razliko zelo hitro opazim. Profesionalna deformacija, pač :).

Mene kupovanje večjih količin ali dražjih artiklov samo po sebi ne moti. Sam sodim med tiste desce, ki si na enkrat kupi več parov čevljev/superg. Potem pa preceja časa ne. V vmesnem času pa kupljene stvari ponosim.

Zato zame nakup 6ih parov čevljev še ni okn samo po sebi.

Nadalje kvaliteten ženski plašč nevtralne barve in klasičnega kroja je noslijiv 10 let plus.

OKN je nakupovanje, kadar se tistega dejansko ne (po)rabi.

:-). Vem, kaj je okm, ampak to je bolj kot ne subjektivno ocenjevanje, dokler ne preseže vseh meja.

Naj razložim. Mene je bivši na csd obtožil, da sem lena in kompulizvna nakupovalka. Njegova obrazložitev. SPloh ne perem umazanega perila, ampak ko je vse umazano grem v trgovino in kupim novo :-)))))))))))))))))))))))))))))). Vsak pa ve, da se tudi novo prej opere, preden daš na otroka. :-))))

Načeloma pa, naj bi se za dejansko okm ali “kopičenje” označilo tisto, ki nekoga že ovira pri življenju. Ko nekdo zbira/kupuje stvari, za katere je prepričan, da jih potrebuje, pa čeprav jih potem nikoli ne uporabi. Je pa na vse stvari tako navezan, da jih resnično ne more dat stran. V neznosne razsežnosti zna iti kopičenje, ko ljudje v hiši nimajo več prostora za življenje, ker imajo polne razne neuporabne/neuporabljene krame, ali ki imajo na vse možnih računih/bančnih karticah takšne dolgove, da enostavno ne zlezejo več ven. Da ne govorim o okm, ki že škodi zdravju ali resno posega v varnost ljudi.

Lena, to je dokazano gensko prirojena napaka, ki pa lahko spi. Ob velikih pretresih, pa lahko to izbruhne. Isto je tudi z alkoholizmom. Za nagnjenost k odvisnosti je kriv gen, ki so ga že celo izolirali. Človek, ki ima prednike, ki so padali v odvisnosti, je najverjetneje tudi sam zelo podvržen temu. Seveda se teža odvisnosti razlikujejo po tem, od česa so odvisni. Po mojem mnenju je najbolje, če si nagnjen k temu, da vztrajaš na “dobrih odvisnostih”. Izogneš se jim ne.

anonimna30: poigraj se s statistiko in seštej komentarje posameznih komentatorjev. bo zanimivo videt kdo se največkrat oglaša v tej temi, kdo ima “največ” za povedat. spotoma še poglej kdo dela največja “čreva. :))))))))))))))))

nova
Uredništvo priporoča

Lej Katarina-saj jaz nikogar ne obtožujem ničesar ali karkoli-jaz nasplošno govorim…nismo vsi idealni še zdaleč ne…gre se zgolj za to kar ponavljam ponovno da se gre največkrat za merjenje moči..ni tu nikakršne izjeme..da ne bo tako razumljeno..
Vem pa,kaj hočeš povedati-nič bat…:)))

New Report

Close