Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

:-)))))), ja, gleda se premalo spoznam na številke :-))))))), al pa na nike :-))))))) kakorkoli.

Zame obstaja zelo velika razlika med modo in varnostjo otroka. Če zate ne, ni čudno.

Če 80% žensk odloča o družinskem proračunu, potem morajo bit vsaj te zdrave v glavi. V nasprotnem primeru so moški totalno zanič, da prepustijo proračun bolni ženski. Pa zanimivo je to, da skoraj vsak moški, trdi, da je njegova žena kompulzivna zapravljivka. Jaz bi pa rada spoznala take ženske. Res. Je to okm, če greš v trgovino po špecerijo in zapraviš 400 eur, ker imajo nekateri člani družine radi te kosmiče, drugi te štručke, mož obožuje te cigarete, pa ono pivo, pa tisto meso, pa vsak dan seveda na talerju meso, itd. A spada to pod to opredelitev? Hmmm. Aja, ali pa to, da mamica vidi, da so otroku hlače že premajhne, da ima vse majčke 3/4 rokave, pa da ga spodnje perilo veže? Pa seveda gre v trgovino, nakupi to kar potrebuje otrok in zapravi, ne vem, recimo 200 eur (pa to je zelo malo, če hočeš otroka obleči)…Aja, morda pa to, da kupi otroku dvoje obutve in zapravi 100 eur!

Kar hočem reči, VALJDA da dedci ne morejo bit obtoženi kompulzivnega šopingiranja, ko pa trgovine zaobhajajo v velikem loku. Ko pridejo domov, pa hočejo imeti hrano na mizi! Hja od kod, vraga, ko pa ženska en sme v trgovino, da ne dobi znamke! Pa tudi če gre v trgovino, bi ona komot shajala z mesom na krožniku 2x tedensko, ali pa še manj, pa mora zaradi deedca kupit več, ker hoče meso vsak dan- al pa vse njegove razvade pač.

Tako da, jaz ne nasedam temu %, ki ga navajaš. Predvsem zato, ker imam moškega, ki ne gre v trgovino. Res je, da mi nikoli ne očita ničesar, ampak glede na to, da vse vse kupujem jaz, bi mi lahko. Zato kar jaz pač edina zapravljam v trgovinah. ne glede na to, za kaj zapravim denar.

Be realistic.

Jaz pa slišim in vidim dosti drugačnih vzrokov za nakupovanja in posedanja žensk po lokalih. Ne za preživetje družine, ampak za željo po blišču. Če je ena racionalna, naj takšna bo, ne pa zatiskati oči pred množico takšnih, ki niso racionalne. Ne samo blišč, nekatere kupujejo obleke za otroke za nekaj let naprej. Če pa je racionalen nek moški, se ga napade od spredaj in zadaj. Saj se danes ženske niti ne dobi, če je ne voziš na neke drage, romantične večerje. Pa saj si sama pisala, kako so škrti moški tudi samski. To bo kar držalo. (Pa ločenke se same pritožujejo, da jim moški daje premalo, ker preveč porabi za ženske.) Potem pa se te zahtevne ženske oglašajo, kako jim manjka denarja za preživljanje. Obnašajte se racionalno, pa vam bodo tudi bolj verjeli.

BTW: Napisal sem, da ženske odločajo o 80% družinskega proračuna, ne da 80% žensk odloča o družinskem proračunu. Tukaj mislim, da je to celo pri tistih, ki imajo veliko denarja. Le da o teh 80% denarja odloča več žensk, to je ljubice in…. 🙂

Saj, tipi zapravljajo za ŽENSKE, ne za svoje otroke – kar nakazujejo na račun bivše žene, namreč ni zanjo, kajneda.

Moj bivši ima hude težave z denarjem in njegovo racionalno porabo. Raje ne povem, koliko zasluži in koliko mu marsikateri mesec ne uspe napraskati za otroke. Potem jih pa pride iskat v novi jakni, za katero sigurno ni zapravil manj kot 200 evrov.

nova
Uredništvo priporoča

Zapel si se na procente. Life niso odstotki, ampak resnični ljudje.

Tako..samo brala sem in se po eni strani muzala,saj se je zgodilo(čeprav v uvodnem postu ni nobenega vprašanja po pomoči,nasvetu…)točno to,kar sem opisovala kaj se dogaja..pa ne samo na določenih temah..ampak v vsaki temi,je lahko da rečem 10% odgovorov,ki se držijo teme in dajo odgovor spraševalcu,30% odgovorov,ki še dodatno vprašajo po situaciji,da lahko na podlagi tega objektivno svetujejo,razložijo spraševalcu…60% je pa tistih odgovorov,ki se na koncu razvijejo v medsebojno obračunavanje,nespoštovanje nasprotnega mnenja,(do katerega ima vsak pravico)proviciranje,žaljenje,izzivanje..in podobne zadeve…..
Le zakaj je to potrebno,se velikokrat sprašujem ob branju..pa me ne moti izmenjavanje mnenj,ne moti me drugačno mnenje..moti me le to,da se nivo komuniciranja vedno znova in znova konča z krepkim obtoževanjem,žaljenjem itd…Skratka,post je dokazal,da niti pri običajni temi,običajnem vprašanju ne morete mimo tega…in tokrat doživljam ravno to ob branju,kar doživlja spraševalec,ki je res v stiski in rabi nujno nasvet…Pa nočem,pametovati..ampak sem na banalni način skušala dokazati kaj dopovedujem v začetnem postu….dejstvo je,da po tolikih odgovorih,še vedno ne vem odgovora na začetno vprašanje:So to nasveti,kreganje ali merjenje moči?…Tako kot se je prezrlo v tem postu glavno vprašanje..ravno tako se prezre v ostalih temah..in konča v drugi smeri :)….

anonimna30 .. .prosim te no … tema se razvija dalje, tako kot se razvijajo pogovori v živo. đizus …

Katarina ja to že..da se razvijajo dalje tako kot v živo..se popolnoma strinjam,ampak dejstvo je,da na tak način tu ostane največkrat spraševalec zmeden v tem medsebojnim obračunavanjem..o tem pišem..ne o nečem drugem :)..

v živo bi pa rekel “no, grem jaz po kozarec soka, vi se pa zmenite kdo ima najboljšo idejo” in bi zapustil družbo ter šel po sok. al bi se pa debata oa tem končala in nadaljeval na drugo temo.

Točno to Anonimna :)))

Iz osnovne teme mamo sedaj debato o tem kdo je bolj zapravljiv, pa kdo je bolj sfrustriran, pa sam da nekaj napišem mal bolj direktno se jih že kar cela gora v tistem zapisu vidi, hehehehehe.

No in ker ne morem iz forumske kože pol moram še jast mal replicirat :))) iz lastnih izkušenj seveda:

@oče: ja tudi jaz cenim konstruktivno debato, pa magari ostro ampak argumentirano :))
glede pacifizma ti zato sporočam, da kolikor se jaz ozrem naokoli po ločitvenih primerih, ki sem jih spremljala zadnja leta je nemirno in kregajoče povsod, čustva so ponavadi pregreta in racio malo odpoveduje in .. ne boš verjel, take zadeve se najhitreje pomirijo in spravijo v kulturne tirnice, ki najbolj koristijo otrokom ravno tam kjer je vsaj eden pacifističen, tko da, pacifizem se definitivno zelo zelo izplača, predvsem na dolgi rok. Je pa problem, pri zelo psihično motenih osebnostih (spol ni pomemben!!!!), posesivcih, psihopatih, narcisih, ipd pa se pacifizem ne obnese, KER institucije ne funkcionirajo tako kot bi morale oz. tako kot funkcionirajo v večini drugih držav z nalepko EU. Te bi bile dolžne takemu stopiti na prste in ga priviti ne pa da mu dajejo potuho! In zato v takem primeru pacifizem žal ne deluje – občuteno tudi na lastni koži, čeprav sem še vedno pacifistka in bom tudi vnaprej dajala pacifistične nasvete, ker verjamem, da so kot takšni v korist otrok.


@Neva
– ne vem kje si se ti videla ampak :)) Jaz bom sedaj samo rekla, da sam potrjuješ mojo tezo o tem, da mačke cvilijo, če jim stopiš na rep :))) Zakaj sedaj tko zatrjuješ kako zlo si hepi in da je to pravilo za ljudi v zvezi se meni še sanja ne, ampak, kolikor se na psihologijo spoznam v primeru, da bi blo vse super krasno ne bi rabla niti vrstice več na forum zapisat… Kakšen je status ljudi na forumih me niti ne zanima in mi je popolnoma vseeno zato ne morem komentirati korelacije stopnje sfrustriranosti in stanom določenega udeleženca debate tukaj (itak smo anonimni in ni rečeno, da vse kar nekdo zapiše tudi drži v resnici – smo pač v virtuali!) Če se pa ozrem naokoli pa ti lahko povem, da poznam kar nekaj neskončno zadovoljnih samskih ljudi (celo ene dva moška vmes), ki nimajo nobenih frustracij in znajo uživat v življenju :))), pa ene par odvisnih od odnosov, ki tavajo iz veze v vezo in so skoz v iskanju “duše dvojčice” in temu primerno sfrustrirani. Pol poznam kar nekaj dolgoletnih parov kjer pač plovejo mimo čeri in kjer sta partnerja občasno – odvosno od situacije – boljše ali slabše volje. Frustracije pri moških povzročajo ponavadi nedosežene ambicije na kariernem oz. profi področju, pri ženskah pa bolj nezadovoljstvo z domačim odnosom ali preobremenjenost z domačim delom – tko posplošeno, vendar v velikem % meni poznanih ljudi to drži. Tko da če se vrnem k frustracijam, jaz ne vidim razlike med samskimi in vezanimi…. upam,d a lahko pojasniš svoje trditve na argumentiran način.

@ zapravljivost: tudi tukaj se ne morem zadržat, da ne bi kaj dodala. V reali namreč ne poznam nobene kompulzivno zapravljive ženske. Temu opisu bi mogoče ustrezala ena prijateljica, ki pa si odkar se je ločila (prevarana s strani moža) in je samska že par let in ima bolj nizke dohodke, pa si včasijh gre v kako cheap štacunco kakšne cunjice za “svojo dušo” kupit. Ne vem če to čist ustreza definiciji bolezni kompulzivnostnega nakupovanja, ki je zasvojenost kot vse druge. Čeprav je pač bolj družbeno sprejemljivo, da gre dedec se napijat v gostilno kadar ga neuspeh v službi potare, njegova žena, nezadovoljna ker cepca ni domov iz gostilne ,pa se poda rajši v trgovino, ker se ženskam ipak ne spodobi zapijat se po gostilnah… Če pogledam iz lastne izkušnje pa bi gotovo rekla, da je bil kompulzivno zapravljiv moj ex, ki je mene vlačil zraven, da sem potem plačevala vse njegove kompulzivne nakupe. In prav užival je v pohodih po šoping centrih, ki me od ločitve dalje praktično ne vidijo več – kolk bolj lepo je men sredi gozda!!!
Če pa pogledam naokrog po realnih poznanstvih pa moram rečt, da moški, ki se pritožujejo nad kao zapravljivostjo svojih žena spadajo v kategorijo zafrustrirancev, predvsem tistih, ki niso dovolj uspešni v svojih službah po svojih osebnih merilih. Realni moški, pa ne glede na višino njihovih prihodkov, cenijo varčnost in umnost gospodarjenja svojih žena in to, da njim osebno ni potrebno hodit v trgovino pa še najbolj :))) Finančno boljše stoječi tipi pa mi celo z največjim veseljem razlagajo kaj vse so svoji partnerki omogočili, kupili,….in kaj ji še bodo (pa ene besede očitka ni slišati iz njihovih ust….hmmmmmm???).

Tko da ne vem…dopuščam možnost, da mogoče obstajajo tudi takšne ženske kot jih tam zgoraj nekdo opisuje, sam jaz jih ne poznam….

Oprosti Katarina ampak moje osebne izkušnje v živo so takšne, da če vprašam za kakšen nasvet potem se prisotni trudijo, da bi mi svetovali in se ne kregajo med sabo zaradi popolnoma drugih stvari. Četudi se nasveti posameznikov med seboj razlikujejo (lahko tudi diametralno).

Tudi v moji družbi gre debata kdaj v ostro smer in takrat, če mi pač tisti kreg ne leži ali ne paše grem res lahko po sok, vendar je med vprašanjem po nasvetu in debato pri nas zelo velika razlika.

Lena, tole si pa zadela v črno:

Čeprav je pač bolj družbeno sprejemljivo, da gre dedec se napijat v gostilno kadar ga neuspeh v službi potare, njegova žena, nezadovoljna ker cepca ni domov iz gostilne ,pa se poda rajši v trgovino, ker se ženskam ipak ne spodobi zapijat se po gostilnah…

Lena, mah, si bila pa resssss dooooolga :-). Hiter odgovor: jaz nisem pisala o frustracijah, ampak o načinu izražanja in kazanja svoje samovolje. kapiš zdaj? 😉

Pa še to mi povej? A če sem srečna in zadovoljna v vezi zdaj, potem več nimam prava na branje tega foruma in pisanje odgovorov? Đisus, tega nisem vedela. Mislila sem, da lahko beremo/pišemo pač vsi, ne glede na stan in zadovoljstvo v življenju. No, prav, ker sem zadovoljna, pač moram iz tega foruma ;-).

Neugodna, po tvoji definiciji, bi jaz bila totaln skopuh, ker moj NIKOLI ne gre po gostilnah ( ne vem, če mu nikoli ne spodleti, al se mu zdi, da mu nikol ne spodleti, al pa zaradi neuspeha ne čepi po gostilnah :-D). Potem sma midva par, ki lahko potencialno zapravi- nič :-)))).

Ahhhh Neva…ma saj ne vem čemam energijo, da sploh razložim, ker se bojim da bo šlo težko….

Neustrezne reakcije in netolerantnost so lastnosti sfrustriranih ljudi, tisti, ki to niso so brez težav sposobni konstruktivne debate. In jaz sem v osnovi govorila o tem,d a vsako temo pokvarijo frustracije, ki tja sploh ne pašejo.

Ko sem prvič nekaj zapisala niti slučajno nisem imela v mislih nikogar poimensko, pa mi je blo zanimivo zakaj si tko zlo skočila v luft (taka reakcija v psihologiji pač ima svoj pomen). Tvoj status me sploh ne briga, forum lahko bere kdorkoli :)) itak… z neumestnimi komentarji pa se vmešavajo tisti, ki nimajo kaj pametnega povedat ali pa ki tako prepucavajo svoje lastne frustracije. Kapiši??? Razumljivo je,da se razlije gnev naokoli kadarkoli se razpravlja o institucijah, ker te so frustrativne in pred njimi se vsi počutimo popolnoma brezmočne in je zato to čustvo čisto normalno. Ni pa normalno po parih letih še vedno čustveno reagirat ob omembi bivših in podobno (sarkazem in ironija nista čustvo :))) Pa nekaj posploševat v smislu ženske so takšne, moški pa takšni…ker to ensotavno ne drži. Moj ex se obnaša kot najbolj podla baba, pa kaj naj za to??? Jaz zato komentiram manipulatorje, barabe, nasilneže in takšne primerke kot sem ga pač uspela spoznat, generalizirano pa statistično delam analizo na vzorcu svojih poznanstev. Jasno? Je pa čisto možno, da drugi živite v drugačnih okoljih, kjer veljajo mal drugačne zakonitosti ampak to še vedno ne velja za celotno populacijo.

Ti, Lena, jaz pa res nimam pojma, na katero temo ti zdaj meni odgovarjaš. Na tole zdaj in na moje prispevke v tej temi, ali na tiste izpred 4 let? Ker jaz res ne najdem ne repa in ne glave v tem tvojem psihološkem analiziranju mene. Pa pustimo to na strani, da me sploh ne poznaš…

Imava pa skupno to, da se najini bivši obnašajo skor isto. Ampak za mojim bivšim stoji njegova mami :-).

Ostalo pa, kot da je vmes ene 50 strani s svojo vsebino seveda in potem tvoj odgovor. No, ampak jaz za tiste 50 strani ne vem.

Postavljanje mojega psihološkega profila, pa prepusti profesionalcem, če si že željna ga tako ugovovit :-))))))))). Saj veš…le čevlje sodi naj kopitar.

Ja v živo lahko rečeš grem po sok…in se umakneš vsej neugodnosti,se strinjam….ampak…v tej debati v živo imaš lahko časa na pretek,ni ti nujno potreben nasvet ali odgovor v tistem trenutku,tisti sekundi…Tu na forumu pa je drugače……

Tu rabijo spraševalci nasvet,kako naj reagirajo,kaj naj naredijo..rabijo v tistem trenutku ko pišejo nasvet,saj se jim mudi in zato napišejo tu vprašanje in prosijo za nasvet..porajajo se jim vprašanja,na katera si sami ne znajo,ne vejo odgovoriti…mi ki odgovarjamo,pa enostavno ne znamo tega narediti,ne zmoremo,ker enostavno moramo obračati zadeve čist v drugo smer…:))))

Tudi jaz bi lahko trdila,ne samo jaz imam prav,ne dopuščam možnosti drugačnega mnenja,ker sem sama v sebi prepričana da je zgolj moje mnenje pravo in edino :))..pa ne..ker vem da ima vsak svoj pogled na trenutno stanje na forumu….jaz imam takega..kot sem ga opisala..in še vedno odgovora na obično vprašanje še vedno nimam….

Zame osebno je podajanje odgovorov večina merjenje moči med seboj in kot je Lena 39 lepo opisala..skoraj nihče ne gleda na vprašanja objektivno..ampak vpleta svoje lastne izkušnje..pomisli pa ne na to..da mogoče le ni vse tako slabo,kot je sam izkusil…Redke teme so-na katere dobi spraševalec konkretni odgovor in nasvet..in to zgolj zato,ker se na samo temo ne gleda objektivno,brez vpletanja svojih izkušenj…Res je-ker vem da bo sledil odgovor,da tudi jaz vpletam svoje izkušnje-jih vpletam,ampak še vedno gledam na samo temo objektivno in se striktno držim teme,ki jo poda spraševalec in na to odgovarjam..če vem seveda odgovor-če ga pa ne vem,sem raje tiho in se umaknem od tam stran,ker vem da z svojim odgovorom ali mnenjem spraševalcu ne bom nič pomagala…

Se strinjam s tabo pristni pacifizem je zlata vreden.

Moja ost zoper pacifizem, je bila usmerjena zoper delo institucij, ki v imenu pacifizma ne reagirajo, pa bi morale in to ravno v korist pacifizma. Človeka, ki je pred kratkim ubil sebe in otroka, je v bistvu ubil lažni pacifizem slovenskih institucij.

Kompulzivno nakupovanje …

V mojem primeru je to takrat, ko sem ženi dal denar za položnice, pa se je vrnila iz trgoivine s 6 pari čevljev, ki jih ni nato nikoli obula.

Da smo varčevali za nov avto, ker smo pričakovali novega družninskega člana, pa si je za dobljeno dediščino od nekega svojega strica v vrednosti nekaj tisoč evrov kupila plašč, ki ga ni nikoli oblekla, ker je naslednjo sezono šel iz mode.

Da je šel denar za špecarijo, med drugim tudi za frizerja. Vendar pa razlike med prej in potem nisem videl (se je pobarvala na svojo naravno barvo las, čeprav ni imela niti enega sivega).

Po ločitvi pa, namesto da bi plačevala položnice za stroške stanovanja, si je privoščila 4 tedensko križarjenje v vzhodnem Sredozemlju.

Ali pa en kup kremic proti gubam in staranju, ki v katere je bil prst pomočen le 3x in je lonček še skoraj poln.

Pa čudežne žavbice za odpravljanje celulita, čajčki, kjer se salo topi kar samo in razni Abtroniki, ki trebušček poravna že samo, če ga gledaš.

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ej, tale o kompulzivnem kupovanju, me je pa res nasmejala :-)))))))))))))))))))).

A, če bi obula te čevlje, ali oblekla tisti plašč, ap to ne bi bila okm? :-))))))))))))))))))))))

pa še tista o frizerju :-))))). Moj skoraj nikoli sploh ne opazi, da sem bila pri frizerju. Vidi komaj, ko/če pogleda excelovo tabelo o izdatkih, ali pa če mu rečem (in to tako, da dejansko sliši). Pa mi postriže skor 3 cm (ker hodim na 2 meseca), pa še pramene dela. :-))))))))))))))

Oh…moški… in ženske…totalno nekompatibilno? :-))))))

Ce nisi samski, pa hodis po taksnem forumu, ti mora nekaj manjkat. To je kot da bi npr. jaz imela tolko cajta in tako slab ego, da bi hodila na forum debelih ljudi in se jim tam drla, da so pozresni in manjvredni- haha, pa zabito celo verjela sebi, da so vsi debeli manj srecni od mene.
Ali ce bi npr. hodila na forum neplodnost in jim tam tezila s svojimi otroci in pametovala v iber.
Ja res ne vem kaj bi naj pocela v grupah, kamor ne spadam, razen da si malo bildam ego.

Neva, sicer ne vem tocno, samo a nisi ti tista, ki se je razsla z ocetom svojih otrok zelo zelo hitro po rojstvu otroka in nisi tista, ki sedaj zivi pri nekem novem tipu par mesecev in se to ob njegovih starsih v bajti? No ja, ko bos v srecni vezi ene 20 let, se pa postavljaj s tem. Se moj blesav zakon je trajal dlje kot tvoji obe vezi skupaj ;), oziroma se moja srecna leta zakona so trajala dlje kot obe tvoji vezi skupaj, pa se nimam s cem za hvalit. Si ti iz stare garde, s staromodnimi pogledi ki ti jih je vcepila druzba in sicer: zenska je vredna samo in izkljucno, ce ima tipa? Zenska je vredna samo toliko, koliko je samostojna. Glej, o teh “modrostih” kdo je samski in kdo ne se raje oglasaj cez nekaj desetletij, ko bos zagotovo vedela, da obvladas ohranjat srecen in poln veselja zakon. ;), pa nas poduci kako to gre – ce ne nas, pa mlajse genaracije.

S tvojim zapisom: za obnasanjem mojega ex stoji njegova mama je pa potrditev tistega, da so starsi sokrivi za obnasanje, dojemanje, odnose svojih otrok tudi v njihovi starosti. Ce ima neodgovorna oseba napacno potuho in celo pumpanje s strani starsev, se niti kot odrasla oseba ne bo sposobna obnasat zdravo in koristno. Ce ima neodgovorna oseba starse, ki ji pomagajo spravit na pravi tir v casu pubertete oz. takoj po puberteti, se bo ta oseba znala obnasat do soljudi. Nas odnos se projecira s tistim, kar smo se naucili od starsev, oziroma kako so kasneje stali za nami in nas usmerjali.
Cisto preprosto: midva z mojim se kregava, ker npr. on zavija v gostilne (moj biser to ni niti upal). Povem to svojim, recem, da se bom locila. Ce bi mi mati in foter tezila, da je to nekaj normalnega in da moram potrpet ter me obsojala krivila za razpad familije, bi se pocutila krivo in bi prenasala ter tolerirala taksno obnasanje nadebudnega soproga. Ce bi mi pa mama rekla: en vecer naj gre on in ga pusti na miru, ampak drug vecer pojdi ti, bi jo slej kot prej poslusala in spakirala ter sla tudi sama ven. Tretje je, ce bi mi mama in oce govorila, da iz njega ne bo nic, bi prav tako slej kot prej zahtevala locitev. Vpliv starsev (v kolikor so zivi) in nas odnos do soljudi, druzine, otrok je tudi v starost pomembna komponenta, ki daje posamezniku vrednote ali iznicevanja.
Enako je potuha, ce bom jaz varala svojega moza in mi bo mama ob tem ploskala, oziroma celo rekla: ja taksna je, saj je vedno bila taksna, kaj cmo, njen pa je tudi vedel s kom se podaja v vezo in zdaj jo pac naj prenasa in ce bi moja mama govorila vsem: ja saj res da kdaj prevara, je pa zato dobra mama in kuharca, lepo skrbi za moza in otroke – bi se mi to varanje zdelo celo nekaj povsem normalnega, haha. In niti ne bi razmisljala o tem, da se spremenim, kvecjemu bi mozu tezila, da naj me ne gnjavi in da je itak vedel kaksna sem, pa da sem cist v redu, da boljse itak niti nasel ne bo. Prepricana bi bila, da je psiho in cudak, ker tezi.
In tako je z moskimi, katerih matere vsakodnevno zavijanje v kafane smatrajo kot samoposebiumevno in je za slab zakon kriva zena, ce tezi. Privzgojene vzorce, da je varanje moskih nekaj kar se sme tolerirat, tudi ne vem kje smo vsi pobrali itd…
Sam proti njegovi/njeni familiji, ki podpira napacno obnasanje ter stoji za partnerjem, ne mores. Prej kot slej se zlomis.
Mislim da ima vzgoja zelo mocne vezi za vso zivljenje in z njo kot bivsi vzgajalci otrok celo zivljenje vplivamo na otrokovo zivljenje.
Da danes v modernih casih kvazi enakopravnosti se oklepamo starih izrocil, navad in so nam dolocene izrazite razlike (manj-vecvrednost) med spoloma normalne. Tam, kjer je v primarni familiji veljalo da je pravi dec samo tisti ki ga spije s prijatelji, da zenske nemajo pravo glasanja se bo zelo zelo zelo zelo tezko moski v svoji druzini spremenil in bo partner s svojo zensko, ter ne bo izzivljal svojih naucenih machisticnih vzorcev.

Hja, pa krasno. Zdaj bomo forume segmentirali na to, kdo ima in kdo nema prava na branje :-))))))))))))) svašta majka rodi, samo para neče :-)))))))))).

Punce, ženske, babe, jaz bom brala, tisto, kar bom v tistem trenutku želela. Pa samska ali ne :-))))).

Noni, za mojo izjavo ne stoji vzgoja kot takšna, ampak psihično obvladovanje matere nad sinom. Torej psihična in čustvena dominanca. Izkrivljen odnos. V sedanjosti in ne v preteklosti.

O zadovoljni vezi, pa ne morem govoriti komaj čez 20 let, ker jo čutim tukaj in zdaj. Zdaj je to dobra veza. Kaj bo čez 20 let, ne vem. Mogoče niti na tem svetu več ne bom. A to pomeni, da nisem bila srečna, če bom prej recimo z avtom kam zletela? Oh, dajte no. Ni stvar v kvantiteti, ampak v kvaliteti. Pa ni nekaj mesecev. Kje si to zasledila, ne vem. Imaša pa dosti časa, če lahko slediš vsakemu življenjskemu mejniku vseh sodelujočih na forumu :-)))))). Doooooooosti časa. Imam predlog. Kaj, če bi vsi mi zapisalii vse večje mejnike (lahko pa kar vse, če želiš), pol pa jih ti kronološko razvrstiš in nam kot enciklopedija, ko te bomo potrebovali. Kaj meniš?

Ostalega nisem brala, ker mi ni. Mogoče zato, ker isem samska :-))))))).

@Oče: no potem imava pa na pacifizem kot tudi na institucije popolnoma enak pogled :))

Glede kompulzivnega nakupovanja pa :))) mislim,d a gre pri opisanem primeru nedvoumno za korektno postavljeno diagnozo pa četudi je le 25% res :)) Saj pravim, tudi kompulzivno nakupovanje obstaja in spada med zasvojenosti. Take pa je ptorebno zdravit tko kot vse zasvojenosti po Ruglju – ultimat in abstinenca drugače pa moraš odpeketat od takega človeka…

Je pa resno dejstvo, da nikakor ni vsaka ženska, ki se rada odpravi po trgovinah (sicer ne poznam nobene takšne????) ter kupi potreben par (govorimo o manših količinah, morda tja do nekaj kosov) spomladanskih čevljev sebi in otroku kompulzivna nakupovalka, še posebej če so položnice plačane… Kot seveda ni pijanec vsak moški, ki gre 1x mesečno s sodelavci na eno pivo. Če je ženska npr bogata ali pa ima radodarnega partnerja lahko zapravlja po mili volji pa zato še ni patološka nakupovalka. Patologija se začne tam kjer se zaradi zasvojenosti zanemarja bližnje in uporablja zasvojenost za beg iz realnosti v smislu početja neracionalnih dejanj (za kar pa pri opisanem primeru gotovo gre).

Edino to mi ni čisto jasno pri tem kompulzivnem nakupovanju – ali je to že v nas ali pa je to sproducirano s strani potrošniške družbe v zadnjih desetletjih. Kadar se odpravim v frizerski salon (to je sicer bolj redko) mi pol dajo za brat vso tisto poplavo ženskih revij in tam “novinarke” pisarijo članke z nasveti kako zelo naj ženske poskrbijo zase z razvajanjem, ki ga seveda ponuja nakupovanje :))) Se prav nasmejem ob branju buloznosti, priznam pa da mi je po pol ure branja čist preveč… me od sedenja itak boli zadnja plat in se mi lušta svežega zraka v gozdu….Mislim pa, da so tiste nedosegljive damice, po katerih se nekako sline cedijo tistemu avtorju od zgoraj (mislim , da En Moški al nekaj takega) pač produkt te potrošniške družbe, ki jo propagirajo revije. Ker obstajajo na tem svetu take in onake ženske se seveda najdejo tudi čisto drugačne, sam vprašanje pa če se temu tipu cedijo sline tudi po njih :))) Ker res ne vem zakaj sam take opazi in se mu sam take zdijo privlačne? Itak pa je že NoNI enkrat pisala, da ekslkuzivne ženske pač niso za neekskluzivne moške s tanko denarnico.
(posebno opozorilo: tale zadnji odstavek komentarja je bil namenjen avtorju EnMoški, ne avtorju Oče, ki je že takrat jasno razložil, da ga tovrstna ženska eksluziva ne zanima :)))

New Report

Close