Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

Nasvet,kreganje ali merjenje moči?

slapovi: če je govora o intistuciji bi bilo seveda na mestu povedati točno katera je to in odgovorno osebo, ki naj bi naredila kiks. na drugi strani bi bilo prav, da se pisoči prav tako predstavi z imenom in priimkom. če prvo še nekako gre, drugo ne gre, anonimnost je “tako fajn”. iz nje se da pljuvati prav na vsakogar, še na samega sebe.

No, “anonimnost” očitno le ni tako fajn! Dane imajo vpogled v vse in vsakogar, tudi bančni račun dotične osebe je določenim v vpogled.
Konkretne sankcije glede pisanja proti nestrokovnemu delovanju institucij ( čeprav le na splošno, ne vem sicer če bi bilo bolje omenjati konkretne osebe) se občuti tudi, če si anonimen na forumu. Jaz sem jih že, pa jih verjetno še bom!
Očitno je v tej deželi na sončni strani Alp toliko “svinjarij” in kriminala, da se poslužujejo ama čisto vseh variant, da folk utišajo!
Bolje, da katarina piše o svojem zasebnem življenju kot pa o ravnanju policije v določenih primerih.
Taki posti dokaj hitro izginejo, če gre za osebno razgaljenje, pa se kar vleče kot čreva. Ampak tudi tisti, ki piše o osebnih stvareh, ima s forumi in institucijami določene izkušnje.
Ne vem, kdo se sploh počuti tu gor “popljuvanega”? Jaz vsekakor ne! Naj se podpišejo tisti, ki so bili popljuvani, se počutili prizadete, oguljufane?
Če je namen tega foruma obzirnost, hlapčevstvo in neko prilagajanje, potem je res nesmiselno obiskovati ga!
Lahko pa se zabavate ob kakšnem novem “naivnežu”, ki slučajno zaide sem gor, ga pustite, da pljuva po institucijah , ki mu niso pomagale in ga potem razglasite za nemoralneža in ne vem kaj še vse…
Ampak dejansko to samo in le počnete ženske! Lp!

glede anonimnosti ne vem, jaz se ne skrivam. kar se tiče opozarjanja glede napak dotičnih oseb v institucijah zagovarjam opozarjanje na dotične osebe, ne na institucije vsepovprek. kar se mene tiče to počnem od vedno in tudi javno. če si na fb-ju si poglej kaj počneta matic munc in natalija markač. institucija – ime in priimek dotičnega, dotični primer in razgaljanje napake.

kar se tiče pljuvanja tu gor … ma ja, jaz sem se kako leto dve nazaj počutila včasih zelo napadeno na osebnem nivoju. ampak sem preživela. kdo drug ne in kar se mene tiče je osebno obračunavanje na forumih – sploh če je en “javen” in drugi anonimni – zelo primitivno in hinavsko.

Katarina, kaj konkretno te pa jezi? To, da morda vsi ne razgaljamo osebnega življenja celi Sloveniji, ali to, da ti si ga, pa je bilo dve leti nazaj, ko si se počutila tako napadeno. Če se malo naivno izrazim, saj ti ni vsega treba povedati, ali pa mogoče to šteješ za posebno vrlino. Če pa na tak način osebnostno rasteš, potem pa kar mirno. Konkretno pa nimam poimenske inštitucije v mislih, pa tudi če bi jo imela, bi urejala s konkretno inštitucijo, imam pa dovolj razlogov, da me enostavno nekateri (globalni, osebni) komentarji razjezijo, sem ob njih žalostna, se vprašam po kulturi. Moj moto je, da rešujem s tistimi, ki so vpleteni in ne pljuvam kar vse povprek.

slapovi: ne razumeš mojega komentarja. Eno je moj blog, drugo je ta forum. tisto, kar imam jaz v mislih, se občasno še vedno pojavlja, vendar manj intenzivno, najbrž zato, ker je že izpeto. nima veze, pozabi.
kar pa jaz povem o sebi in svojem življenju je pa … saj veš … moja stvar. 🙂 tako kot je tisto kar poveš ti tvoja. ni pa to, da nekdo pove nekaj o sebi – kdorkoli, da ne bo pomote – še nobeno dovoljenje drugim, da ga lahko napadejo v smislu nevinega komentarja zgoraj.

Aha, torej tu pametuješ v dueto z anonimno, obenem pa ne bi objavila svojega konkretnega problema oz. ne bi poimensko omenila institucije, s katero si imela težave. Po mojem mnenju potemtakem “realnih” težav nisi imela in pač pusti forumu,da diha kot diha.
Sem pa tja pa morda le kdo, ki je šele na začetku svoje “kalvarije” , iz debat, takih ali drugačnih, potegne kaj uporabnega zase!
Če pa nimaš težav in če nikjer več ne vidiš rešitve, pa ugasni vse skupaj! Globalni komentarji so, kakršni so in ne vem, od kod tebi pravica soditi o zrm, ali so kulturni ali ne. So odraz nas samih, naše kulture, naših razmišljanj… Taki pač smo! Predlagaj moderatorju, da vsem tem “nekulturnikom”, ki po mojem mnenju iščejo delček svoje pravice, naj utihnejo.
Poleg tega pojdi na teren in utišaj vse tiste, ki niti dostopa do računalnika nimajo, ki morda niti vode in elektrike nimajo, pa jim pametuj o KULTURI GOVORA! In potem pljuvaj po njih-vse povprek! Lp!

ninočka, tudi tvoj komentar spada k moderatorjem, kar sem tudi naredila. Nesramnosti pa res ne prenašam. Konec.

slapovi: vidiš, obstaja nesramnost “na trdo” in “na fino”. ti si nesramna na fino, pa tvoj komentar ne gre k moderatorju. mora zato misliš, da si bolj kulturna od ninočke, a nisi. v bistvu se takemu nesramnemu komentiranju reče salonski primitivizem. 🙂))

dobro jutro.

Kati kaj si te delala ob 4h auf, jaoo tebe 😉

Neva, tvoj komentar zgoraj – zakaj so ti ljudje samski – tisti ki se prepucavajo namrec…
Koliko je meni znano, si bila ti ze v neki kao vezi, pa si bila se zmeraj tu gor in si se prckala in mrckala. In od tega tudi ni ze 100 let minilo, ampak komaj nekaj mesecev (ali je ze minilo 10 ali 20 let in mi je karkoli vslo?). In kdo je sploh samski, meni se sanja ne, kdo je tu samski in kdo ni. Anonimka ni se mi zdi, pa Monica ni, ti nisi in tu se meni znanost konca. Kaj pa pisejo xyoni in nakladajo, pa itak verjamem en k….
Ali.. nisem tvojega komentarja dobro razumela…????

Moje misljenje glede komunikacije Slapovi, Ninocka in Katarina: vsaka ima prav in sploh ne vem kje je problem, zakaj bi morala biti katera uzaljena in jezna? Ni fajn povedat svoje mnenje, boljse kot pa ostat tiho? (vse tri ste ostale na nivoju, ki ga midva s Kotlotkom v medsebojni komunikaciji naceloma ne dosegava). Jaz se kr z vsako strinjam, haha. In nadalje – od nekaj moskih na teh forumu sem precitala toliko zaljivk in ponizevalnosti napram zenskam in materam, da sem bila vsakic presrecna da nisem zatrapana v tak tip – ko pa kaksna zenska kaj samo PODOBNEGA napise, pa ste TUDI zenske tiste, ki se KAO zgrazate. Ni cudno da je, kot je.
A kaj ces, te vzorce ste pobrale od svojih starsev, v vzgoji je slo marsikaj narobe in kaj se janezek nauci, to janezek zna.

Hmm strokovnostjo??Ne vem sicer kje ti vidiš kako strokovnost,glede na to,da komentiram samo in zgolj tisto,kar vem in v čemer imam izkušnje,ampak očitno so spet,kot že mnogokrat moji komentarji odveč in karkoli napišem-se primerja z strokovnostjo itd,pa čeprav nasveti temeljijo samo na lastnih izkušnjah in nasveti temeljijo zgolj na predlogu,kaj naj spraševalka/spraševalec prebere,poišče…
Ne vem,kje ti vidiš v komentarju ki ga napišem kakšno pametovanje,kajti zame je pametovanje predvsem to..da trdiš svoje,brez obzira na druge,brez prebrane citirane zadeve itd..to je zame pametovanje-če pa človek,poda mnenje o zadevi katera mu je poznana-to nikakor ni pametovanje ampak predočitev možnih poti,zraven tega-ne svetujem vsem in vsakomur,ampak zgolj tiste zadeve,za katere vem kako potekajo…ne vmešavam se v področje ločitev,ne vmešavam se v ostala področja,kjer ne vem,kaj odgovoriti,kajti jaz tega nisem izkusila in ne morem predlagati ali svetovati-lahko pa bi,če bi želela spraševalcu samo vzpodbudno besedo napisala..ampak to ni to-kar išče avtor posta….
Ampak(pri meni je ta vedno)žal je tako-veliko vas je,ki vedo kako potekajo zadeve,veliko jih je to tudi izkusilo..vendar zatakne se(in o tem piše uvodni post)pri komuniciranju,kajti vsak ima svojo izkušnjo,nihče nima popolnoma enakih…in ko do tega pride,da so mnenja različna..se to razvije v trenje..in na koncu merjenje moči-kdo več ve,kdo je pametnejši itd…in tu v teh zadevah,se vloga spraševalca izgubi v globini vseh medsebojnih obračunavanj…
Kar pa se tiče anonimnosti-nikakor nisem,svoje zadeve razglašam,še kako javno..še kako javno opisujem,kaj vse doživljam,kaj vse se dogaja(čisto kontra primer,kot je enostarševstvo)..vendarle ne tu,razglašam pri osebah,ki se na to spoznajo,ki mi svetujejo kako naprej in kaj moram narediti,da bom uspela…za ostalo pa žal ne bom kometirala,ker bom potem tudi jaz tista,katere omenjam v začetnem postu..naj se pač debata razvija še naprej,kot je že očitno v medsebojni obračun…kdo je kaj naredil,kdo je kaj dal čez itd..namesto da bi preprosto odgovorili..kaj sploh je bil,je in bo še naprej ta forum,kot sprašuje tema posta 🙂)

Tudi mene dolgo ni bilo tukaj gori in …se popolnoma strinjam z Anonimno, da se je nivo komunikacije izjemno poslabšal od začetka delovanja tega foruma. Žal je tako, da obstaja nekaj posameznikov, ki svoje osebne probleme in frustracije vlečejo skoraj v vsako temo. Žal predvsem zato, ker potem avtorji posameznih tem, potrebni pomoči, tolažbe in nasveta, nikakor ne dobijo konkretnih in korektnih odgovorov.

Osebne izkušnje, posebej težke, so včasih lahko tudi vodilo temu kam naj drugi ne zabredejo in ne zanikam pravilnosti deljenja teh osebnih izkušenj. Mal čudno pa se mi zdi, da tukaj obstajajo nekateri, ki pa so “strokovnjaki” za prav vse probleme in imajo “izkušnje” prav na vseh področjih. Se mi zdi da prav ti posamezniki pravzaprav “uničijo” debato v prav vsaki temi. Se pa skozi to debato zlo jasno vidi, kje so osebne frustracije le-teh….slej kot prej “udarijo ven”… ampak kaj ko gre za osebke, ki itak ne zmorejo vpogleda vase. Se je pa takih oseb na forumu težko znebit, saj jim to predstavlja prostor za “varno” izživljanje nad drugimi..žal za vse tiste, ki potrebujejo odgovore na svoja vprašanja, dileme, …spodbudo kako naprej, lučko za prihodnost…

Lena vzela si mi besede z jezika..oziroma jaz nisem upala tako direktno napisati,kot si ti 🙂)..

Bomo morali biti spet hudi? Koga je treba vzeti pod drobnogled in priviti?
Lahko malo imen in linkov, lepo prosim.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Andreja..ne vem zakaj bi morali biti hudi?Glede česa to?

Kaj češ, treba je direkt povedat, pa še tko pol dotični ne razumejo 🙂))

No in točno to, kar je napisala anonimna v prvem postu, se je razvilo tukaj 🙂.

Lena, ne, nisi me prav razumela. Mogoče sem neumno napisala. Tisti, ki ženejo tukaj največje konflikte so samski. Te, ki si jih navedla ti, sploh ne delajo konfliktov 🙂.

Pa ena je navedla, da kolotek ni samski. Pa dajte punce, a mu res katera to verjame? 😀DDDDDD. Povejte mi, kakšna ženska bi pa imela dedca, ki bi se fural okoli z avtom za 50 eur, z gumami za 20 eur,, zraven ne bi finančno nič prispeval za preživetje svojih otrok in bi zraven bil še prav nesramno glasen in bi tako jasno izražal težnjo po prevladi? Kakšna ženska? Hmmm. Nočem opisovat take ženske.

Pa jaz sem še v vezi. In mislim tako tudi ostat. Jaz sem našla to, kar sem iskala.

Trudim se (verjetno ne zmeraj najbolj uspešno), da ljudi ne bi pripravil do tega, da bi utihnili.

Mene ostra debata in ali izliv osebnih frustracij ne moti.

Na živce pa mi gre pametovanje ljudi, ki kakšne zadeve poznajo iz pop teorije. Edina stvar, ki mi gre še bolj na živce pa je svetohlinsko mirovništvo in dobrotništvo, katerega edino končno sporočilo je, “Bodi tiho, še naprej trpi in nastavi desno lice. Če se misliš boriti, pa te bomo ožigosali za nestrpneža in nasilneža.”

Mentaliteta, ki so je polne naše institucije.

(katarina hvala za namig, da je Facebook precejšnji del profil od Munca javen)

Mogoče pa je našel kakšno zdravo v glavi, ki ne potrebuje najdražjih gum in najbolj velikega avta.

Sicer ali pa v živo poznaš samske, ki ženejo največje konflikte in oddane, ki se z ženskami ne konfrontirajo. Dvomim.

Kolotek, ti bom jaz zdaj na zdrav kmečki način razložila:

TI si tisti, ki vsako tukaj zmerja, kakšnega tipa je pa našla in kje, da ne dajejo preživnine, da škrtarijo pri otroku, Da so zgube brez denarja, da so agresivni, na vsak način hočejo prevlado, premoč.

Ampak…saj to si TI! Poglej malo svoje pisanje!

Nočeš dat višje preživnine, ker je 50 eur dovolj za otroka na mesec. Fijakaš se z neko garo in te niti slučajno ne briga varnost TVOJEGA otroka. Ves čas prikazuješ svojo agresivno plat, da ne govorim o zmerjanju, ki je jasen pokazatelj osebnostne zrelosti in občutka samozavesti (obratnega, da ne bo pomote).

—–
Zato, Kolotek, jaz mislim, da tale tvoja, ki po moje sploh ne obstaja (ali pa, boga reva), niti slučajno ne more biti zdrava v glavi. In, če obstaja (spet boga reva) bo kmalu tarnala tukaj na forumu, da je naletela na enega tipa, ki noče dat denarja za svojega otroka, ki ga vozi okol s kanto in as za 20 eur, ki je brezposeln, ali pa dela za 200 eur na mesec…skratka, in ti ji boš napisal: kako tele si pa bila, kam si pa gledala, da si si našla takega “kretena”, da moraš zdaj tu jamrat. Pa seveda ne boš pozabil napisat, kak je lahko dala noge narazen in celo otroka dala, tipu, ki je očitno agresiven in kako to, da tega ni prej preverila, preden je zanosla.

PS: pa da ne bo pomote, vem, da boš uporabil bolj sočne izraze, ki pa so spet tvoje ogledalo. Jaz se jih niti domislit ne morem.

NevaM, dobro bi bilo, da bi ti po kmečko razložila, koliko agresivnih samcev poznaš, ter koliko zasedenih, ki se ne konfrontirajo. Ne samo razlagati svoje projekcije, kaj predvidevaš pri moškem svetu.

Razloži tudi, koliko otrok je bilo invalidnih, ker se prevažajo s staro garo, koliko otroških nog je pohabljenih, ker nosijo ponošene čevlje. Razloži, koliko otrok potrebuje najmodernejši mobitel, da niso šikanirani med sošolci, ter koliko že male deklice porabijo za modo.
Jaz ti pa lahko razložim, da o 80% družinskega proračuna odločajo ženske, ter da je 50% žensk zasvojenih z nakupovanjem. Ne niso zdrave v glavi.

Kaj imaš toliko proti zgubam, ki so brezposelni. Mnogi so brezposelni na račun žensk, ki v službi naredijo premalo koristnega, ter pomembni so načini, kako so dobile to službo. Ne reči, da so ti brezposelni samo neki alkoholiki, ker ti ne škrtarijo.

Če imaš kaj proti bolnim agresivnežem, se loti tudi tujerodnice NoNi in njej podobnih.

p.s. Jaz sem Kolotek1, očitno se premalo spoznaš na številke.

New Report

Close