Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Napenjanje

Napenjanje

Že kakšne 4-5 mesecev imam bolečine v spodnjem levem delu trebuha, mislim da v predelu debelega črevesa kadar zaužijem hrano ki napenja, ugotovil sem da predvsem pri kostanju in podobni hrani. Bolečina je kar velika, traja cc. pol ure, in sicer 1-2 po zaužitju hrane. Rahla masaža tega predela ali hoja bistveno olajša bolečino, ki potem tudi zgine. Drugače nimam problemov z hrano ali prebavo, redno hodim na blato, ki pa je mogoče malo bolj mehko kot ponavadi (ni pa driska). Ker me je kajenje tudi na nek način napenjalo (predvsem zvečer), predvsem se je to kazalo kot glasno krčenje debela črevesja, oziroma želodca, ki je bilo kar moteče sem nehal kaditi in zdaj vsaj teh problemov nimam več v takšni obliki kot prej. Zanima me torej čemu takšna bolečine in zakaj imam “glasno” prebavo, res pa je, da jem zelo hitro. Star sem 27 let in nimam drugih zdravstvenih težav.

Hvala za odgovor in vse pohvale.

Lp, Mitja

Spoštovani!

Bojim se, da so me vaše pohvale nekoliko razorožile. Precejšnja verjetnost je, da je za vaše težave kriva želodčna kislina, delno pa požiranje zraka zaradi hitrega goltanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close