Najdi forum

Na koga naj se sploh še obrnem?!

Draga YO
Saj ne morem verjeti, da je tako pri tebi. Prav smiliš se mi. Se spomnim tudi pri meni kako je bilo in, ko je sedanji mož napisal pritožbo, nisem mogla verjeti, da je vrhovno sodišč že takoj pritrdila mojim zahtevam. Mislim, da sem prejela pošto že po cca 14-tim dnem.

Sedaj, ko imam zopet neke težave glede otroka, ki je stara 17 let sem tudi oz. moj mož napisal na CSD. kako in kaj in ti povem, da so tako lepo obravnavali, da ne moreš verjeti.
Ne, da bi hvalila mojega moža, ampak on je zakon, da napiše kakšno pritožbo oz. karkoli želiš. Mislim, da še odvetnik ne bi znal tako napisati.
Upam, da se boš zmuznila iz tega dreka, ko ga imaš sedaj. Živi svoje življenje, bivšega pa, ko j*** Drži se in pokaži, da zmoreš VSE!
Ne se preveč sekirati, da ti ne bo še očital, da si psihični bolnik kot je meni bivši odčital oz. navajal na sodišču.
Sedaj se vidi kdo ima življenje poštimano, on ali jaz. On je še vedno pijanček brez glave, jaz pa mati dveh mojih zlatih otrok in žena mojemu možu. Sedaj se vidi slika.

Boš videla YO, da bo pri tebi se končalo vse ok. imam takšen občutek, da si ti veliko zmožna kaj narediti. Se motim?
Mislim, da ne!

Držim pesti zate in za tvojo hčerkico in drži se.
Če želiš mi lahko pišeš na moj meil.

Lep pozdravček z obale
Doroteja

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Torej nekaj nasvetov

1. Policija in CSD so dolžni o vseh sestankih narediti uradne zaznamke (policija), oziroma pisati zapisnike (CSD). Dosledno zahtevaj, da se pišejo, bodi ZELO ZELO ZELO doseldna, da se zapišejo vanje kritične in pomembne stvari tako, kot so bile izrečene. Na koncu dosledno zahtevaj, da se ti izročajo v enem izvodu.

2. Pri telefonskih kontaktih s CSD, policijo in bivšim si nabavi ekstra mobitel številko. Vsak klic si zapiši in vsebino pogovora. Konec vsakega meseca pa zahtevaj na Mobitelu izpiseh vseh dohodnih in odhodnih klicev, kot dokaz k tvojemu dnevniku kontaktov. (pa shranjuj SMS-e!!)

3. V primeru policijskega ali CSD-jevskega nereagiranja obvezno napiši pritožbo na Min. za notranje zadeva (policija), oziroma Min. za delo družine in soc. zadeve , če gre za nereagiranje CSD.

4. Poveži se z društvom Ostržek:

Eden izmed razlogov zakaj so policija in uradniki na CSD-jih tako komot je, da pogovori, razgovori in nestrokovne pripombe osebja, ostajajo nesakncionirane, ker niso zapisane. Oškodovane stranke pa so brez dokazov zoper malomarne uradnike.

V glavnem v tej bitki so potrebni trmoglava vztrajnost, debala koža in DOSLEDNOST pri zapisovanju!!!

pravnoformalno, to, da je on v kazenskem pregonu nič ne pomeni (ker velja domneva nedolžnosti dokler se mu nekaj ne dokaže), na to se ne morete sklicevati. lahko se pa sklicujete na pravnomočno sodbo, s katero je bil OBSOJEN za katero od naštetih kaznivih dejanj. Poleg tega, ne vem kako, da se niste na sodišču uprli, ko je navajal napačne podatke v zvezi z zaposlitvijo? sej bi te njegove dokaze lahko izpodbijali in bi jih najverjetneje tudi izpodbili, za božjo voljo, sej pa se da ugotoviti kje in kdaj je državljan EU delal. če vas je strah hčerko dati očetu za 1 mesec, pa je ne dajte (banalen nasvet), ampak če on to počne, počnite še vi (nadzora itak ni)… drugače pa vam svetujem, da date hčerki še en mobitel, ki ji ga oče ne bo našel in ki ga bo imela vedno ob sebi za vsak slučaj… da pokliče vas ali pa policijo, če bi bila ogrožena. na vašem mestu bi mene zeeelooo skrbelo. ko bo pa hčerka dovolj stara, da izrazi svoje mnenje pri kom bi želela živeti (mislim, da je bilo na forumu omenjeno 10 let), pa zahtevajte od sodišča spremembo sklepa, po katerem ima oče pravico so stikov. ne bi pa škodilo, če poišete pravno pomoč (lahko tudi brezplačno), saj se koristi otrok mora upoštevati, in če ji stiki z očetom niso korist, je treba to spremeniti, za kar so na voljo pravna sredstva (le da jih jaz ne poznam natančno). policija ima zvezane roke, ker ima oče (pa čeprav je takšen kot je) določene pravice, da pa je slab oče pa se ne da dokazati, ker CSD očitno tega ne preverja…

nova
Uredništvo priporoča

Hčerki daj še en mobitel in naj ga shrani – ugasnjenega – tako, da oče ne ve da ga ima. Vključi naj ga recimo enkrat na dan in vas pokliče, ali pa se dogovorite kdaj jo vi lahko kličete. Če ima oče namen hčerko kam odpeljati , vam bo ta mobitel zelo prav prišel saj vas bo hčerka takrat lahko poklicala. Vse to se z njo resno in odkrito pogovorite.

Draga Yo,

Še jaz. Iz lastnih izkusenj, iz izkusenj prijateljic…upam, da ti bo kaj
pomagalo.
Prvo…NIKOLI se ne obnasaj kot žrtev, ker je na žalost v človeški naravi, da radi pohodimo nekoga, ki je na tleh 🙁 žalostno, a resnično.
Bodi nesramna do nesramnih, arogantna do arogantnih (predvsem
CSDjevkam se ne dat, one so tam zaradi TEBE in ne obratno in so
precej dobro placane zato da POMAGAJO in ne da ti solijo pamet)
Cim te nekdo hoce odpraviti z kksno “pametno” , zagrozi z sefom, z direktorjem, z cajtengi, z vsem kar se spomnis.
Seveda se najdejo izjeme, ki res naredijo kaj dobrega, ampak jaz se
nobene nisem srecala… 🙁
Drugo – takoj se pritozi za vsako malenkost, kot so ti že svetovale, si
zapisi vsako neumnost bivsega s pricami vred…vem, da je utrudljivo
in izcrpljujoce, ampak je treba.
Ne bit glasna (ker pol si baba histericna), bodi pa vztrajna in odlocna.

In tretje….ne mislit, da moras biti sama za vse. Sprejmi vsako pomoc,
naj ti tudi ne bo nerodno ali odvec zaprositi zanjo.
Tudi sama sem v prepricevanju sama sebe kako “mocna” sem, hotela
vse narediti sama in sem pomoc drugih jemala za svojo “slabost”..
Ne delat te napake. Vse skupaj te izcrpa in posledice nosis se dolgo…
Cuvaj SEBE…prizanasaj si, crkljaj se…ker te otrok potrebuje.
In to ne kot izcrpano custveno razvalino.
Prepusti kreganje in dokazovanje odvetniku. Cetudi placas. Ker so tvoji
zivci samo eni in ne zrastejo nazaj.

In nazadnje…veliko nas je, ko smo kaj podobnega dale skozi in smo
RESNICNO pripravljene pomagati. Pa magari popaziti kuzke, se
pogovoriti, te poslusati, karkoli.
Naj ti ne bo odvec vprasati.
Drzi se.

draga Yo,

tudi jaz sočustvujem s teboj in tvojo 8 letno hčero,

in menim, da če res utemeljeno ocenjuješ, da so stiki z očetom otroku v škodo ali da je otrok celo v nevarnosti, je tvoja dolžnost, da ga zaščitiš

jaz otroka v takem primeru k očetu ne bi pustila !!!!!,
temveč bi se začasno umaknila na varno, k sorodnikom, prijateljem,
hkrati pa bi vsak dan dobesedno visela na CSD in na policiji
dokler se jim ne zasvita, da je potrebno konkretno ukrepati
in spremeniti trenutno veljavno odločbo o stikih

držim pesti za vaju

lp, sonce 10

Razmišljam na glas pri tej zgodbi. Kako je žalostna zgodba, kako pademo v neke scene in dogodke, in potem samo še padamo in padamo…

Yo, če imaš dovolj vsega, začni delati čisto vse drugače kot doslej, ravno nasprotno!

Prvo, kar bi ti predlagala je da se umiriš in dobro premisliš kaj in kako boš ukrepala. Osebno mislim, da so CSD, sodišča, odvetniki, tožbe, pregovarjanja, čisto brez smisla. Zakaj? Ker se zadeve samo poglabljajo, poglabljajo, poglabljajo, on tebi nagaja, ti njemu in ta krog se bo vrtel v nedogled, kar marsikakšen par dela leta in leta… in čemu????

Če se le da, poskušaj dati prvo in osnovno prioriteto OTROKU! prisluhni ji, pogovarjaj se z njo, noč in dan ji stoj ob strani, prisluhni njenim potrebam in v skladu z njimi ukrepaj. Dvomim, zelo močno dvomim, da si otrok želi sodišč, pregovarjanj s tujimi tetami in strici, zaporov, policije in še kaj… otrok si želi samo da bi bil z očitom in mamico, za njega (otroka) sta vidva Mami in Oči.

Torej, naj ti bo Vedno pred očmi dobro otroka, poskrbi da ti bo otrok zaupal, da mu boš stala ob strani, da boš dejansko prisluhnila otroku!

Veliko je še za povedat, veliko dvomov se mi poraja pri tej celi zgodbi, koliko ogorčenja, skrite jeze do tega moškega je v tebi….premisli o tem…..

Pa v vsakem primeru SREČNO!

Pa kristus ja, kakšni nasveti! Nikar hčerke v potencialno nevarne zadeve spuščat. Jasno da morate hčerko zavarovat kakor je lahko, ampak če bi jaz bila na vašem mestu bi šla danes na policijo in k enemu odvetniku, ki se s takimi rečmi ukvarja in nemudoma zahtevala bodisi prepoved približevanja, bodisi kaj drugega, skratka vse kar se da v tej situaciji zahtevat. Še posebej glede na to, da so vam svetovali odhod iz LJ, to so morali storit na neki osnovi, ki je zelo pomembna tudi za vaš postopek v zvezi s hčerko. In ne bi niti minute več hčerki dopustila, da gre v potencialno nevarno situacijo. Sigurno vam bo odv. znal pomagati, tudi če ste finančno bolj na šibkem, vse se da dogovorit.

Torej takoj k odvetniku in na policijo, takoj! Sicer sem pravnica, vendar se ne ukvarjam s tem področjem, zato nisem na tekočem s sodno prakso, sem pa prepričana da se ukrepati da. Na CSD-ju pa vam res ne znajo kaj dosti pomagati, s tem se strinjam in to je grozljivo.

Yo, vso srečo in nič odlašat.

Forum žensk v stiski bi bil tudi pravi za ta problem.

Jaz v sebi imam toliko energije, da bi uporabila vse atome svojih možganov, preštudirala njegov zblojeni um in se na 3 km izogibala CSD-ju, ki NE ščiti otroka! Nato bi upoštevala otrokovo starost in želje in razmislila, kaj je zanj najbolje. Nato bi ukrepala na radikalnem nivoju. Na uradih je potrebna stroga diplomacija in strokovna podlaga, ki jo preštudiraj.
Lahko sledi tudi selitev in ostali drastični ukrepi, če bi bili v prid otroku. Sicer otrok mora vedeti, kje izvirajo njegove korenine in drugi del duše, če pa je ogroženo zdravje in življenje, je pa to že druga zgodba, ki pa nam je nihče ne reši, če je ne same. Iz prve roke. Srečno!!!

P.s.:Dokaži si, kakšen domet imaš, upoštevajoč vse okoliščine, predvsem pa pazi nase in na punčko!

nisem se našla v taki situaciji , tako da ne govorim iz izkušenj, vendar lahko govorim iz izkušenj drugih, kjer sem sama sodelovala le kot nevtralni opazvalec, zato ti svetujem, da se obrneš na kakega odvetnika. Sama namreč ne boš zmogla preprosto zato, ker ne poznaš vseh pravnih sredsetv, ki so na voljo (od takih, s katerimi lahko uradno zavlačuješ odhod hčerke k možu za 1 mesec, pa takih, da lahko zahtevaš ponovno odločanje o stikih glede na nova dejstva, npr. to, da nima zaposlitve, kar očitno ni bilo upoštevano pri prvem odločanju).

Dopis moževega odvetnika, kjer te opozarja, da lahko bivši soprog zahteva, da se otrok v varstvo in vzgojo bivšemu soprogu, ker naj bi preprečevala stike in grožnje z izvršilnim postopkom – to je sicer teoretično vse možno, vendar menim, da je to sprožil ravno zaradi zastraševanja – saj se boš menda ustrašila priporočenega dopisa odvetnika, kjer ti ta grozi z nevemčem. To, kar navaja možev odvetnik, lahko dejansko sproži, VENDAR, poudarjam, vendar ne pomeni tudi, da bo sodišče odločilo v njegovo prid. Mož lahko zahteva karhoče, ne pomeni pa, da bo to tudi dobil. Še posebej ne bo dobil varstva, če nima ne statusa, ne zaposlitve, ne državljanstva ne nič, ti pa ne delaš nič v škodo otroka.

Zato bi se na tvojem mestu obrnila na odvetnika (stikov z očetom ne boš mogla preprečiti popolnoma, ker je pravica očeta, predvsem pa pravica otroka, da ima oba starša in da ima stike z očetom – tako je stališče in taka je praksa). Enako lahko zahtevaš z odvetnikom (tudi v stikih s CSD) ponovno odločanje o stikih oz. obiske pod nadzorstvom v t. i. varni sobi ali kaj podobnega.
Možev odvetnik je napisal le to, kar mu je povedal njegov klient – tvoj mož in dejanskega stanja v bistvu ne pozna. Pozna le zgodbo, ki mu jo je napletel tvoj mož. In je torej ravnal tako, kot da bi to bilo res.

Skrbno beleži in hodi redno težit na CSD in policijo, kjer naj naredijo uradne zaznamke o vsem. O vsem imej čim več prič (ravnateljico, sosede, učiteljice, to so vse nepristranske osebe, sedanji partner, prijateljico, ki ji vse to zaupaš), če bi bilo treba kdaj koga zasliševati.

Sicer pa o CSD nimam dobrega mnenja. Se mi tako kot Zavod za zaposlovanje zdi institucija, ki je sama sebi namen. Vse obravnavajo po tekočem traku in po muštru. Marsikje pa so že zašuštrali.

Moj nasvet – odvetnik.

New Report

Close