Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina mravljinčenje v nogi po porodu

mravljinčenje v nogi po porodu

Spoštovani dr. Kersnik!
Stara sem 28 let, rodila sem pred 11 meseci (vaginalno). Proti koncu sicer povsem normalno potekajoče nosečnosti so se mi pričeli pojavljati mravljinci v desni nogi, zlasti proti večeru. Obe nogi sta mi zatekali. Ginekologinja je problem pripisala zastoju vode ter posledičnemu pritisku na živce nog (težave so bile obojestransko, vendar desno bolj izrazite). Moj problem je, da te težave, kar zadeva desno nogo, niso izginile. Proti večeru imam občutek “gomazenja” zlasti v področju narta ter četrtega in petega prsta, desna noga se mi zdi nekoliko nema. Ponoči se ves čas obračam v postelji, vendar težave v nobenem položaju ne popustijo. Težave imam tudi s krčnimi žilami na obeh golenih. Ali menite, da gre za posledice utesnitve živcev noge v nosečnosti ali morebiti kaj drugega? Kaj mi svetujete? Za odgovor se vnaprej lepo zahvaljujem!

Spoštovani!

Gre za išijaz, h kateremu je nosečnost le deloma prispevala, ker gre za spremembe v ledveni hrbtenici in pritisk na živec nekje tam. Vaš zdravnik naj vas prelgeda in glede na ugotovitve se odločita, kja je najbolj smotrno naprej. Nekaj teh težav ima skoraj vsakdo, večje pa je treba reševati z vajami, fizioterapijo, zdravili in včasih z operacijo. Pazite nma pravilnost gibov pri dvigovanju in prenašanju otroka in drugih bremen.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close