Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja mož me sekira-na pomoč

mož me sekira-na pomoč

Tvoj mož preprosto ne ve koliko je dela. Jaz bi na tvojem mestu:
1. Pustila moža samega z otroci domavsaj nekaj ur
2. Če že sitnari potem za finto res ne bi nič pospravljala dopoldan, samo nahranla bi sebe in otroke, vse drugo pa bi pustila da se kopiči
3. Pojdite ven in pusti umazano in razmetano stanovanje, ko pa pride domov pa ga postavi pred dejstvo ali se bo ukvarjal z otroci ali pa bo pospravljal, kuhal, likal, pral ?
4. Omejila bi mu športne aktivnosti in povečala svoje

Pa vsi so isti dokler jih ne postaviš pred dejstvo, postavi se zase in delaj to kar želiš. Jaz sem na svoji porodniški kuhalav glavnem za tamalo in zase (saj sva jedli okrog 12) a potem pa naj še za ob 16 kuham za njekga al kaj? V glavnem je moral jesti v menzi.

Kar ne morem verjeti. Zakaj bi vam pa mož pomagal? Pomagal. Ali ni tudi njegovo delo, da skrbi za stanovanje in otroke. Meni še na kraj pameti ne pade, da mi kaj pomaga. Pa dela vse po vrsti. Pazi otroke, čisti, pospravlja. Jaz pa tudi. Drug drugemu pomagava. Da bi pa kdo nergal zaradi nepospravljenega stanovanja, no, ne vem, po moje privlačimo take partnerje, kot jih hočemo. Če oba oz. vsi pospravljamo, ni nikoli posebej razmetano, prav tako je s posodo v stoju … Prostega časa pa nimava vsak posebej, ampak skupaj.

Jaz bi se na tvojem mestu o svojih željah in pričakovanjih čim prej pogovorila z možem, ker je res, da imamo pogosto različne predstave, sploh če o njih ne govorimo.

Srečno.

Vse sem mu že stokrat povedala a nič ne zaleže, le prepirava se v nedogled. Sem se pa že naročiča na frizerja in to s prameni tako da bo sam 3 ure z njimi. Bom videla. No ene pravte da se ne postravim zase. Saj se toda več kot rečt ne morem.
Vsem prav lepa hvala za svoja mnenja in nasvete Se še priporočam lp

nova
Uredništvo priporoča

Dejansko sem mu tudi že dostikrat povedala, da bi rada zamenjala z njim samo en dan, da bo videl kako je to, pa je bil kar za to. Problem je, ker še dojim in ne morem kar it.

Saj ne bos dojila vecno…potem pa le naredi tako. Je res edini nacin,
da sprevidi. Ker verjel ti ne bo nikoli.

Me pa zelo moti, da se takile ocki pocutijo popolnoma upraviceni ocitati
komu, da delo ni narejeno.
Zakaj ze? Si njegova usluzbenka? Te zelo dobro placuje? Je vse delo
doma kao tvoja “dolznost”?
Ali pa sta mogoce PARTNERJA? Enakovredna v pravicah in v dolznostih?

Ko pravis, da se mu ne da dopovedati, se nekaj…puncke smo navajene
od majhnega, pa tudi nekje v genih imamo zapisano, da moramo ljudem
ustreci. In zato smo za kritiko (se tako neupraviceno) zelo dojemljive.
In se plaho in cmeravo zacnemo zagovarjati…namesto, da bi
zarobantile nazaj, zmetale v besu vse po tleh in odvihrale ven, pa fajn
zaloputnile vrata za sabo.
Ker tocno to bi naredil mozek, ce bi mu kaj ocitala v isti situaciji…

Saj ni treba, da pustiš otroka očertu cel dan, pri mojemu sta že dve uri zadostovali:)) Pojdi kam takoj ko podojiš otroka. Za vsak slučaj si še iztisni mleka za en obrok in te lahko ni tudi 4 ure!

No glede na vse to je moj zgleda res zaklad.

Kuhamo doma itak ne med tednom, ampak hodiva na malice med delovnim časom (tako da se zaradi hrane ne pritožuje).

pa tudi drugače ne, samo stoka, ko stopi na kako igračo. Se zaveda, da lahko oba cel dan samo okoli skačeva in igrače pobirava, pa sesava in pomivava, ker je polhno drobtin in prstnih odtisov.

Ker še študiram, jo kadar imam predavanja pridno pazi….

Ne vem, po moje je družina kot en team in pač vsak nekaj prispeva po maksimalnih močeh.

Se mi zdi pa grozno in napačno gledanje nekaterih moških, da se poročijo in mislijo, da so s tem dobili zastonj snažilko.
pri tvojem primeru sem dobila občutek, da mož živi ob družini in ne z družino. V njegove aktivnosti niste vključeni.

Osebno menim, da ni dovolj samo, da pokažeš da delaš, temveč bi se jaz tudi malo spraševala o percepciji zakona in odnosa nasploh.

Karkoli že boš storila, upam da se bodo stvari spremenile.

New Report

Close