Najdi forum

Pozdravljeni!

Kot vemo, se že leta govori, da bi morali v Sloveniji postaviti džamijo za muslimane. Osebno nimam nič proti posameznim veram, navadam itd … Edina stvar, ki me najbolj moti ves čas je, da imajo alahovi privrženci kruto, grdo navado – ubijanje živali na grozovit način. Naj molijo v džamiji in nič drugega! Sem vegetarijanka in spoštujem življenje, zato pravim, živi in pusti živeti, tudi živali imajo pravico do življenja. Sploh pa, npr. ovca, ki jo imajo otroci za najbolj prijazno žival, postane žrtev nekih nazorov in idealov? In pri tem so prisotni tudi njihovi otroci, ki z lastnimi očmi vidijo, kako oče ubija ovco, da bodo doma jedli meso živali, ki je umrlo v smeri Alaha, groza!

LP!

hm, moram priznati, da še nikoli nisem slišala, da imajo ravno muslimani v navadi grozovite načine ubijanja živali. če misliš na članek, ki je bil pred nekaj časa objavljen v novicah, bi imela na tvojem mestu v mislih, da so novice senzacionalistični, tračarski časopis. veš, tudi jaz sem vegetarijanka in nisem muslimanka, pa vseeno mislim, da tudi “katoliški?”??? način ubijanja živine v klavnicah, prevozi goveda, svinjine v kamionih ni nič manj krut od t.i. “muslimanskega”. očitno je ameriška antipropaganda od 11. septembra pri ljudeh dosegla svoj namen. na splošno večina ljudi otroke vzgaja v prepričanju, da se je treba živali bati. velikokrat opažam ljudi, ki svoje otroke vlečejo stran od psov, jim govorijo, da so živali umazane, pa ne vem, če so ti ljudje muslimani.

Pri nas doma smo bili krščanska družina in vsako leto sem gledala, kako so zaklali prašiča, mu prerezali vrat in ga mogoče še malo lovili. Dvomim, da je to manj kruto kot muslimansko pobijanje.
Ja, in danes ne maram ne Cerkve ne mesa.

Se popolnoma strinjam z nino. Kje si pa to pobrala?
A nad kolinami pa se nič ne pritožuješ? Veš koliko ljudi pri nas ima doma koline in otroci tudi zraven gledajo? Pa te družine niso muslimanske, ampak so xy vere ali pa sploh niso verne.
Pojdi malo v knjižnico pa si preberi o islamu in o drugih verah. In ne verjemi vsemu kar vidiš na TV in prebereš v časopisih.
Vedno me začudijo rezultati anket, ampak večina Slovencev je res ksenofobov, homofobov, …

Teja, mislim, da moraš poznati, zakaj muslimani ubijajo živali. Poglej v krščanski veri je bil darovan (križan) človek, pri muslimanih pa je, ko je Mohamed videl, da hoče (pozabil ime 🙂 žrtvovati svojega sina, to preprečil rekoč, da je videl to pripravljenost očeta za žrtvovanja in naj mu namesto sina žrtvuje žival. Zdaj se vprašam, kdo je bil bolj human…..

Teja, tudi sam sem proti pobijanju živali, samo stvari so take in se ne bodo spremenile. Vedno bo nekdo močnejši a ne 🙂

Lep dan!

Jani

p.s. nisem musliman, ampak sem to zvedel v oddaji na TVS 1, kjer je bilo govora o tem. Tudi sam sem bil presenečen nad tem dejstvom!

Humanega ubijanja pa res ne poznam. Muslimani niso prav nič bolj kruti od kristjanov. Sem pa videla še dosti bolj krute stvari, ki se dogajajo v Aziji s ptiči, mačkami in psi.

lp

Ja res bi bilo najbolje, da bi pustili živali, da bi umrle od starosti.
Pol bi jih blo treba pač malo dlje kuhati, pečti, pa bi blo……..

ha ha,
maš dobro idejo.
zdej pa resno: ljudje imamo pač srečo, da “smo bili izbrani”. Smo pač tista vrsta živali, ki ima najbolj razvite možgane. Če bi bile ribe tako srečne, bi one vladale svetu, nas bi pa gojile v kletkah za hrano. Kot sem že napisala, jaz mesa ne jem, vendar pa ni nič narobe s tistimi, ki ga uživajo. bi se pa vsi morali vprašati, kaj bo z nami, če bomo še naprej tako lakotni in bomo živali za zakol vzrejali tako kot sedaj. Epidemije slinavke, parkljevke, BSE… vse to je posledica človekove “požrešnosti”. Če bi živali vzrejali malo bolj v skladu z naravo, bi bilo takih epidemij manj. pa tud ostalih stranskih učinkov tako “okućženega” mesa bi bilo manj. živina je pitana z vsemi možnimi snovmi (antibiotiki, hormoni), mi pa potem to jemo

pa saj je vse okuženo, samo za meso so prej pogruntal! Počakaj , da se izkaže kaj za zeljenjavo, kaka bolezen, kaj boš pa potem ?

ah sej veš, kaj pravijo: zdravo je le umreti.

Teja, če hočeš žival pojesti, jo moraš ubiti. Sklepam: doma si iz mesta, prav dosti let pa tudi ne šteješ. Vegetarijanstvo se lahko igramo (tudi jaz sem vegi), ker imamo polne riti.
Obišči enkrat pravo slovensko klavnico, priporočam perutninsko…Omamljanje sicer naredi ubijanje našim očem bolj “humano” , a vendar: rezultat je isti, groze živali v čakalni vrsti ne prepreči; tudi, če se pri omamljanju zalomi, klavci ne oklevajo in hitro s “humanim krščanskim” nožem prerežejo vrat!
Preberi o drugih verah še kaj drugega kot Novice in poglej malo čez planke.

Definitivno se strinjam s tabo, svetnik!

Jani

Sam sem bil najbolj presenečen lani, ko smo obiskali Turčijo in nam je vodič predstavil njihove navade in vero, kako in zakaj tako molijo…. Danes na to vero gledam čisto drugače kot prej.

Jani

Rastline so “okužene” z pesticidi in pa z genetiko!

A kje pa ! Zdavo je kaj pametnega početi !

če ti je tako všeč , jo pa zamenjaj !
Prestopi, pa n ečakat na prestopni rok.
Pol boš pa npr. Janiqi.

Viš Svetnik :)) k si spet neki narobej zaključil… Saj nisem napisal ,da mi je všeč…. daleč od tega, napisal sem da je zanimiva. Drugače pa, vera kot vera.

Jani

Pozdravljeni!

Sem opazil tole temo in sem se odločil, da tudi sam kaj pripomnem. Sem musliman in pripadam Islamu. To kar je Teja napisala ji ni za zameriti saj ne pozna niti kanček Islama niti se ji ne sanja kaj Islam sploh je. Kar se tiče zrtvovanih zivali se te zivali ne zrtvujejo na krut način ampak je vsaka ta zival ali je to ovca, krava, kamela… je zaklana v spremstvu molitve mesarja in to opravi zelo na hiter, spreten in nezen način. Zakaj nezen? Zato, ker zival polozi na tla več ljudi in ji nato po hitrem postopku prereze vrat pri katerem zival izgubi zavest v istem momentu tako da v bistvu začuti samo začetno bolečino noza. Sem pa bil priča ko so moji sosedje klali prašiča so mu pa dali eno zelezo v nos in ga vlekli na vse mozne načine ven, pri katerem je zival kričala in umirala od bolečin. Kako boš rekla potem temu načinu klanja zivali? Namerno pa ne bom omenjal kakšne vere so moji sosedje, ker spoštujem vse vere svojo vero imam pa najraje. Lahko pa še povem, da te zivali, ki so masivno ubite na dan Bajrama ( ne velikega Bajrama ampak Kurban Bajrama ) so namenjene revezem, sorodnikom, sosedom… Se pravi, da je glavni namen podelitev mesa ostalim ljudem in si s tem pridobiti naklonjenost Allaha.
Res pa je, da so začeli ljudje grdo gledati na Islam od 11. septembra 2001. in lahko rečem da je veliko napaka, ker Islam nima s tem opraviti ničesar. So ljudje, ki so to naredili ampak verjemite mi da to niso naredili zaradi zabave ali zato ker jim je bil dolgčas; temveč zato, ker jim je bila delana krivica in nad katerim se je vrsto let izvajal genocid vendar na zalost javnost ni bila seznanjena s tem, kar je zelo velika napaka in zalost.
Upam da sem vam s tem sporočilom prikazal vsaj kot okvirja Islama ,in da boste na to vero začeli malo drugače gledati, ter nam nekega dne dovolili, da bi imeli svoje sveto središče tudi v Ljubljani.

Lepo pozdravljeni!
(+

malce sem se nasmehnila…cerkev in ubijanje živali nima nič skupnega….mnogo ljudi je ateistov, pa zakoljejo doma kravo, teleta, prašiča, ovco….itd…..Pač nismo vsi vegetarjanci, čeprav tudi sama dosti raje jem zelenjavo kot meso- pa vendar ga jem…in ob tem pač ne smem preveč razmišljat na kakšen način je bila žival ubita…….

a nima krscanstvo enake zgodbe z Abrahamom (?) in Izakom, ki bi ga bilo treba zrtvovati?

New Report

Close