Hvala za pohvalo. Upam, da ne bom preveč moder (nem. blau sein = biti moder/plav → biti pijan 🙂

Hvala tudi za povabilo? Že nekaj dni prebiram vaš/tvoj post. Nekaj malega sem (na vaše/tvoje povabilo) tudi napisal, čeprav nisem (še čisto) prepričan ali naj to v sedanji obliki posredujem.

Odgovarjam tukaj, ker ta forum ni moderiran [pa smo spet pri modrini/modrosti!? 🙂 ] in je hitrejši.
Na forumu, kjer je vaš/tvoj post, pa je treba počakati na odobritev – moderatora.

Zagotovo se bom oglasil. Nimam nič proti tikanju in še počaščen bom. Hvala.
.

Logično,

saj ne morem videti v tvojo dušo zgolj zaradi tipkanja. Ponavadi se da s slogom pisanja ugotoviti kam pes taco moli.

Pisava je zrcalo duše. Grafologija je veda, ki dokazuje dejavnost našega duševnega zdravja. Ni pomembno povečati obseg dela, pomembno je ustvariti novo delo.

Ravnokar doživljam podobno izkušnjo…pred 3 tedni sem na opozorilo drugih, ki so videli na FBju dobila opozorilo, da ima moj partner zelo čudne komentarje, Zadevo sem preverila in ugotovila, da ima tudi osebna sporočila na FBju od neke 11 let starejše ženske z vsebino kako močno jo ljubi, kako si jo želi in kako komaj čaka, da bosta zaživela skupaj. Moram prizanti, da je to bil zame pravi šok. Ugotovila sem tudi, da sta na telefonski vezi vsak dan večkrat na dan. Tudi vsak dan čvekata na Fbjevi klepetalnici.Prepričana pa sem, da se še nikoli nista v živo srečala, vse te reči med njima pa naj bi trajale že kakšne 3 mesece. Ker sem pač taka oseba, da ne morem biti tiho, sem mu dala vedeti da vem, on pa je hladen kot led.Dala sem mu odločitev ali ona ali jaz, naj se odloči? Pa je tiho kot miš in še naprej počne to kar je, le nekoliko bolj naskrivaj in misli, da tega ne opazim. Žalostno pa je, da sem še le zdaj spoznala kako malo mu pomenim in da teh 7 let, ki sva bila skupaj prav zaprav ni nič naredil zame. Jaz sem delala in ga preživljala, on pa je cele dneve sedel za računalnikom. Normalno, saj takemu človeku potem postane dolgčas. Zdaj sem pred težko odločitvijo kaj naj naredim? Ker živiva v hiši njegovih staršev je jasno, da bom morala iti jaz. Ne vem, ali bom imela dovolj moči, saj ne bom samo odšla, ampak bom se vrnila v svoj rojstni kraj, kjer imam starše in prijatelje, poiskati si bom morala novo službo…resnično sem opupana, kaj mi prosim svetujete?

Jaz se pa cudim da ste lahko tako neumne,ok neumen bit do ene meje .ve pa ste cez vse meje..
ste pa najdle nacin kako do moskega(in celo ve bi resnega moskega)-prek ona ,on zmenkarij in podobnega sranja v teh casih,pa kje imate pamet no???

Monica, ne bit tako staromodna. Tvoji otroci bojo že seksali preko neta. 🙂 Ok, to je blo malo čez mejo heca. V glavnem, tud na ona-on se da najt resnega moškega. Je pa res, da je veliko plevela.

SabinaX. Vem, da si v težki situaciji, ampak če si prišla do takšnih ugotovitev že sedaj, kako boš šele spregledala, ko boš ven iz tega. Nič ne razmišljaj, samo ukrepaj. Pojdi, se boš že znašla. Saj vem, da ni tako enostavno storit, ampak če se odločiš, boš našla rešitve za vse.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hvala, Marko za spodbudne besede. Čeprav zelo težko se iz dneva v dan bolj zavedam, da moram proč. Tolažim se s tem, da človek, ki naredi kaj takega me ni vreden in da ni vredno zapraviti svojega življenja za nekoga, ki se te ne želi. Prvi korak sem že naredila včeraj, ko sem šla porihtat neke zadeve, zdaj preko interneta iščem zaposlitev in upam, da mi bo čim prej uspelo kaj najti, saj ne bom izbirčna. Resnično upam, da bom imela dovolj moči, saj se jeza in nemir kar naprej stopnjujeta.

Vem, da je to kar pišem bolj tema “knjižni molji”, vendar mislim, da bi se bilo dobro zavedati kaj nam prinaša doba informatike. Enostavno imamo preveč informacij, da bi našli sebe, kaj šele dušo dvojčico. Zato vam vsem, ki trpite zaradi takih in podobnih bolečin svetujem ti dve knjigi.

Glattauer, Daniel, 1960- Proti severnemu vetru in Vsakih sedem valov roman – sicer je romanizirano in je odlična ljubezenska zgodba, ki pa je nažalost samo v knjigah.

Internet ravno tako predstavlja nevarnost našim čustvom kot človek, ki si se ga lahko dotaknil in ravno ta želimo zaščititi, mar ne?
Zato jo priporočam, da jo berete kot zgodbo, ki se je zgodla nekoga drugega, mi sami pa moramo svojo zgodbo še napisati… SREČNO!

Avtorici (pa tudi ostalim verujočim v iskrene odnose na spoznavnih portalih) v razmislek:
http://www.rtvslo.si/blog/plenilci-du

A bo kdo na kratko opisal vsebino. Tega je preveč, kdo bo to bral.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

😀

Povzetek: ženska spozna tipa preko neta > se popolnoma in absolutno zatrapa > (vmes presliši vse alarme in potlači svoje instinkte) > ugotovi, da je tip ženskar /ima doma družino in se ji svet sesuje.
Naj me kdo popravi, če sem kiksnila;).

Vsem, ki ste zapisali svoja mnenja, hvala. Moje “zgodbe” je konec, sem izplavala in upam, da kdaj v prihodnosti zopet ne nasedem. Glede na različna mnenja kako končati “zvezo”, sva se srečala, sem mu povedala, da je konec, ter da vem, da nisem bila edina, ter da še vedno išče nove in nove ženske. Niti nisem pričakovala velikega pogovora z njegove strani, naslednji dan se je po mailu opravičil… Nekako človeško sva se razšla.

Srečno in naj vam bo usoda naklonjena.

MyD hvala Vam za lepe in globoke misli, ne samo meni, tudi v drugih postih. Ne poznam Vaše zgodbe, vendar tudi Vam vse dobro.

[list]

razkrajajoče
megle so razkrile vse

skrite daljave

[sup]Haiku: Slavica Štirn[/sup]

[/list]

Bilo bi več kot nespodobno, če vam ne bi odgovoril in se vam zahvalil za prijazne besede.

Vesel sem za vas, da vam je uspelo najti odgovore in poiskati rešitve iz vaše stiske.

Delež vseh nas (in ne le mene), sodelujočih v tem času, ko ste se iskali, je upajmo vsaj malce pripomogel k razjasnitvi določenih zadev. Pravzaprav, če smo odkriti, ste ves čas vi in le vi živeli v svojih stiskah. Nam, z varne distance, je bilo veliko lažje podoživljati vaše zagate. Torej, zasluge za vašo »(od)rešitev« pripadajo le in izključno vam.

Spodobi se, da vam (ker ste tudi vi nam zaupali v nekem trenutku vašega življenja) odgovorim tudi na Vaše besede, ko ste se »obregnili« ob mojo življenjsko zgodbo. Odgovor je zelo preprost: sem le eden v množici vsakdanjih ljudi, čigar življenje je podobno življenjem mnogih. Morda me od drugih loči le to, da razmišljam na svoj lastni način, tako kot vsi mi. Nekoliko več o mojih pogledih in razmišljanjih govorim na nekem drugem mestu. Vabim vas, da pokukate v (morda) nekoliko drugačen virtualni svet, kot ste ga bili vajeni. In še opozorilo: zavedajte se, da vstopate na lastno odgovornost ter da vsako upanje pustite zunaj – in če vam ne bo všeč, lahko odidete kadarkoli po svoji pot. Lahko ste tudi soudeleženi s kakšnimi vašimi prostovoljnimi prispevki. Če pa ne, nič hudega. Skratka, nihče vam ne bo težil, ne glede na vaše obnašanje.

Torej, kadarkoli, ko in če se odločite, dobrodošli v SlowMotion Life and SlowMotion World.

[list] bije polnoč –
sončna ura
molči

[sup]Haiku: Alenka Zorman[/sup]

[/list]

[hr][hr]
[hr]

[list] (Samo)prevara – Zares ali za hec?

Morda bi ob koncu pokazal le dve od mnogih vidnih prevar ali optičnih iluzij.

Kako ljudje vidimo to sliko?

[img]http://sio.edus.si/list/1.2/Iluzije/sax.gif[/img]  [sup]Optične iluzije • Matija Lokar, Univerza v Ljubljani, FMF, matematika[/sup]

.  .  .

»Pogosto vidimo stvari, ki sploh niso take. Možgani in oči skleneta zavezništvo in rezultat je – optična iluzija. Strokovnjaki, ki se ukvarjajo s tem pojavom, jih delijo v več kategorij. Oglejmo si nekatere.

Obratne slike

Ko opazujemo sliko, so posamezni objekti ločeni zaradi različnih kontrastov. Nekateri se zlijejo v ozadje, druge pa opazimo. Če pa dovolj dolgo strmimo v sliko, se oči naveličajo videti enako sliko in enostavno sliko obrnejo. Nenadoma zagledamo drugo sliko! Saj vidite na sliki tako saksofonista, kot tudi ženski obraz

.  .  .

Kako lahko gledamo in kaj (sploh) vidimo na sliki in razlaga, za tiste, ki jim morda še ni uspelo prepoznati obeh podob: http://sio.edus.si/list/1.2/Iluzije/default-a.htm

Vsaka podobnost z vsakdanjim življenjem je namerna.

[hr]

Na koncu mi, prosim, dovolite še eno »optično iluzijo«, ki se je vsaj meni zdela duhovita. Čeprav je »namenjena« bolj moškemu delu svetovne populacije, bo verjetno, po mojem (ne)moškem gledanju (četudi si morda pljuvam celo v lastno skledo), tudi lepši polovici sveta (nenazadnje) omogočila vsaj delni vpogled v način moških »videnj« in »gledanj«
– (o »domišljiji« sploh ne bomo govorili. ; )

[img]http://www.allopticalillusions.com/system/items/84962.jpg[/img]

[sub]In še grobi prevod besedila (v »levozgornjem« okvirčku na sliki) za tiste, ki jim, morda, angleščina dela težave:[/sub] [list]

[sup]Optična prevara[/sup]
[sup]Zelo dobra optična prevara: [/sup]
[sub]Če gledate sliko zelo pazljivo,
po nekaj sekundah,
lahko vidite čoln v ozadju.[/sub]

[/list]

[/list]

[hr]

[list]

razkrajajoče
megle so razkrile vse

skrite daljave

[sup]Haiku: Slavica Štirn[/sup]

[/list]

Bilo bi več kot nespodobno, če vam ne bi odgovoril in se vam zahvalil za prijazne besede.

Vesel sem za vas, da vam je uspelo najti odgovore in poiskati rešitve iz vaše stiske.

Delež vseh nas (in ne le mene), sodelujočih v tem času, ko ste se iskali, je upajmo vsaj malce pripomogel k razjasnitvi določenih zadev. Pravzaprav, če smo odkriti, ste ves čas vi in le vi živeli v svojih stiskah. Nam, z varne distance, je bilo veliko lažje podoživljati vaše zagate. Torej, zasluge za vašo »(od)rešitev« pripadajo le in izključno vam.

Spodobi se, da vam (ker ste tudi vi nam zaupali v nekem trenutku vašega življenja) odgovorim tudi na Vaše besede, ko ste se »obregnili« ob mojo življenjsko zgodbo. Odgovor je zelo preprost: sem le eden v množici vsakdanjih ljudi, čigar življenje je podobno življenjem mnogih. Morda me od drugih loči le to, da razmišljam na svoj lastni način, tako kot vsi mi. Nekoliko več o mojih pogledih in razmišljanjih govorim na nekem drugem mestu. Vabim vas, da pokukate v (morda) nekoliko drugačen virtualni svet, kot ste ga bili vajeni. In še opozorilo: zavedajte se, da vstopate na lastno odgovornost ter da vsako upanje pustite zunaj – in če vam ne bo všeč, lahko odidete kadarkoli po svoji pot. Lahko ste tudi soudeleženi s kakšnimi vašimi prispevki. Če pa ne, nič hudega. Skratka, nihče vam ne bo težil, ne glede na vaše obnašanje.

Torej, kadarkoli, ko in če se odločite, dobrodošli v SlowMotion Life.

[list] bije polnoč –
sončna ura
molči

[sup]Haiku: Alenka Zorman[/sup]

[/list]

[hr]
■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■

[list] (Samo)prevara – Zares ali za hec?

Morda bi ob koncu pokazal le dve od mnogih vidnih prevar ali optičnih iluzij.

Kako ljudje vidimo to sliko?

[img]http://sio.edus.si/list/1.2/Iluzije/sax.gif[/img]  [sup]Optične iluzije • Matija Lokar, Univerza v Ljubljani, FMF, matematika[/sup]

.  .  .

»Pogosto vidimo stvari, ki sploh niso take. Možgani in oči skleneta zavezništvo in rezultat je – optična iluzija. Strokovnjaki, ki se ukvarjajo s tem pojavom, jih delijo v več kategorij. Oglejmo si nekatere.

Obratne slike

Ko opazujemo sliko, so posamezni objekti ločeni zaradi različnih kontrastov. Nekateri se zlijejo v ozadje, druge pa opazimo. Če pa dovolj dolgo strmimo v sliko, se oči naveličajo videti enako sliko in enostavno sliko obrnejo. Nenadoma zagledamo drugo sliko! Saj vidite na sliki tako saksofonista, kot tudi ženski obraz

.  .  .

Kako lahko gledamo in kaj (sploh) vidimo na sliki in razlaga, za tiste, ki jim morda še ni uspelo prepoznati obeh podob: http://sio.edus.si/list/1.2/Iluzije/default-a.htm

Vsaka podobnost z vsakdanjim življenjem je namerna.

[hr]

Na koncu mi, prosim, dovolite še eno »optično iluzijo«, ki se je vsaj meni zdela duhovita. Čeprav je »namenjena« bolj moškemu delu svetovne populacije, bo verjetno, po mojem (ne)moškem gledanju (četudi si morda pljuvam celo v lastno skledo), tudi lepši polovici sveta (nenazadnje) omogočila vsaj delni vpogled v način moških »gledanj« in »videnj«
– (o »domišljiji« tukaj sploh ne bomo govorili. ; )

[img]http://www.allopticalillusions.com/system/items/84962.jpg[/img]

[sub]In še grobi prevod besedila (v »levozgornjem« okvirčku na sliki) za tiste, ki jim, morda, angleščina dela težave:[/sub] [list]

[sup]Optična prevara[/sup]
[sup]Zelo dobra optična prevara: [/sup]
[sub]Če gledate sliko zelo pazljivo,
po nekaj sekundah,
lahko vidite čoln v ozadju.[/sub]

[/list]

[/list]

[hr]

Res je, vsaj v 90%. In tile ki že takoj v štartu nakladajo o zvestobi in večni ljubezni so med temi 90%.[/quote]

Rekla bi, da to skoraj drži. Tudi jaz sem na portalu za samske in se na tisto, kar ima kdo napisano v profilu, ne zanašam. Še preden se začne spoznavanje in srečanje v živo, razčistim, kaj kdo išče. Napišem, da me avanture ne zanimajo in ja, približno 90% jih umolkne in se umakne, tako da se lahko ukvarjam s preostalimi 10%. Zakaj riniti v težave, če jih lahko preprečimo v štartu? Ugotavljanje kemije je na drugem mestu, čeprav je, jasno, izbor veliko manjši. Ampak saj potrebujemo samo enega, a ne?
Pa še to: če bi iskala avanturo, ne bi klikala svojih vrstnikov in starejših, ampak izključno mlajše. Včasih napišem tudi to.

netka
Re: Moški z Interneta

08.01.11 15:58
kaksen nick pa je imel? Ko bi se kaksna zenska upala napisat nick takih moskih bi bilo hitro lazje. vsaka peta tema govori o moskem z interneta. daj napisimo nicke teh moskih, mogoce pa je kaksen celo en in isti tip. pomagajmo si med sabo in s tem tudi drugim, ki bojo morda se naletele na podobne ali celo iste. pa saj ce napisemo nick-e s tem ne naredimo nic slabega nick ni osebna zadeva ali pac?

netka, jaz sem za…

Kaj vam nucajo nicki, morate se na lastno pamet zanašat! Če vam slabo službi pa se malo bolj izurit v človeških značajih. Morate se naučit ribe lovit, ne da jih celo življenje kdo drug namesto vas!

Če sama nisi zmožna ločit plevela od užitnega sadeža, potem se je treba naučit nekaj osnov vrtnarstva, sicer se raje ne pojdi, ker ti bo uničil vse kar je še užitnega. Boš vsakič klicala vrtnarja, da ti ga pokaže s prstom?

Veliko o enem tipu se piše v forumu Življenje, ah to življenje, tukaj na MON. Pod temo niko32. Tudi o nickih.

New Report

Close