Najdi forum

Pozdravljeni,

Na vas se obračam za ljubezenski nasvet, ker še nikoli v življenju nisem bil tako obupan kot v tem trenutku. Situacija je sledeča…
V začetku aprila sem se prek instagrama spoznal s pet let mlajšo punco iz naših krajev. Z njenimi starši sem se poznal že od prej, nje pa nisem še nikoli prej srečal, ker je večinoma v Ljubljani. Tako da sploh nisem vedel kakšna je in kako izgleda. Vseeno sem si rekel, da bi rad poskusil, če je mogoče ona prava zame in sem ji napisal sporočilo na instagramu. Študira nemščino, zato sem ji pisal v stilu, da bi potreboval inštrukcije nemščine in, če bi šla najprej malo z mano ven, da se spoznava. Na tretjem zmenku sem ji v nemščini rekel, da bi jo rad poljubil in res je do tega prišlo. Od takrat naprej sva si redno pisala, hodila sva skupaj ven, po enem mesecu sva prvič seksala, kar nekajkrat je ona prespala pri meni, jaz pri njej. Skratka, vse super. Potem pa sem se odločil, da jo direktno vprašam, če bi bila moja punca oz. v resni zvezi. Sledil je šok, ker je rekla, da ne. Največji razlog je bil, da gre septembra v Nemčijo na študentsko izmenjavo in pride šele marca drugo leto nazaj. Še ena stvar pa je bila, da je bila prej tri leta v zvezi z nekom, s katerim sploh nista bila kompatibilna in noče ponoviti iste napake, da bi še enkrat tri leta svojega življenja vrgla stran (z bivšim sta šla narazen eno leto nazaj). Kljub temu, da sva oba ugotovila, da sva kar precej kompatibilna en z drugim. In tretji tak razlog je bil, da v tem trenutku ne išče resne zveze s komer koli. Tisti večer sem šel ves potrt domov in sem si mislil, da me niti videti ne bo več hotela. Pa mi je čez tri dni sama pisala, če se lahko nekje dobiva in malo pogovoriva. Spraševala me je stvari v smislu zakaj mislim, da bi bila midva dober par ipd. In, ko sem ji povedal svoje argumente, je bila večinoma ves čas tiho in razmišljala. Ko sva se tisti dan razšla, ni bilo nobenega poljuba, kljub temu da sva si ga prej vedno dala. Rekel sem ji naj prosim razmisli o tem kar sem ji rekel in odgovorila je, da bo. Naslednje jutro sva šla z istim vlakom v Ljubljano in zdela se je drugačna. Bolj nasmejana in polna optimizma. Ko sva šla v Ljubljani vsak na svoj konec, me je prijela in res strastno poljubila, da sploh nisem več vedel kaj se dogaja. Po tistem so bile stvari ponovno takšne kot prej. Ko sem naredil kakšno stvar, ki ji je bila všeč, mi je še rekla “to so pa plus točke”. Velikokrat sva tudi govorila o plusih in minusih resne zveze, tako da sem ji dal jasno vedeti, da so moji cilji ostali enaki kot prej. Pripeljala me je tudi k sebi domov, ko so bili njeni starši doma. Rekla je, da je to velik korak za njo, ker je do zdaj samo enega fanta pripeljala domov. Na splošno je takšna, da ne pokaže kakšnih pretiranih čustev, kljub temu pa so bili vmes trenutki, ko se ni mogla zadržati. Enkrat, ko sem rekel, da res moram iti, je planila z objemom na mene in mi rekla, da noče da že grem, da sem ji res postal všeč in, da bi rada popoldne preživela skupaj z mano. Naslednjič mi je iskreno povedala, da sem ji od začetka šel malo na živce, zdaj pa da sem ji prirastel k srcu do te mere, da kljub temu, da nisva v resni zvezi, ne bi imela v tem času nič z nikomer drugim. Potem mi je včasih tudi napisala, da me pogreša.
No zdaj ne dolgo nazaj, pa sem dobil občutek, da sva se malo odtujila, ker nisva več toliko skupaj kot prej. Po eni strani je razumljivo, ker čez poletje nima izpitov na faksu in želi čim več časa preživeti tudi z drugimi, preden gre v Nemčijo na izmenjavo. Ni mi dalo miru, zato sem ji napisal, če je med nama vse ok in, da bi ji rad povedal, da če se nekaj dni ne vidiva ali slišiva jo pogrešam. In tu se je potem zakompliciralo, ker sem se po njenih besedah preveč navezal nanjo, kar pa ona noče, zaradi te izmenjave in ne ve kaj se bo vse v tem času zgodilo, ko je ne bo. In potem sva imela spet dolg pogovor, v katerem mi je povedala, da je za njo vse to prehitro in, da je bila napaka, da sva spala skupaj in se toliko družila, ker se ne bi smela tako navezati. Kljub temu je vmes rekla, da ne ve kaj se bo zgodilo čez nekaj časa. Lahko, da bo dobila željo po resni zvezi in bova skupaj, lahko da ne. Konec avgusta sva imela v planu iti skupaj v Anglijo za deset dni in, da ona bi še vedno rada šla, ampak samo kot prijatelja. Poleg tega naj malo razmislim, če sem sposoben iti zraven v tej vlogi. Mislil sem, da zdaj sigurno vsaj nekaj časa ne bova govorila, a potem mi ob dveh zjutraj pošlje plan, ki ga je delala cel večer kako bi potovala takrat.
Zdaj pa res ne vem kaj naj naredim, ker sem res zaljubljen v njo. Imel sem punce že prej, ampak z nobeno nisem imel takih občutkov. Dejstvo je, da je precej neodločna kaj želi. To je tudi sama priznala. Marsikdo bo rekel, da sem nor, ampak jaz sem jo dejansko pripravljen čakati, da pride iz Nemčije domov in, da vidim kakšna bo takrat situacija. Prosil bi za vaša mnenja, sploh če je že kdo imel podoben primer, ker sem v tem trenutku res obupan in ne vem kaj naj storim.

Hvala

Pozdravljen Rayder😊

ko sem prebrala tvojo zgodbo, kar nisem mogla mimo, da ti nebi napisala svojega mnenja😉.

Sliši se, da ti je do punce res veliko in vidim da ti je zelo težko.. Ne maram dolgovezit zato ti bom povedala na kratko par bistev, ki so po moje pomembna.

Najprej razmisli, če si predstavljaš življenje z njo, kot jo poznaš zdaj? – nihče nima pravice nikogar spreminjat in če te to že zdaj “moti” to ni dobro za vajino skupno pot in vsekakor ne bo dober začetek.

Si pripravljen živet z osebo, ki je neodločna? – v kolikor si ti odločen tip človeka, je to velik izziv.

In zame najbolj pomembno-poslušaj svoj notranji glas kaj ti pravi☺️😉🥰ne oziraj se toliko na mnenja, ne na druge kaj si mislijo ali pravijo, naredi to kar v sebi čutiš, da je ZATE prav-potem se boš zagotovo odločil prav. In ne oziraj se na jutri, kaj bi bilo če bi bilo, če ti glas v tebi pravi, da jo počakaj, jo počakaj.

Nihče ne ve, kaj bo jutri, zato živi in uživaj danes😉.

Želim ti, da si srečen, vendar se ne veži na to, da je ona tvoja sreča – dokler v sebi nisi srečen, je tudi na ven ne moreš dobiti. Ko imaš sebe rad, šele lahko imaš rad drugega.

Vso srečo ti-vama želim, pa kakorkoli se boš odločil 🥰☺️

 

Ona ne želi resne zveze, to ti je lepo povedala. Ne vem, zakaj tako siliš vanjo s to zvezo? Pač želi biti na free, verjetno si daje tudi možnost, da bo hengala tudi v Nemčiji s kom. Dosti slabše bi bilo, da fejka resno zvezo s tabo in potem izveš, da je gor bila s kom drugim, a ni?

New Report

Close