Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? MEDICINSKE SESTRE – KOLIKŠNA PLAČA??

MEDICINSKE SESTRE – KOLIKŠNA PLAČA??

mene zanima kolika je plača zdravstveneg tehnika v Nemčiji,ker teli naši se vsak mesec spomnijo nečesar novega da odbijejo od plače,a jst se borim ob 3 zj. z dezorijentiranim,zmedenim,ter agresivnim pacijentima,dokler drugi spijo v dežurnih sobah,a ko medicinska sestra “ZASPI” ,oz. zadrema v našem prostoru,ali na stolu,je narobe da več ne more biti…wtf!

Pozdravljeni!
Ob vsem tem, kar sem prebrala, si ne morem kaj da ne bi tudi sama napisala nekaj besed. Tudi jaz delam kot srednja sestra v bolnišnici. Veliko vas je takih, ki za sestre v bolnišnici ne najdete lepih besed. Upam, da vam bo zdravje tako naklonjeno, da sami ne boste nikoli izkusili tega, kaj pomeni biti bolan tako, da moraš ostati bolnišnici. Sama delam na nevrološkem oddelku in ko to povem kateri izmed svojih bivših sošolk in kolegic, so vse zgrožene, češ sem raje doma, kot pa da tam delam. A res? Zakaj? Ker je pri nas večina pacientov nepokretnih, v plenicah, dementnih, težkih, treba jih je hraniti, negovati, obračati. Tudi ponoči. Zato sem razočarana, ko vidim, kako me tretirajo in sprejemajo sorodniki pacientov in ostale kolegice, ki se zgražajo nad tem, kje sem zaposlena. A vsi tisti, ki pripeljete svoje bližnje v bolnišnico in seveda pričakujete da bodo ozdraveli, kdaj pomislite na to, da je takih še vsaj 70 ali 80 družin, kolikor pač imamo pacientov na oddelku. Da je naša dolžnost, da med pacienti ne delamo razlik. Da je včasih tako, da moraš koga nujno spremiti na stranišče, istočasno pa bi obiski za svojega bližnjega potrebovali svežo brisačo, nekomu pa je treba nesti terapijo na ure (bognedaj da je minuta čez), po možnosti pa te kliče še kolegica iz intenzivne nege in te prosi za pomoč, ker zaradi premalo kadra tam dela SAMA. Komu boš potem rekel če lahko malo počaka?
Zanimivo je tudi to, da nas vedno vidite takrat, ko pijemo kavico, ne pomislite pa, da je samo med obiski možnost za to, ker imamo takrat tudi čas za malico, če slučajno utegnemo jesti. Velikokrat se malici odpovemo, ker čakamo, da nas pokličejo da pripeljemo pacienta na preiskavo.
Mogoče bo kdo rekel, da smo se same odločile za ta poklic, kar je seveda res, ampak tudi zdravniki so se sami odločili, pa ne boste nikoli nikogar nekam poslali, tako kot bi sestro, ker ni prinesla brisače. Ali pač?
Res je, da sestre nismo bogovi v belem, smo pa ljudje tako kot vi, in zato si tudi zaslužimo da se z nami tako ravna. Tudi me smo kdaj utrujene, doma imamo družine, odkrito povedano smo včasih tudi manj dobre volje. Problem je samo to, da delamo na občutljivem delovnem mestu, kjer se slaba volja in tečnoba pač takoj opazi in po možnosti v najbolj neprimernem trenutku.
Sama sem najbolj jezna, kadar se zdravljenje kljub vsemu konča s smrtjo. Zdravnik po protokolu obvesti svojce in jim to sporoči. Ko svojci pridejo, da se poslovijo od bližnjega, se z njimi ne ukvarja zdravnik ampak sestra. Včasih se zgodi, da koga izdajo živci, ker je to pač šok in ne zdržijo pritiska. Takrat sestra kliče zdravnika, ta pa naroči kak apaurin. Potem pa sestra priskrbi posteljo, pa kozarec z vodo, ostane s svojci in jih tolaži dokler ne odidejo. Se takrat vprašate zakaj sestra to naredi? Zato ker se ji zdi to človeško in ne zato, ker bi bila zato plačana. Vendar tudi nas to psihično uničuje.
Ali pa smo sestre res samo robotki, vedno nasmejane, brez čustev in samo zato, da se nas kritizira, ocenjuje in vrednoti. Se kdaj kdo vpraša zakaj sestra naredi nekaj točno tako in ne tako kot bi bilo všeč vam? Je to trenutna muha, ali je to zato, ker tako določa standard in je to dolžna tako narediti?
Kljub vsemu pa bom jaz še vedno z veseljem opravljala svoj, ker vem, da so med vami tudi taki, ki nas cenijo in so zadovoljni z našim delom. Pa lep pozdrav

končno nekdo, ki je povedal, kako je biti ms na oddelku…. hvala za te besede

nova
Uredništvo priporoča

V Avstrijo pejt, ampak ne povej o tem trenutnemu delodajalcu,ker ti bo iz ljubosumja sam šatalo hotu narest! V sloveniji je res recesija,ko sem bil marca na razgovoru in mi minimalno plačo povedali,sem rekel,kaj sploh v slovenij počnem in sem lepo opravljal izpite, ki jih zahtevajo in januarja začnem tam!

sestra66 super si to napisala.

Pozdravljene,

nisem ravno v tem fohu vendar vsak dan gledam določene sestre na oddelkih kako delajo s pacienti in lahko rečem, da je nekaterim očitno zelo težko hodit v službo in se lepo obnašati do pacientov. Jaz začnem vsak dan ob 6.45 in hodim od nadstropja do nadstropja po sobah do pacientov in poslušam njihove zgodbe. Ene so enostavno prave (oprostite izrazu) krave, samo nadirajo jih, me zanima kako bi se obnašale, če bi se šlo za njihove mame ali očete?? Verjetno bi jim vse vtaknile v riti. Zato me zanima, kako na fin način povedati tem določenim sestram, da naj se začnejo lepše obnašati?? Ali za njih ne obstajajo pravila in pa kodeks vas v zdravstvu kako se obnašati. Ne bom rekla, da so vse iste, ampak tiste ki so naj si najdejo pač drugo službo in bo vsaj nekdo dobil delo, ki si ga želi. So pa sestre seveda zelo vesele, če dobijo kakšno kavo, čokolado, in verjetno s takim pacientom delajo malo lepše, ker vedo, da bodo za malo truda nekaj dobile.

Upam, da mi bo katera znala pomagati, ker takole se pač ne moraš obnašati, če delaš v zdravstvu.

Mene pa zelo zanima kaj mislite da je bolje da se vpišemo naprej na babištvo, fizioterapija, ali za višjo medicinsko sestro!
vse te 3 stvari me zanimajo vendar nevem kaj je bolje, zanima me plača od vseh treh navedenih in kaj in kje se lahko vse zaposliš!
prosim odgovorite! res bi mi prišlo prav pri moji odločitvi ! 🙂
HVALA! lp

ojla trenutno sem doma od 2 .oktobra,po poklicu zdravstveni tehnik,kasneje naredil za pflegerhelfer,sem delal že 6 mesecev v domu,zaj pa išem službo,pa ne najdem ,sprejel bi do graza,okolica nujno rabim ,če kdo ve za kašne informacije,delal bi v domu,kot sem do zdaj,ne v bolnici.moj gsm je 031392448

Radim u Austriji 21 godinu u bolnici i placa mi je 2600 € brutto. Ne znam odakle vam informacija o 3000€. U Nemciji je i losije. U Austriji se radi 40 sati tjedno, plus nadure. Netto dobivam 1800-2000€.

Lep pozdrav! Delam na bolnišničnem oddelku 29 let.Moja plača ni skrivnost-1050 evrov neto z vožnjo in malico.(8 nočnih,od tega ena nedeljska nočna-12ur;1celodnevna-nedelja),ne ni malo,,je pa premalo za to kolikor delam in čemu vsemu sem izpostavljena.Rada opravljam svoj poklic,vendar sem utrujena od sistema,neorganizacija,nespoštovanja…Res imam vsega dovolj!!!Vem, da v tujini ni lahko,vendar vsaj veš zakaj delaš! Za pošteno delo, dobiš pošteno plačilo,tu ti pa vzamejo pošteno plačilo-vendar zaenkrat to velja za srednje med.sr.,zdravstvene tehnike;šparati je potrebno pri tistih z nižjimi plačami.Dežurstva se še vedno plačujejo,rekoč,da gre denar zanje iz druge vreče.Tako je vsaj pri nas.Mladi kolegi in kolegice,čas je da greste s trebuhom za kruhom,če ne želite životariti-beračiti!! Pa veliko sreče vam želim!!!

delam 13 let od tega sem jih 6 delala v intenzivni(kvk v kc lj), trenutno na odd(bolnica golnik). Plača mizerna 800€ (s prevozom,malico, 2 vikenda, 8nočnih).Se mi zdi premalo glede na to da smo izpostavljene vsem živim infektom,sevanjem……dodatkov ni kljub temu da moramo znati vse od jemanja krvi do nošenja kahel. Pa ne da mi je karkoli odveč … zelo rada opravljam ta poklic in zelo rada pomagam ljudem samo sem že naveličana sistema in odnosa vodilnih do nas zaposlenih. Upam da se mi kdaj nasmehne sreča in bom imela priliko it delat kam na tuje kjer vsaj pošteno plačajo za pošteno delo.

Ali ste potrebujejo denar resno? Ali res potrebujete nujno posojilo? Če je odgovor da ste v hudi stiski posojilo nujno nas kontaktirate preko e-maila za posojilo in dobili posojila v 12 urah danes nam pošljete e-pošto na: [email protected]

Samo resni ljudje, ki potrebujejo posojila, naj se obrnejo smo ga Annette Bycroft posojilo podjetju za posojilo danes. Prosimo da boste po e-pošti na naš posojila podjetju v našem pravilno e-pošte za posojila na: [email protected]

Mene pa zanima katero šolo imaš končano ko delaš v Avstriji?
Kaj lahko dela srednja med sestra v Avstriji?

stik z mano za posojilo v: [email protected]. samo za resne ljudi, ki potrebujejo posojila

ravnokar sem prejela klic na razgovor za delo negovalke v domu upokojencev, ker za tehnika zdr.nege trenutno ne rabijo in me zanima kako se giblje okvirna plača za negovalke?
Če ima kdo kak podatek, lepo prosim. Hvala

No jaz pa dajem še info za primerjavo plače v javnem sektorju.Jeseni sem delala kot pomočnica vzgojiteljice in kot začetnica dobila v plačilnem razredu r620 evrov.Prevoz nad 2km 45 evrov.Morate vedeti da nas je veliko ki zaradi možnosti zaposlitve delamo volontersko pripravništvo ker rabimo za delo v javnem sektorju strokovni izpit .Pomeocnice delamo vse,smo amed.sestre,zdravniki,mame,čisilke,natakarice,tolazniki.Iizpostavljene boleznim,z veliko odgovornosti za vaše malcke.S tem da naše deli zahteva vtžsaj 6x na mesec delo po cel dan zaradi sestankov,itobrazevanj.J,az sem tpoleg pripravništva delala se pol leta prostovoljno da so me zaposlili vsega skupaj za 3 mesece.Ko si začetnik delaš vse in še več.Podaljšajo ti pogodbo ali pa ne.Ne mislite da je delo v vrtca ziher.Jaz sem o 31.10.2012 spet brez službe.Lansko leto sem bila na socialni in delala zastonj.S fantom dobiva službo le za določen čas pol pa spet na zavod kjer stalno poslušava teženje kako lahko je dobit službo.Njih bi mogli ukint,pa pol uradnikov v Ue.A se zavedate kolk malo dobimo socialne,390 evrov za 2!s tem morava plačat vse položnice,hrano..O avtu tud razmišljati ne sameva.Brez njega imava pa slAbe pogoje za iska.je dela.Glede na nove ukrepe bom službo dobilašeq težje.Pri drugih delodajalcih očitno izkušnje ne pomenijo nič.Imam 4.5 let izkušenj z delom v administraciji.Tako da ne mislite kako nam je v javnem sektorju super.Nad nami izvajajo mobing,odnosi so katastrofalni.Napredovanj za pomočnice ni,večini se je placa zmanastala za 80 evrov.

Diagnozo postavi zdravnik, prav tako predpiše zdravila in ne medicinska sestra.

naravna štrenarka to je deloma res,vendar moramo sestre velikokrat opozoriti zdravnike na napačno dozo,ime zdravila,način dajanja…Koliko komplikacij smo preprečili(tudi smrti) ko ti zdravnik v terapijo napiše namesto Fragmin 2.500IE napiše 25.000IE.In potem letimo za njimi,da popravijo. Kolikokrat nas sprašujejo kako se daja določeno zdravilo.

Zdraven bi rada dodala,da za 800€ prevzamem ogromno odgovornost ko mi ponoči dežurna sestra spi,zdravnik prav tako in ko se pacientu poslabša ga zdravnik niti pogledat ne pride ampak iz sobe daja navodila in po potrebi se zmeni za intubacijo oz. premestitev v int. terapijo.Vse preko telefona!Prav tako mi ob 4 zjutraj psihiatričen bolnik grozi,da mora dobiti še eden Apaurin,čeprav ga je dobil ob 2 zjutraj ni prav tako nikogar od nadrejenih,ker se s tem nikomur ne da ukvarjat….Zdravniki prelagajo na dipl.med.sestre, one na srednje.med.sestre in na koga naj mi? Na strežnice?

No ti dipl.ing,jaz pa sem dipl med sestra v intenzivni enoti z osmimi leti delovne dobe.V mesecu januarju sem delala prvega januarja 12 ur,imam en dnevni vikend(sobota 12ur in nedelja 12ur),nočni vikend(sobota dvanajst ur,nedelja dvanajst ur),en teden popoldanskega dela in en teden nočnega dela ostalo dopoldan-moje izplačilo je 1105 evrov neto.Ne bi ti pa govorila kakšno je moje delo,čeprav ga s srcem in dušo opravljam ti moram povedat,da je zelo zelo težko,saj se vsak dan srečujem z zelo težkimi primeri.Tolažim tako bolne kot tudi svojce in ne vprašaj kako žalostne zgodbe so včasih.Zgodbe,ki ti doma včasih ne dajo spat……
Kot sem že prej omenila je to mizerna plača,glede na tvojo,vendar jaz to delam s srcem,ker je občutek,da lahko nekomu pomagaš,mu nudiš oporo nenadomestljiva in je ne poplača noben denar.
Zato se mi zdi tvoj zgornji stavek zelo zelo žaljiv,ker tudi sama imam visoko izobrazboin ter mnogo mnogo ur,da ti o prostih dnevih,ki se jih je nabralo kar nekaj sploh ne govorim.teh prostih dni zaradi pomanjkanja kadra sploh ne morem koristit in sem tako petek in svetek v službi.

Na koncu bi dodala samo”le čevlje sodi naj kopitar”

Zelo dobro povedano.Mene osebno v tem poklicu drži samo to,da lahko tudi zelo bolnemu človeku pričaram nasmeh na usta in mu dam upanje,čeprav bi velikokrat potrebovala tudi sama kakšno psihično pomoč v težkih trenutkih.Konec koncev smo sestre samo ljudje.

New Report

Close