Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Malo delovne dobe in pokojnina?

Malo delovne dobe in pokojnina?

Stara sem 36 let, zaradi družinskih in osebnih razlogov imam zelo malo delovne dobe, uradno manj kot 2 leti.
Sedaj so stvari drugačne, imam redno zaposlitev za nedoločen čas in me zanima kako bo z mojo pokojnino? Kot razumem bom šla v starostno pokojnino. A je možno kako dokupiti ta manjkajoča leta?

Hvala LP

Pozdravljeni.

Na ZPIZ-ovi spletni strani je zapisano takole:
Dokup dobe: zavarovanci ali upokojenci lahko za izpolnitev pogojev za upokojitev ali za ugodnejšo odmero pokojnine dokupite do pet let zavarovalne dobe. Dokup pokojninske dobe se vam upošteva pri izpolnitvi pogojev za pridobitev pravice do:

– starostne pokojnine, če dopolnite ustrezno starost, to je 65 let oziroma
– predčasne pokojnine.

V obeh primerih pa se ta doba upošteva tudi pri določitvi odstotka za odmero pokojnine.

Več o osnovi za plačilo prispevka za dokup dobe si lahko preberete tukaj.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Raje razmišljajte o tem kako v času zaposlitve varčevat. Namesto dobrega avta, telefona dnar na stran, tako delam sam. Namesto dragega dopusta, izleti. Namesto dragih nakupova, kupujem tisto kar dejansko potrebujem. Kuham si doma, tud torte delam pa ne rabim Blejskih dragih krem šnit. Prejšnji dan torto vzamemo s seboj pa jo jem.

nova
Uredništvo priporoča

Pametno je varčevati, to drži, saj se lahko vse bolj zanašamo le nase. A varčevanje za vsako ceno in na račun velikega odrekanja? Življenje je eno samo, zato v veliki vnemi varčevanja ne pozabite nase. Živeti je treba tudi tukaj in zdaj. 😉

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Ja to vedenje o tvojih glupih tortah je ful pomembno

New Report

Close