Najdi forum

Sinthija, kako ti je uspelo, da nisi več zasvojena s čokolado???

indijski orescki …ampak neslani, neprazeni,….na tone

Sedaj skrivaj papa čips, samo… Pssssst… 😉

nova
Uredništvo priporoča

:))) He, he, še dobro, da ni tako:) Si ga pa tu in tam res privoščim.

"Srce se ne prodaja, ne kupuje...se daruje!"

Sem opazila, da preveč zapravim s tem, ko si vedno, ko pridem na železniško, kupim čokolado, pa čeprav je bila mala čokoladica. In jaz sem se znašla na železniški postaji v tistem kiosku 2x na dan, 4-5x na teden. Pa tudi na kilah se mi je začelo poznat (ni bilo veliko, ampak 2,3kile se že poznajo), pa sama sem videla, da to ne pelje nikamor, da toliko te “svinjarije” pojem. In sem se pač en dan odločila, da npr. od danes naprej pa več ne bom pojedla niti koščka čokolade in si je nisem več kupovala. Bila pa je potrebna zelo močna volja. In manj kot je ješ, manjša je želja po njej, tako da potem sploh nisem imela niti več želje po čokoladi. Ampak verjela ali ne, v enem mesecu so šle dol 3 kile na račun čokolade:).Saj pol čez čas se je zgodilo, da sem skoraj prišla na “stara pota”, ampak sem ponovno ubrala mojo staro strategijo. Saj zdaj si jo tudi kdaj zaželim, ampak si je načeloma sama ne kupujem in v trgovini hitro zdrvim mimo. Včasih si jo še privoščim, velikokrat pa se ji uprem, kljub temu, da me mika. Pa zdaj se več ne vozim z vlakom, tako da je manj skušnjav:)Ja, sem skoraj tak kot ozdravljen alkoholik(želim si jo, a se ji probam upret).:)

"Srce se ne prodaja, ne kupuje...se daruje!"

Kak ste luštkani, ko tuki zaupate svoje skrite razvade. Tud js nism brez. Sicer me ne ganejo kremšnite pa tortice, bolj me sladoled, čokoladni je zakon!!! Ampak morm zlo pazit na hrano, drgač bi mela hitr sto kil. Če mi pa na hitr pade cukr (ko mam PMS!), pol si pa privoščim kot sm rekla sladoled al pa bounty al pa jaffa kekse. Razni pršutki, salamce, špehki me tud ne ganejo, pač pa sirčki, raznorazni…. njammm! Uf, kolk mi kruli po bušiju 🙁

Sem hotela sicer shujšat še kakih 10 kil preden prvič pišem sem, ampak ta tema me je pa ogrela. Na srečo imam v pisarni samo 1.3 jogurt, drugač bi se šla najest:))
A to pomeni, da se v večini odpovedujete stvarem, ki jih imate zelo radi (in redijo) oz, poskusite zmerno? jaz sem mislila, da sem pač en revež, ki se mora vsemu odpovedat, večina pa veselo hrusta kar želi in je suha!
Imam kolegico, ki je čez 40 let in je čista suhica in vedno jamra, da ji dajo premalo za jest – za malico, jaz pa žulim zraven jogurt pa kakšno solatko in se zadržujem, da ne planem po pudingu…
Hotela sem v bistvu povedat, da me veseli, da nisem sama, kar se odpovedovanja “dobrim” stvarem tiče.
Prijetno vas je brati, LP

Cokolade z veliko vsebnostjo kakavovih delcev sop onavadi grenkega okusa. Mogoce jih zato ne maras.
A,pak to je PRAVI okus cokolade, ves? Ce hoces naredi enkrat test…pojej vrstico Milkine cokolade in videla bos, kako te pece po grlu; cez nekaj casa poj se enako kolicino prave cokolade – ne bo te peklo.

Sem pa nekje prebrala, da se pri cloveku zelja po razlicnih okusih razvije razvojni stopnji primerno. Najprej zelja po sladkem – nato po slanem – nato po kislem – nato pogrenkem.
Zato, ce ste mogoce opazili ima veliko ljudi, ki so dusevno prizadeti zelo slabe zobe – veliko sladkorja.
Torej, ce ti je vsec grenak okus – bodi vesel – spadas med tapametne :))

jao… kaj sem pa pol jaz, Andrea?
obožujem temno čokolado… sicer je precej draga, tako da se ‘ven vlečem’ na jedilno, me pa čisto zvije sladoled… kremast…. sladek……mmmmm…. tisti k jih imajo v BTC pa City Parku…. boh pomahi…. se mi že sline nabirajo….. Pa tetin štrudel…. jabolčno-sirov…….. ……………. mmmmmmmmmmmmmmm…………. Pa še vse k gricka………. čips…….. sezamove palčke……..

… kot da bi brala svoje pregrehe… ja, sladoled od Rustike (BTC) je pa res najboljsi… mjjjammmiii

lp, 🙂

Ma, ne sekiraj se prevec zaradi takih – tudi jaz sem ze obupavala nad tem, da se meni vsaka cokoladka pozna, nekaterim pa se jih tudi 100 ne!
Ampak…razlika pac v delovanju nasega “mehanizma”: V presnovi ipd. Eni imajo to sreco, da res lahko prakticno pojedo vse in to kadarkoli, pa se jim ne bo nic poznalo… Spet drugi pa smo druga zgodba 🙂

New Report

Close