Najdi forum

Ljudje v življenju in prijateljstvo

Zdravo, naj napišem še nekaj iz svojih življenskih izkušenj.
Sem stara 36 let in sem v svoji mladosti imela veliko prijateljic, skupaj smo hodile ven po zabavah na kavice ipd kar pritiče mladosti. Nakar sem Spoznala par let starejšo prijateljico, ki me je tako obračala okoli prsta, da se sploh nisem zavedala da sem ostale prijateljice zapustila. Družila sem se samo z njo. Ko se obrnem nazaj, vem da me je izkoriščala, da sva skupaj hodli ven in da mi je ona bila “mentor” kaj je prav in kaj ne…pred 4 leti sem spoznala svojega zdajšnjega moža. Ko je zanj izvedela je znorela, da ni pravi zame, da ji ni všeč, da me bo pustil itd., nekakšna obsesija iz njene strani kot da mi ne privošči vem pa da sem bila in sem srečna z njim. Želela je biti nesramna,nagajati,mene devati v slabo luč, da bi ostala z njo in “plesala tako kot ona igra”…..Ker se v družbi nje nisem več videla sem kontakte z njo prekinila…Ljudi iz preteklosti imaš vedno rad oz ostanejo nekje zadaj v mislih. Po tem nisem nikoli grdo govorila o njej. Mislim da sem se pravilno odločila. Za veliko postopkov, ki sem jih naredila v svojem življenju je ona tista, ki mi je to svetovala. Pa še po toliko letih nedruženja, slišim negativne zgodbice iz njene strani o meni. Kaj je ljudem, da znajo biti tako nesramni, nevoščljivi in da so z nekom samo, da si jim krinka? Sem pa srečna da imam okoli sebe zdaj ljudi, ki jim je zame mar in me imajo radi brez izkoriščanja in slabih namenov.


To ni bilo nobeno prijateljstvo.. še simbiozna so-odvisnost ne. Klasično manipulativno kontroliranje – Puppet master, ki ste ji bili lutka za “igro”.
Za njo ste bili vedno le OBJEKT, nikoli človek.. ker bi drugače imela sposobnost empatije v odnosu do vas.

Takšen nadzor si običajno privoščijo psihopatske osebnosti.

De omnibus disputandum..

New Report

Close