Najdi forum

Ljubezen z Italjanom in selitev v tujino

Poznam tujko, Slovenko, ki se je ločila od Italijana in otrok je zdaj tukaj v Sloveniji. Oče ga vidi enkrat na mesec.


potem očetu pač ni bilo kaj dosti do otroka.

Ja res si imela nesrečo, da si imela takšne ljubimce. Jaz imam s slovenskimi ljubimci takšne izkušnje, kot jih imaš ti z Italijanom.

nova
Uredništvo priporoča

Haha, do leta 1989 je bila v Italiji ločitev prepovedana.
Kaj je tak problem naučiti se italijanščine. Če greš v tujo državo se je pač dobro naučiti jezika tiste države. Angleščina danes na severu Italije sploh ni tak problem.

Ampak bolj me moti to neko posploševanje. Konec koncev ni odvisno od tega ali si Italijan, Slovenec, Srb kakšen človek si. Ni odvisno od nacionalnosti. Če je nekdo v redu, bo spoštoval svojo žensko ne glede na to kakšne nacionalnosti je.

Iz mojih izkušenj so Slovenci pač škrti do žensk, pa ne govorim na splošno, da so zaradi tega slabi.


No ti ki te moti posplosevanje si tudi kar lepo posplosila, hehe.

No, tega sedaj ne pisam z namenom prepricevanja deklice, da se v zeljeno spusti ali ne, ker kot sem ze na zacetku rekel, ona se je tako ze odlocila. Toliko zenske ze poznam. No, tudi sama je to potem potrdila, hehe.

Bi pa tako na splosno rekel, da jezik ni tako trivijalna zadeva kot se ga rado jemlje. Govorim na osnovi dolgoletnih izkusenj bivanja v vecih drzavah in vsakodnevnega dela s kolegi iz celega sveta. Namesto da ne vem kaj razlagam bom rekel, da se vprasajte kak je vas odnos do ljudi, ki ne govorijo perfektno slovensko, recimo jeznjakov. Pa to, odnos, niti ni najvecji problem. Sploh ko si enkrat na “dobrem” delovnem mesto, kot bi bilo za pricakovati pri “sponzorki”, hehe, je sposobnost subtilne komunikacije sila pomembna. Tudi ce se v Slo dela v mednarodni korporaciji se malo tega zares vidi, ker sele ko si v tujem okolju dovolj casa ti postane jasno kako ti skodijo pomankljivosti v znanju jezika. Glejte, da ne bi pomote, jaz ze 15 let govorim jezik, pa se zavedam, da nisem na nivoju tukaj rojenih kolegov, kar se tice sposobnosti komuniciranja. Sem boljsi od vecine domacih, ampak na dobrih delovnih mesti se tako ne dela s povprecnimi ljudmi…

In, ja, draga Tami, na svoj nacin je res to kar pravis, da nacionalnost ni kljucna kar se tice spostovanja zenske. Vseeno pa imam prevec mednarodnih izkusenj, da bi verjel, da kultura v kateri odrastemo ne igra pomembne vloge v nasem dozivljanju partnerja. Igra se kako pomembno vlogo. Mnogo tega se niti po letih skupnega zivljenja ne more razumeti. Marsikje se gredo tega ali onega popolnoma drugace kot bi se v Sloveniji vzelo za “normalnon”… 😉

Mogoče sem pač navrgla neko posplošitev, zgolj z namenom protiuteži i in zgolj zaradi ironičnosti zgoraj posploševanega.

Ni vse mišljeno kot kritika nate tujec.

Sicer kaj je pa tako super na slovenski kulturi, ki jo zgolj določa omejenost doline šentflorjanske ujete med dih jemajoče vršace.

Poznam samo eno, ki se je poročila z italijanom.
Zgodba podobna kot pri vseh primerih zgoraj.
Najprej vse oh in sploh, po poroki pa kriza. Ženska je pri njih definitivno za štedilnik in čuvanje otrok, tudi njen je ekstremen mamin sinček, mami je vedno prva. Ženska trpi ko hudič.

Pri tovrstnih zadevah se gre samo za to, predno se odločaš za drastične korake je dobro da opazuješ partnerja, se veliko pogovarjaš, da približno veš kako razmišlja, da ni preveč stereotipno usmerjen, kar prej ali slej butne ven, še posebej rado v njegovem okolju in da ne delaš velikih korakov iz danes na jutri, temveč daš času čas.

Tukaj ste eni zelo stereotipno pisali, kar je čisto brez veze. Kot so poznam uno, ki je…., poznam soseda, ki je…nekateri pa poznamo srečne zgodbe. Dejstvo je ali si človek sterotipe, običaje in navade podredi ali oni njega.

Je pa res, da tisti, ki se seli v tujo državo ima ne malo težav in takrat rabi ravno partnerja, da mu hodi nasproti, da ga dvigne ko ga okolica potolče. Vse te pritekline kot so jezik, kultura itd..se jih počasi navajaš in v bistvu pridejo samo po sebi.

Sama sem v vezi z južnakom in začetki so bili težki, kaj vse sem poslušala, kaj je vse on moral dati skozi, ampak midva oba dobro plavava in sva izplavala. Okoli ljudi, ki sovražno razmišljajo, ali samo drugače enostavno narediva obvoz.

Torej Spoznor, vse se da če sta glava in srce na pravem mestu na obeh polih. Srečno.

Ja, ni to za emancipirane in samozadostne ženske.

Še enkrat preberite kaj ste zapisali, vse je na nivoju rekla kazala.
Ko to berem, me je resnično sram slovenske ozkosrčnosti, omejenosti in zaplankanosti.
Italija je država več obrazov, od ekstremne revščine na jugu, kjer je brezposelnost med mladimi več kot 60% do podjetij, ki imajo takšen svetovni renome, kot ga nikoli nobeno slovensko podjetje ne bo imelo.
Resnično kaj je tako fajn na Sloveniji in Slovencih, slovenska omejenost, videnje sebe kot poštenih državljanov v eni najbolj skorumpiranih držav v EU?
Žal mi je, da gre Slovenija po najslabši možni poti, da postaja neurejena država, kjer velja zgolj zakon politično ali finančno močnejšega, ja žal je v tem primeru Italija prav tako slab vzor.

Priporočam sponzor, da ne upoštevaš mnenj, ki so zapisana tukaj v tej temi. Priporočam ti, tudi, da ne pišeš, da imaš magestirij, ker foušija v Sloveniji resnično nima meja. Priporočam ti, da ne pišeš o seksu s vojim partnerjem, da ne boš žrtev dvojne slovenske morale.

pravzaprav tami, ti zelo slabo bereš. sponzor je želela izkušnje nekoga, ki ga poznamo. in to ni rekla kazala, kot praviš ti. če ji niso všeč napisane zgodbe … žal.

itak je dovolj stara in odgovorna, da se bo oz. se je sama odločila. ljudje pa pišemo tisto kar pišemo in ne tistega, kar bi nekdo želel slišat, prebrat.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mogoče je edinole tvoja izkušnja tako neposredna, da gre za tvojo sestro.
Preberi druge komentarje, in ne poslušuj ene izkušnje na celoten narod. Res pa je da Italija, ni ravno luč napredka.

vidim, da res ne razumeš. povedala sem izkušnjo … in rečmo, da nista to edina dva italijana, ki ju poznam.

pa ne pišem o drugih; kako so ozkosrčni, omejeni, zaplankani, polni folšije … le katera od naju tako posplošuje narod??

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nisem brala vsega,
mogoče ko bo kava malo daljša in bolj vroča.
Torej ja živela sem severno od Milana.Tam je moj drugi dom.Trenutno sem v Sloveniji,saj imam moža Slovenca in polovico družine v Sloveniji.Tam imamo hotel in sem v njem občasno kot domača pomoč.
Glede Italijanov nebi,so dobri,majhni,veliki,slabi,strastni,skratka krvavi pod kožo kot Slovenci,Nemci,Španci ali Bosanci,….
Bi pa popravila Andreja 34,ki očitno pojma nima in je kar malo preveč negativno nastrojen.S od Milana so prečudoviti kraji,sploh proti Švicaski meji,izredno dobra klima,mile zime in mnogo lepih krajev obdanih z pašniki,jezeri,polji in ostalo idilo.Naj naštejem nekaj mest,katere sem prekolesarila in dodobra spoznala.Luino,Como,Varese,za slednje pravijo da je park Italije,saj imajo v njem vsi ki nekaj veljajo počitniške rezidence,…V Como se je preselil celo Clooney iz Urgence,.

Glede delovne sile je nekako tako,tudi sami gledajo delavce,ki pridejo na sever južno od reke Pa,tako kot mi na naše južne brate.Se spomnite,ko so hoteli Italijo razdelit na Padanijo in Italijo.

Glede industrije in ostalih stvari pa je isto kot povsod.Imaš industrijske cone in imaš bivalne dele mesta.Milano samo ima toliko prebivalcev kot Slovenija,v njem se počutim varno,tako kot v Sloveniji.
In nikar ne pozabi,v Milanu imaš Strada di Napoleon,kjer srečaš vse glavne modne guruje,kjer v Scali pojejo najboljši operniki sveta,in zelo hitro si ,ma magari z vlakom v Provansi,ki je obdana z vonjem sivke,…
Naj te ne bo strah malo prste in pete čez mejo nesti,v slabih 5-ih urah si lahko doma,včasih naredimo več kiklometrov samo do Hrvaške obale za borih 7 dni dopusta.

mogoče drugič malo več,upam da sem ti vlila nazaj samozavest,saj so jo moji predhodniki dobesedno pasirali(samozavest namreč)

vidim, da res ne razumeš. povedala sem izkušnjo … in rečmo, da nista to edina dva italijana, ki ju poznam.

pa ne pišem o drugih; kako so ozkosrčni, omejeni, zaplankani, polni folšije … le katera od naju tako posplošuje narod??[/quote]

Mogoče pa ne gre za narod, temveč zate in za večino drugih udeležencev te debate.

Moj mož dela v Italiji. Pravi, da mu je drugi dom, ljudje čudoviti, ne more prehvaliti.
Bojim se, da ostane kar tam.:)

no malo bi “korigiral” hitrost potovanja v Provanso…oz. detljneje kam v provansi??

morda se da res hitro priti na Z konec Italije cca 700km iz LJ..
nikakor pa ista hitrost ne velja dalje, ko obiraš tiste ovinke (80km/h) ob I (do ventimigllie) in F obali..

takom da minimum cca 11-12h do Provanse-Marseille ali više..po PS seveda -130kmh, pa počitnce ne smejo bit…

da ne bi kdo mislu da je to cca +5h..hehe

Pa bi bilo zelo dobro, da bi, sploh preden mi daš takle kompliment:

Res najepša hvala! Da malo pogledamo, koliko imaš ti pojma in tvoje zeloo pozitivno pisanje:

A res??? To je enako, kot če bi en spraševal, če se preseli v stanovanjski blok med Trboveljsko cementarno in Trboveljsko elektrarno in bi dobil tak odgovor:

“SV od Trboveljske cementarne so prečudoviti kraji,sploh proti Avstrijski meji,izredno dobra klima,mile zime in mnogo lepih krajev obdanih z pašniki,jezeri,polji in ostalo idilo.Naj naštejem nekaj mest,katere sem prekolesarila in dodobra spoznala. Radovljica, Bled, Bohinj,za slednjega pravijo da zelena alpska oaza,saj imajo v njem vsi ki nekaj veljajo počitniške hišice,…V Bohinju si je kupila hišo celo Heater Mills nekdanja žena Paula McCartneya.”

Glede nebuloze okoli Provanse, ti je že odgovoril “simpl” zgoraj, tako da ne bi ponavljal.

Bi pa ponovil še enkrat:

Bi bilo zelo dobro!!!
Ker je Sponzor-ka naknadno napisala, da je to “mestece” v okolici Milana PARMA, ki ne leži v Lombardiji ampak v Emilia – Romagna, kar zadevo, kar se pokrajine tiče, precej spremeni.
Tako, da je vse, kar si napisala o Milanu in okolici, žal, strel v prazno.

Res smo grdi negativci … za zjokat, a ne?
Še dobro, da je danes petek.

andrej34
pa si ti bil_a že kdaj tam,si živel-a tam,da tako negativno pišeš
Torej sama vsaj 20 let+še kakšno,
zato nikar posploševat če razmer ne poznaš,……
o strelih v prazno pa kdaj drugič,ko se v kje v Ipercoop na kavi dobiva in dorečeva + in –

Aja pa nekdanja žena Mc Cartneja res ni zaenkrat nič kupila,še en strel v prazno

simpl
mišljenih je 500km iz Lj do Milana cca,…..

in res ne vidim razloga,da ji tako vse negativno prikazujete,
pa saj ne gre s Titanikom čez lužo no

aja,Andrej 34
Pa vabljen v Milano,mogoče se sprostiš na ulicah Lambrate,punce delajo vso noč,vlak iz Lj gre okrog 17h,tam boš glih pravo nočno uro,ko se življenje tam začne

no tako … prav paše se malo nasmejat. ti si care!! :))))))))))

tinka polovinka … ti pa si rahlo površna … ker tista Strada di Napoleon je v bistvu Via Monte Napoleone … če smo že poznavalski. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

New Report

Close