Lepo ime za punčko

moje favoritnije eva,tjaša,tina,nina,veronika,ana,nika,,,,

Lisa
Neli
Eneja
Loti
Eliza
Mija
Nuša

Mi imamo Nežo in Aljaža 🙂

Imena nima paše.
Neža je taka nežna dušiča x
Aljaž je vedno za hece in ne vemo kako je nastal. Tako rečejo za ime Aljaž, ne vejo kako je nastal. 🙂)

Mi imamo pa Angeliko. V slo jih je samo 86 (letošnjega podatja še ni).
Pomen isti kot Angela… in morda poznate zdr. rastlino, tudi obstaja. Pri nas malo manj poznana. Pa romani Angelike itd. Pa je ful predčasno rojena, in je res pravi angleček 😉

Sva izbrala, ker nobene ne poznava. In je daljše, ker so nama daljša imena všeč. Ima pa pomen v družini. Moja st.mama je bila Angela. Malo ostro, pa vendar fullll lepo in bogato, močno ime. Tradicionalno, velikega pomena – krščansko. Jaz bi imela Angelo, pa mož ni pristal.

In je vsem všeč, ker nobene ne poznajo. Sicer me pa ne zanima, če je drugim všeč.

V ožjem sva imela še:
Katja, Karlina, Karla, Mila, Anja, Andreja, Suzana (Suzi), Sofija, Jerneja, Agata, Silvana, Livija, Elka, Iva, Karolina (pa jih je zdaj too much, vsaka 6)

Dokler pa ime ni bilo izbrano, sva jo imenovala Špela marela… 😉

Naša punčka je Klara. Všeč pa so mi še: Tinkara, Lea, Tjaša in Pia.

Meni so všeč ruska imena: Taša (nikakor pa ne Nataša), Irina, Daša…

lp, Julija

Leja

Moja nečakinja je Sofija in se mi zdi zelo lepo ime. Sin jo kliče celo Fiji:)

Nisem ravno pristaš preveč eksotičnih in nenavadnih imen. Podpiram razna redka in modernejša imena v kolikor so v mejah normale, da se nekako ujemajo s priimki in okoljem in otrokom preveč ne zakomplicirajo življenja. Vseeno pa nebi otroku dala preveč staromodnega ali pogostega imena. V moji generaciji smo bile namreč v vsakem razredu vsaj po 2 z mojim imenom.

Kaj menite o naslednjih imenih za punčko?
Neli, Alina, Alisa, Nina, Trina, Larisa, Lea, Nadja

Pred kratkim sem slišala za zelo lepo ime,a se v Sloveniji po podatkih SURS-a pojavlja manj kot 5-krat.
Ime je Isadora, okrajšava oz izpeljanka je krajše in malo pogostejše Isa, Issa, Iza. Kaj menite ? Je preveč nenavadno ?

Alino ima kolegica. Meni je lepo ime.

Laris je že kar veliko. Poznam tudi dve deklici, Izi, tako da ni tako neobičajno.

Neli in Trina pa sta mi preveč tuji.

Od teh sta mi všeč Neli in Nadja. Če ti je všeč Isadora, ji daj ime Iza.

Filipa

meni so pa všeč zala, stina, melanie, ana, kaja, katja…
dva imena skupaj mi pa niso tk všeč, ker itak se ponavadi izgovarja samo eno….
edino mogoče mi je všeč ajda-stina….

lp mateja r.

Se strinjam, da dvojna imena vse zakomplicirajo in, da otrok tako ali tako uporablja le enega.
So mi pa všeč tvoji predlogi Mateja. Razen Stina mi nekako ne gre v uho .

meni sta všeč imeni Mirjam in Lara.

Imamo punčko z imenom Alisa,je bolj redko ime in ne preveč tuje,ime se ji tako paše da si je niti ne morem prdstavljati z drugačnim imenom,imeli bomo še eno punčko in ji bo vrjetno ime Alina – všeč nam je zaradi enakega razloga kot Alisa,pa še samo dve črki se razlikujeta S in N, drugače so mi pa še všeč Kiara,Nia……več pa že niti ne,pogosta in stara imena mi niso preveč všeč k so že tko “zlajnana”, seveda ima pa vsaka svoj okus 🙂

Imamo punčko z imenom Alisa,je bolj redko ime in ne preveč tuje,ime se ji tako paše da si je niti ne morem prdstavljati z drugačnim imenom,imeli bomo še eno punčko in ji bo vrjetno ime Alina – všeč nam je zaradi enakega razloga kot Alisa,pa še samo dve črki se razlikujeta S in N, drugače so mi pa še všeč Kiara,Nia……več pa že niti ne,pogosta in stara imena mi niso preveč všeč k so že tko “zlajnana”, seveda ima pa vsaka svoj okus 🙂

Mi pa pričakujemo dvojčici v naslednjem mesecu.Smo razmišljali o Evi in Elli,pa če bi dale še druge melo predlogov za nas? Hvala 🙂

Lepi imeni, ampak mogoče preveč podobni.
Samo ena črka je drugačna in potem nebosta vedeli katero kličeš. Pa če si bosta podobni ju bodo ljudje že zaradi tega zamenjevali, s podobnima imenoma bo pa še težje.
Drugače pa mi je simpatično, če imajo dvojčki, pa tudi drugi sorojenci enako prvo črko v imenu.
Poizkusi s kombinacijo enega od imen s kakšnim drugim na e, mogoče pa najdeš kaj simpatičnega.

Eva in Elena
Eva in Elisa /Eliza
Ela in Erika
Eva in Emilia
Ela in Enja
Ela in Ester
Ela in Evelin/a…
Na koncu imeni izgovori še z priimkom, jih ljubkovalno pokliči, jih zakriči… Pa boš videla kako ti zvenijo.

Mi pa bomo, če bo punčka, najverjetneje imeli Arijano. Če bo fantek bo Filip.

New Report

Close