Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ledvicni kamni

ledvicni kamni

Najprej en lep pozdrav! Pred tednom sem zacutila bolecino v ledvicnem predelu in vse do mehurja (ledvicno bolecino sem veckrat ze prej zacutila,vendar nisem ukrepala), bolecina se je tako stopnjevala,da sem morala na urgenco,kjer so mi odkrili ledvicen kamen velik 3mm. Bolecina je trajala 2 dni konstantno,iz urgence so me poslali domov in zjutraj (ko je zdravilo popustilo)sem zopet z bolecino odsla na urgenco in so me zadrzali notri. Bolecine so bile zato tako hude,ker se je kamen izlocal. Ponoci in zjutraj me ni bolelo vec,zato so me poslali domov,zdaj jemljem se tablete proti vnetju (ki sem ga poleg kamnov tudi imela),vendar me blazno skrbi,ce se je kamen resnicno izlocil,cutila nisem nic,in ali je mozno,da se je kje zagozdil in se bo taka bolecina ponovila? Na ultrazvoku so videli se en kamen,malo vecji,vendar je na miru in ne ogroza. Zanima me koliko je moznosti da bo zacel ogrozati in ali nekoc zihr bo se hotel izlociti? Skrbi me, ker me je strah ponovnih bolecin. Zanima pa me tudi s cim se prepreci nastajanje kamnov,in ali je priporocljivo telovaditi,ce imas ledvicni kamen? Stara sem 21 let.
Za odgovor se vam najlepse zahvaljujem.

Spoštovani!

Nisem povsem razumel, ali se je izločil, ali je še v ledvici. Če se je izločil, ni problema.

Ledvični kamen ogorža le v primeru, če čisto zapre odtok iz ledvice, kar je izjemna situacija. Takrat greš izjemno malo na vodo.

Če je kamen še v ledvicah ali sečnih poteh, potem je priporočjivo uživanje obilo tekočine in telovadba, da se izloči.

Vsekakor telovadba ni odsvetovana.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close