Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kvalitetna hrana za pse??

Kvalitetna hrana za pse??

Ojla!
Ali so briketi RUFUS kvalitetna hrana (kupljeno v hoferju)?

Pa če bi lahko svetovali kakšna pasja hrana je kvalitetna sploh za mladičke?

Lp

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Prepišeš sestavine te hrane? Glede na to, da je kupljena v Hoferju, močno dvomim da je kvalitetna, pa vseeno napiši sestavine.

Kvalitetne hrane v glavnem prodajajo v specializiranih trgovinah in na spletu. Prepoznaš jih pa še najbolj po sestavinah – prva sestavina naj bo meso, noter naj ne bo preveč stranskih proizvodov, sestavine naj bodo jasno opredeljene, naj ne bo ogromno žitaric… In pa seveda za mladička izberi junior različico hrane. Ene par kvalitetnih hran (preberi si sestavine pa boš kmalu znal oceniti kaj je ok in kaj ni): Acana, Orijen, Applaws, Taste of the wild, Power of nature, Cibau, Arden Grange, Bosch, Monge, Regal, N&D, Happy dog, Healthy paws, Fish4dogs, Trainer, Platnium, Pro plan, Tehni-cal, Almo nature, Biomill, Royal canin, Eukanuba…

hej
jaz pa svojega psa hranim z briketi iz hoferja. ampak se skos mal praska in pri tam pri spolovilu je dobil dva mozoljčka. mislite da je to zaradi nekvalitetne hrane?
se bo nehalo?

nova
Uredništvo priporoča

Že dolga leta imam pse, zmeraj sam enga. s hrano za pse je isto, kot s hrano za ljudi. Prodaja se svašta….Boš morala sama ugotovit, ktera mu paše. Ni pa vse v blagovni znamki proizvajalca pasje hrane….to so velike multinacionalke in hrana se dela v 10000000tonah in se razpošilja po svetu, to to pove dovolj? Jaz se sicer svoje mladičke do 1,5 let hranila z, po moji oceni dobro hrano, Eukanubo. Veliko sem jim v tem starostnem obdobju kuhala sam (dodajala sem meso in jajčka ter zelenjavo. Ne kosti. Pol pa v glavnem brikete konzerve in brikete, pa pasje paštetke, pa našo hrano na brikete, jogurte, poleti…joji psi so jedli vse, kot volkeci….Trije psi so mi hitr umrli (srčni zastoj, nesreča). Bili so angleški buldogi. Zdej man Nemško bokserco, že zelo v letih (11). Zdej je pa njena prehrana zelo skromna Chapi – perutnina riž in nič več naše hrane. Kdaj pa kdaj kak trdo kuhan jajček, kos pustega mesa (ne surovga). Sadja moji psi niso maral. Ravnaj se po občutku in starosti psa. Psi so kot ljudje, vsaj moji, požli bi vse, ti pa ji določaš kaj lahko in kaj ne, kot otroku. Vse dobro.

pasjeljubka kaj pa meniš na ”alergijo”’ in praskanje mojega psa?
verjetno mu ta hrana ne paše kajne? na forumih sem brala da se to pojavi pri teh nekvalitetnih hranah.

Možno da mu hrana ne paše.
Marsikateremu psu se tudi po hranjenju z nekvalitetno hrano ne pokažejo posledice (vsaj ne takšne zelo vidne) in zato marsikdo misli, da je samo zato, ker se ne vidi česa slabega, neka hrana dobra. Ampak jaz vsekakor nočem reskirati in dam raje malo več za hrano, ki ima dobre sestavine, kot pa da bi šparala na tem.

Poskusite hrano – brikete Dino od lek veterine, imajo več variant tud za alergične pse in pa premium kvalitete so …Mi jo redno naročujemo in smo zelo zadovoljni, nobenih zdravstvenih težav – moram potrkat :D.

Tukaj je raziskava, ki so jo naredili o pasji hrani. http://www.reviews.com/dog-food/

Analizirali so 115 blagovnih znamk hrane. Zaradi slabih in nezdaravih sestavin so bile takoj izbrisane tudi znamke, za katere ima veliko ljudi mnenje da so dobre, ker so drage. Te so: Cesar, Chicken Soup, Eukanuba
Fruitables, HI-TOR, Hill’s Prescription Diet, Hill’s Science Diet, Iams Veterinary Formula, Nummy Tum-Tum
Nutro, Nutro Ultra, Purina Pro Plan Veterinary Diets, Royal Canin, NRG, Breeder’s Choice, Natural Planet
Now Fresh, Nutro Natural, Indigo, Pet Naturals of Vermont, Himalayan Dog Chew.

Mislim da o tisti konzervah & briketih varianta: S budget in ostala generična hrana, ki stane nekje pol evra oz. manjša pakiranja 20-30 centov, mislim da že sama logika pove da morejo biti tam not sami odpadki in nič zdravega.

Zanimivo, da so Hill’s Science Diet nezdrave.
Do danes sem bil prepričan, da je ta hrana, ki jo priporočajo veterinarji v primeru kakšnih težav, kvalitetna in primerna za prehrano.

Ali je kje objavljena NEODVISNA analiza uporabnikov in proizvajalcev iz EU?
Namreč na navedeni povezavi so le proizvajalci iz USA, Canade in Nove Zelandije.

zdravo
malo sem se zanimala po znamki hrane chapi ki vsebuje a e in d vitamine in proteine in minerale
kaj menite je to dobra hrana za zlatega prinasalca?
konzerve pa niso tako važne vendar vseeno bom dala take da bo jih jedel z užitkom!

Ne ni. Chappi je bila prva briketirana pasja hrana, katere sestava se ni od 30ih let nič spremenila. Psi so karnivori in potrebujejo meso, ki ga v chappiju ni. (Da soli ne omenjam.)
Privošči mu raje kaj boljšega: Acano, Arden Grange, Bosch, Cibau (tele so dosti poceni)…

hey,

mi smo probali nekaj vrst hrane in trenutno smo na hrani bewidog (Vaš link), za mladička so ful majhni in jih lažje jedo, naša malo večja mrcina pa jih tudi obožuje. Kar pa mi je všeč, pa je da so dosegljivi in lahko naročim po telefonu, dostava je po dogovoru (npr tudi bencinska črpalka) in to v cca 2 dneh… ful priporočava….

lp
slavc

HRANO Bewidog Slovenija UVAŽAMO ŽE VEČ KOT 20LET! PRED TEM SMO SE UKVARJALI Z VZREJANJEM NEMŠKIH OVČARJEV. HRANA ZA PSE JE PROIZVEDENA V NEMČIJI. VEČ O NAŠI HRANI SI LAHKO PREBERETE NA SPLETNI STRANI: http://www.bewidog.net/

No lepo vas prosim. Bewidog kvalitetna? Mogoče za kokoši ampak nikakor ne za pse.
Mesa v briketih za vzorec, pa še to bog ve kakega izvora oziroma iz kje so potegnjene te ”perutninske beljakovine”.
(koruza; perutninske beljakovine (18 %); koruzna krmna moka; ječmen; beljakovine, pridobljene s postopkom želatiniranja; suhi pesni rezanci, brez sladkorja; pivski kvas, sušen (2,5 %); maščoba perutnine; rastlinsko olje (palmovo olje, kokosovo olje); ribja moka iz morske ribe; hidrolizirana jetra perutnine; natrijev klorid; kalijev klorid)

Jaz psa hranim z briketi ki imajo sestavo : 32.5% fresh salmon (deboned), 12% dried trout, 9% dried salmon, dried sweet potatoes, dried potatoes, 7% dried fish, 6.5% salmon oil, peas, 3% hydrolysed salmon, potato protein, lignocellulose, lucerne, psyllium, spinach powder, carrots, fructo-oligosaccharides (FOS), dried herbs (thyme, oregano, sage, parsley, marjoram, chamomile, aniseed, fenugreek, marigold, peppermint), algae, apples, cranberries
(se opravičujem za v angleščini ampak nisem našla v slovenščini za ta okus)

Za primerjavo, enaka znamka, različni okus :
20 % goveje meso (11 % Black Angus, 9 % govedina), 19 % posušeno perutninsko meso, 17,5 % svež losos – razkoščičen, posušen sladki krompir, posušen krompir, 6 % perutninske maščobe, 5 % posušeno puranje meso, grah, krompirjeve beljakovine, 1,6 % perutninski hidrolizat, lucerna, lignoceluloza, 0,5% lososovo olje, 0,4% jajca (posušena), semena trpotca, špinača v prahu, korenje, jabolka, frukto-oligosaharidi, morske alge, posušena zelišča (timijan, origano, žajbelj, peteršilj, majaron, kamilica, semena janeža, triplat, ognjič, poprova meta), brusnice.

Če iščete kvaltetno hrano se ne ozirajte na ceno, ker ni vedno merilo za kakovost.

Najbol pomembno je da psu odgovarjajo. Jaz sem dve leti poskušala in iskala nekaj kar bi bilo kakovostno, kar se da ugodno in da moj pes z veseljem poje. Ker mi nič ne koristi najboljša hrana na svetu, če mojemu psu ne odgovarja.

Če bi imela možnost, oziroma ko bom imela možnost bom pa psu pripravljala obroke doma, surovo ali kuhano, ker je za moje pojme to najboljša izbira za psa do takrat pa ostajam pri zgoraj omennjenih briketih in občasno doma pripravljenemu obroku.

Priporočam nakup in brskanje med hranami na zoohit.si mogoče mimovrste (kak brit ali kaj podobnega za bolj ugodno izbiro).

Mi lahko poveste znamko teh briketov?
Hvala in lep pozdrav
Sonja

V prejšnjih postih so znamke briketov napisane, zato ni povsem jasno, katera znamka briketov vam dela težave. Morda bi bilo dobro, da citirate post, pa bomo skupaj poiskali, kar vas zanima.

Hvala, nisem vešča foruma … Ti me zanimajo…
….
Jaz psa hranim z briketi ki imajo sestavo : 32.5% fresh salmon (deboned), 12% dried trout, 9% dried salmon, dried sweet potatoes, dried potatoes, 7% dried fish, 6.5% salmon oil, peas, 3% hydrolysed salmon, potato protein, lignocellulose, lucerne, psyllium, spinach powder, carrots, fructo-oligosaccharides (FOS), dried herbs (thyme, oregano, sage, parsley, marjoram, chamomile, aniseed, fenugreek, marigold, peppermint), algae, apples, cranberries
(se opravičujem za v angleščini ampak nisem našla v slovenščini za ta okus)

Za primerjavo, enaka znamka, različni okus :
20 % goveje meso (11 % Black Angus, 9 % govedina), 19 % posušeno perutninsko meso, 17,5 % svež losos – razkoščičen, posušen sladki krompir, posušen krompir, 6 % perutninske maščobe, 5 % posušeno puranje meso, grah, krompirjeve beljakovine, 1,6 % perutninski hidrolizat, lucerna, lignoceluloza, 0,5% lososovo olje, 0,4% jajca (posušena), semena trpotca, špinača v prahu, korenje, jabolka, frukto-oligosaharidi, morske alge, posušena zelišča (timijan, origano, žajbelj, peteršilj, majaron, kamilica, semena janeža, triplat, ognjič, poprova meta), brusnice.

Če iščete kvaltetno hrano se ne ozirajte na ceno, ker ni vedno merilo za kakovost.

Najbol pomembno je da psu odgovarjajo. Jaz sem dve leti poskušala in iskala nekaj kar bi bilo kakovostno, kar se da ugodno in da moj pes z veseljem poje. Ker mi nič ne koristi najboljša hrana na svetu, če mojemu psu ne odgovarja.

Če bi imela možnost, oziroma ko bom imela možnost bom pa psu pripravljala obroke doma, surovo ali kuhano, ker je za moje pojme to najboljša izbira za psa do takrat pa ostajam pri zgoraj omennjenih briketih in občasno doma pripravljenemu obroku.

Priporočam nakup in brskanje med hranami na zoohit.si mogoče mimovrste (kak brit ali kaj podobnega za bolj ugodno izbiro).
[/quote]

Hvala, nisem vešča foruma … Ti me zanimajo…

Hvala, nisem vešča foruma … Ti me zanimajo…
[/quote]

Ni problema, znam angleško, nemško pa še kakšen drug germanski pa tudi latinski jezik 😉

Najprej glede omenjene hrane, opis hrane ni nikakor v skladu s potrebami psa. Torej ne bo škodilo, če te hrane ne boste kupili.

Kot prvo, jaz se hrani s sladkim krompirjem izogibam (sladila, ki naj pri psu ne bi bile v hrani razen, kolikor ga pes zaužije s sadjem recimo). Kot drugo pa je veliko različnih mesnih/ribjih sestav. To ni dobro, če bi se pojavile težave, prav tako obstaja višja možnost za alergije, razvoj netolerance, prebavnih motenj, občutljivega črevesja … Še huje bo, če boste morali z ločevalno dieto iskati “krivca”. Hrana naj bo sestavljena iz ene vrste mesa (samo govedina, samo losos, …)
Če pride di IBD bolezni, se pojavi še ena težava, kot pri raznih alergijah. Namreč vedno je pametno kakšno meso prihraniti (psa s to vrsto mesa ne hranimo), sicer nam pri raznih boleznih in težavah kot je IBD to povzroči težavo, da na koncu nimamo več ničesar, kar lahko psu ponudimo, ker smo vse vrste že sprobali (pri IBD prihaja do kroničnega zavračanja vsega, psi na koncu pristanejo na navadnem kuhanem krompirju).

Zelišča: pri raznih metah in melisah, ognjiču, janežu je potrebno paziti (vaše hrane vse to vsebujejo).

Dodatki: suha jajca, krompirjev protein … se dodatki, ki se jim je dobro izogibati. Če so v hrani, kjer je krompir že notri, dodani krompirjevi dodatki, pomeni to slabo kvaliteto hrane.

Torej jajca naj ne bodo “suha ali predelana” pred dodajanjem v končno hrano.

Ko kupujemo industrijsko hrano, pazimo:
-da vsebuje eno vrsto mesa
-mesa je vsaj 35% ali več
-lahko dobimo deklaracijo in izvor mesa
-meso je res meso in ne predelani mesni odpadki ter zmlete kosti
-da ni žit (ali pa ne preveč, sploh pa ne pšenice in ovsa)
-osebno se izogibam sladkemu krompirju
-olja in maščobe so naravnega izvora
-vsebuje najmanj 10-15 % vlaknin
-ni sadja, temveč zelenjava (sadje je posladek in ne del obroka)
-ni preveč čaranja z zelišči
-ni dodatkov, konservansov
-ni soli ali sladkorja (ali sladkih živil in sladil)
-čim manj ali raje nič pepela

Uravnotežena prehrana za psa je tretjina mesa (odvisno od potrebe, starosti in teže psa), tretjina zelenjave (bogata z vlakninami), tretjina balasta (pazimo, da je balast “dobra hrana”). Ne pozabimo na maščobe, predvsem dobre in nenasičene maščobe.

Alge v prehrani: Alge so super, vendar naj bodo uporabljene samo, če predhodno stestiramo psa, da jih prenaša (damo jih psu izločevalno), saj lahko povzročijo drisko. Nikakor niso sestavni del prehrane kot zgoraj opisano. So bolj zdravstveni dodatek in ne prehrambeni dodatek.

Omenjena hrana je ena slabših med dražjimi. Imena zato ne bom pisala, ker take hrane ne privoščim niti uličnim psom, saj prebavo obremeni. Namesto sladkega krompirja, ki je v zadnjem času senzacija, se mirno doda nekaj druge zelenjave in s tem zmanjša vnos sladil in škroba, pes pa kljub temu dobi potrebne snovi.

Najbolje je pripravljati hrano sam, pa še veliko ceneje zna biti, če hrano pripravimo hkrati kot za sebe (malo pazimo pri postopkih, kdaj soliti in začiniti) …

Tudi jaz sem imela s svojo psičko kar nekaj težav z izbiro prave hrane. Ni imela sicer težav s praskanjem, bolj je bil problem z drisko. Poizkusila sem z različnimi briketi, tudi tistimi, ki jih je priporočila veterinarka in višjega cenovnega ranga vendar je bil vedno problem v tem da jih ni marala jesti ali pa se stanje ni izboljšalo. No sedaj se je zadeva umirila (trkam na les) , hranim pa jo z briketi ItalianWay z lososom. Piščanca smo izločili že takoj na začetku. Sem pa to hrano našla samo v trgovini Pasje misli. Cena pa se mi niti ne zdi pretirana, kot pri katerih drugih, ki so res zasoljeni.

Tudi nas buldog je imel tezave z alergijami,smo probali z razlicnimi znamkami (ND,Taste of Wild,Eukanuba..)..nekako smo ze obupali, potem pa smo preko znancev, ki imajo tudi psa izvedeli za hrano Canibis. Malo smo se bili skepticni, vendar glede na to, da je vecina sestavin ekolosko certificiranih, smo probali..posebnost je, ker vsebuje industrijsko konopljo, ne samo olje, tudi cvet, liste, proteine itd..skratka vse. Zaenkrat je na tej hrani ca 3 mesece in nekako ni vec bruhanja 🙂 dlaka in kozne tezave so se zmanjsale res na minimum.priporocam 🙂

New Report

Close