Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Krušenje porcelanastih zob

Krušenje porcelanastih zob

Porcelanaste prevleke imam na vseh zgornjih zobeh, razen na modrostnih, in sicer imam skupaj vezane sprednje štiri (enke, dvojke) in ostale na vsaki strani, torej od trojke do vključno sedmice. Zobje so stari sedem let. Na levi strani se mi močno krušijo, na enem, in sicer na trojki mi je odstopila cela prednja stran, verjetno zaščitna.
Zanima me ali je možno trojko kako “pokrpati” brez, da bi morala sedaj dati odstraniti te zobe in narediti nove.
Ali je možno samo to levo stran zaenkrat dati delati preko zavarovalnice z doplačilom za porcelan, ostale zobe pa postopoma, ne vse naenkrat, mislim tako, da bi mi ostale prav tako kasneje doplačala zavarovalnica. Vseeno bi sedaj raje vedela ali je možno z obstoječimi kaj narediti?

Lepo pozdravljeni!
Breda

Spoštovana Breda,

če so prevleke močno dotrajane, jih po 7 letih že lahko zamenjate. V breme zavarovalnice vam pripadajo standardne fasetirane prevleke, porcelan pa boste morali doplačati (če prav razumem, ne gre za mostičke – to zadevo spremeni). Načeloma se dela lahko izvajajo ločeno, najoblje pa je vse narediti naenkrat, ker so prevleke tako res enake in med njimi ni razlik.
obstaja pa tudi material, ki omogoča začasno dograjevanje odkrušenih porcelanskih prevlek.
Lepo pozdravljeni!

New Report

Close